Із сесійної зали

У четвер, 25 лютого, відбулось перша частина пленарного засідання 6 сесії Долинської міської ради територіальної громади. У роботі взяли участь депутати та працівники виконавчих органів міської ради, керівники комунальних підприємств, закладів міста, представники громадськості.

Засідання є досить змістовним, на порядку денному – понад 240 питань, з них розглянули основні, а їх було 36,  окрім того, додаткові питання, звернення, пропозиції, запити, заяви.

Додамо, всі питання порядку денного напередодні були детально вивчені, обговорені, з пропозиціями і доповненнями   внесені до протоколів постійних профільних комісій. Тож, це значною мірою пришвидшує розгляд проектів рішень у сесійній залі.

На початку пленарного засідання міський голова Іван Дирів публічно висловив свою думку, позицію і бачення стосовно “Теплого дому»: дітям і для дітей.

Оскільки в міжсесійний період були ювіляри, Іван Ярославович з приємністю привітав депутата Ольгу Сопуляк та заступника міського голови Андрія Курташа.

Що важливо, насамперед була заслухана актуальна інформація керівників медичних закладів:  керівника  Долинської  міськрайонної філії Державної установи «Івано-Франківський обласний лабораторний центр МОЗ України» Михайла Петрушки, заступниці генерального директора КНП «Долинська багатопрофільна лікарня» Ольги Ільчишин та директора КНП «Центр первинної медичної допомоги» Володимира Фотуйми стосовно ковідної пандемії.

Керівники медичних закладів вкотре звернули увагу на дотримання санітарно-гігієнічних норм і правил запобігання зараженню коронавірусною інфекцією.

Відтак, з доповненнями та пропозиціями депутати проголосували за порядок денний та приступили до розгляду питань.

Заслухали питання щодо внесення змін до рішення міської ради від 24.12.2020 №23-3/2020 «Про програму підтримки надання населення медичних послуг у 2021 році». Зміни викликані потребою медичного закладу закупити металеві пластини для застосування при важких переломах для учасників АТО. Також в лікарні планують переобладнати приміщення для реабілітації хворих після інсультів та зробити для комфортного перебування ремонтні роботи. Про це та інше інформувала заступниця генерального директора КНП «Долинська багатопрофільна лікарня» Ольга Ільчишин.

У залі очікували батьки діток із центру «Теплий дім», тому міський голова Іван Дирів запросив їх до слова. Представник від батьків закликала присутніх та тих, хто не залишається осторонь проблеми ліквідації закладу, бути єдиними, згуртованими та цілеспрямованими, адже «чужої біди не буває».

Депутат міської ради Володимир Смолій зачитав проєкт рішення щодо звернення до обласної ради з питанням передати будинок до власної територіальної громади, зазначивши, що «депутати  міської ради і керівництво десь єдині у прагненнях щодо майбутнього використання «Теплого дому» на потреби дітей Долинської територіальної громади.

Підтримку на державному рівні, за словами депутата Іванни Бондаренко, пообіцяв народний депутат Олександр Матусевич, який того ж дня відвідав центр соціальної підтримки дітей та сімей “Теплий дім” та має свої переконання щодо подальших намірів та дій.

Далі присутні обговорили ряд питань, що турбують громаду: вивозу та сортування твердих побутових відходів; стану дороги різних напрямків громади, виплат освітянам, медичні потреби та клопоти сільських громад. Для конструктивного і грунтовного обговорення залучили фахівців, спеціалістів відповідних профілів.

Після невеликої перерви депутати приступили до розгляду основних питань.

Про комунальне підприємство «Центр надання соціальних послуг Долинської міської ради» доповів  директор ТЦСО  Петро Гошовський. Пропонується створити Центр, затвердити Статут та структуру. Проєкт рішення підтримали.

З метою підвищення ефективності роботи Долинського районного відділу Управління Державної міграційної служби України в Івано-Франківській області, забезпечення надання громадянам якісних, своєчасних адміністративних послуг, депутати підтримали Програму міграційної політики та здійснення заходів щодо надання адміністративних послуг у сфері громадянства, імміграції та реєстрації фізичних осіб на 2021-2025 роки. За словами доповідача –  начальника Долинського районного  відділу Управління Державної міграційної служби України Віталія Гулика – основними  завданнями Програми є здійснення моніторингу та аналізу динаміки міграційних і демографічних процесів; інформаційно-аналітичне забезпечення державного управління та забезпечення доступності, зручності, оперативності та своєчасності надання адміністративних послуг суб’єктам звернень шляхом покрашення та удосконалення наявних інформаційних систем та модернізації умов прийому громадян.

На «відмінно»  міський голова Іван Дирів та депутати оцінили звіт  про виконання програми підтримки діяльності ГО «Дружня лапа» в питанні регулювання чисельності безпритульних тварин гуманними методами на 2020 рік.

В 2020 році заходи з реалізації зазначеної Програми були спрямовані на досягнення головної мети – зменшення кількості безпритульних тварин у м. Долина на основі гуманного та відповідального ставлення до них. На даний період, як зазначила доповідач, керівник ГО «Дружня лапа» Зоряна Григораш, активну діяльність здійснюють 5 осіб, на кожного з яких покладено ряд функцій,що забезпечує повноцінну роботу організації.

Тривалим було обговорення Програми культурно-мистецьких заходів відділу культури Долинської міської ради на 2021 рік.  Начальник відділу культури міської ради Олександр Питлик зазначив, що в основу Програми лягли завдання створити відповідні матеріально-технічні умови для організації та проведення заходів; надання можливості жителям і гостям Долинської територіальної громади відзначати державні, професійні, обрядові свята; проведення фестивалів, концертних програм, театралізованих свят, конкурсів, тематичних вечорів, ярмарків, виставок, круглих столів, мистецьких зустрічей на високому професійно-художньому та організаційному рівні та інші.

Директор комунального закладу «Центр культури і мистецтв Долинської міської ради» Іван Кондрин додав, що кожен захід попередньо обговорили, фінансування програми здійснюється в межах призначень через відділ культури Долинської міської ради, благодійних внесків, допомоги  підприємств всіх форм власності, а також із залученням інших коштів, не заборонених чинним законодавством.  З пропозиціями та доповненнями Програму культурно-мистецьких заходів підтримали.

Блок питань щодо прийняття Долинською міською радою майна, активів від Белеївської, Великотур’янської,  Геринської,  Гошівської, Княжолуцької, Надіївської Новичківської, Оболонської, Підберезької, Рахинянської, Тростянецької, Тяпчанської, Яворівської сільських рад депутати прийняли  без зауваг.

Про стан фінансових справ у міській раді доповідала начальниця фінансового управління Світлана Демченко.

З певними зауваженнями, суперечностями та бурхливим обговоренням, депутати все ж підтримали  проєкт рішення про виконання міського бюджету за 2020 рік, внесений повторно на розгляд міським головою. Іван Ярославович зазначив, що варто керуватись справедливими, мудрими переконаннями  і розсудливо приймати рішення, від яких залежить доля громади і кожного зокрема. Обранці таки дослухались  до очільника громади і прийняли зважене рішення.

Аналогічна ситуація виникла під час обговорення наступного питання про внесення змін до рішення міської ради від 24.12.2020 № 35-2/2020 «Про бюджет Долинської міської територіальної громади на 2021 рік». Проєкт рішення також вносили повторно. Були озвучені певні доповнення та пропозиції, які в більшості, так і не отримали підтримки, зрештою, рішення таки прийняли з доповненням.

Начальниця відділу інвестицій та туризму Наталія Диндин доповіла про участь у конкурсному відборі Державного фонду регіонального розвитку на 2022 рік таких проектів: «Нове будівництво корпусів Долинського природничо-математичного ліцею на вул. Чорновола 6А в м. Долина Івано-Франківської області. Перша черга будівництва – фізкультурно-спортивний корпус»; «Реконструкція частини будівлі колишньої котельні під влаштування оздоровчого центру на вул. Грушевського, 26-Б в м. Долина Івано-Франківської обл. Коригування»; «Реконструкція будівлі спортивного павільйону по вул. Степана Бандери 1Б в м. Долина»; «Капітальний ремонт проспекту Незалежності в м. Долина».

Щодо останнього, то його жваво обговорили, а згодом прийняли, як і всі попередні.

 Далі  депутати заслухали питання містобудівного блоку, зокрема, підтримали проєкт рішення про присвоєння назви вулиці у товаристві садоводів-городників «Газовик» у с. Княжолука, про внесення змін в рішення міської ради від 04.09.2014. № 1680-50/2014 «Про положення про порядок присвоєння поштової адреси, найменування або перейменування площ, проспектів, вулиць, провулків, майданів, скверів, парків розташованих на території міста Долини».

Не підтримали депутати проєкт рішення про  встановлення мораторію до 31 грудня 2025 року на розміщення тимчасових споруд для провадження підприємницької діяльності у  центральній частині м. Долина, обмеженої вулицями Обліски, Молодіжна, Нафтовиків, Хмельницького, майдан Січових Стрільців (до даної частини м. Долина входять вулиці: проспект Незалежності, вул. Степана Бандери, вул. Чорновола, вул. Молодіжна, вул. Грушевського, вул. Довбуша, вул. Пушкіна, вул. Обліски 2-40, майдан Січових Стрільців, вул. Хмельницького 2-67, вул. Міцкевича).

Два наступних  питання стосувались  намірів передачі майна в оренду по вул. Антоновича та  по вул. Степана Бандери. Доповідав з цих питань начальник відділу комунального майна Тарас Оглаб’як.

Про доповнення Переліку адміністративних послуг, які надаються у Центрі надання адміністративних  послуг Долинської міської ради та у віддалених робочих місцях адміністраторів доповіла начальниця управління ЦНАП Світлана Сапетна. Йдеться про Послуги Держпродспоживслужби, а саме: видача експлуатаційного дозволу для провадження діяльності на потужностях (об’єктах) з виробництва, змішування та приготування кормових добавок, преміксів та кормів; з переробки неїстівних продуктів тваринного походження, а також  видача експлуатаційного дозволу оператором ринку, що провадить діяльність, пов’язану з виробництвом та/або зберіганням харчових продуктів тваринного походження. Збільшились послуги і для Управління ДСНС, зараз у ЦНАП можна здійснити реєстрацію декларації відповідності матеріально-технічної бази суб’єкта господарювання вимогам законодавства з питань пожежної безпеки.

Про план роботи міської ради на 2021 рік доповів секретар міської ради Віктор Гошилик. Депутати висловили пропозицію заслухати інформацію про результати роботи заступників, керуючого справами та начальників управлінь, а також про стан кадрової роботи з 1 січня по березень 2021 року. За це проголосували 19 депутатів.  Не оминули увагою обранці і преміювання посадових осіб. Пояснення та запитувану інформацію надавали фахівці та спеціалісти міської ради.

22 депутатські голоси – за Положення про використання коштів Фонду міської ради на виконання депутатських повноважень та повноважень міського голови.

Відтак повернулись до розгляду проекту рішення щодо внесення змін до складу виконавчого комітету міської ради. Його депутати не прийняли, оскільки не знайшли спільного бачення та єдиного розуміння з даного питання. Тож, до його розгляду повернуться згодом.

Про надання адресної грошової допомоги доповів начальник відділу соціальної політики міської ради Олександр Горошко. Розглянувши звернення та матеріали громадян про надання грошової допомоги, взявши до уваги рекомендації постійних комісій міської ради, керуючись Положенням про надання адресної грошової допомоги жителям Долинської міської об’єднаної територіальної громади, одноразову грошову допомогу нададуть батькам, які виховують дітей з інвалідністю; на лікування жителям відповідно до списків; громадянам ТГ, для відшкодування шкоди, що заподіяна пожежею; на лікування громадянам ТГ згідно звернення депутатів із Фонду міської ради на виконання депутатських повноважень та повноважень міського голови.

Звернення щодо підтримки прийнятому Верховною Радою України закону «Про народовладдя через всеукраїнський референдум» зачитав депутат міської ради Ігор Прокіпчин.

Обговорили також депутати внесення змін до складу конкурсної комісії з проведення конкурсу на заміщення вакантної посади директора Долинського наукового ліцею-інтернату Долинської міської ради Івано-Франківської області. Про це інформував  начальник управління освіти міської ради Володимир Сподар.

За  ним розглянули проєкт рішення щодо внесення змін до рішення міської ради, що стосувалось зміни найменування будівлі.

Наприкінці першої частини засідання присутні розглянули додаткові питання, що попередньо внесли до порядку денного. Відтак, депутати дійшли спільної думки про  другу частину засідання, яка включає блоки містобудівних та земельних питань. До того часу оголосили перерву.

ВІДЕО першої частини засідання 6 сесії Долинської міської ради територіальної громади: 

https://youtu.be/Qp5ah3YVJ7E

Відвідуваність депутатів
Долинської міської ради восьмого скликання  

Рейтинг відвідуваності Прізвище, ім’я по батькові депутата 6 сесія
(1 пленарне
25.02.2021р.)
Разом
(із 11 засідань)
1-15 Бондаренко І.Г. ٧ 11
1-15 Гаргат С.І. ٧ 11
1-15 Гошилик В.І. ٧ 11

 

1-15 Кондрин І.М. ٧ 11
1-15 Ленгевич А.В. ٧ 11
1-15 Маївський А.С. ٧ 11
1-15 Мякуш О.І. ٧ 11
1-15 Новосельський М.М. ٧ 11
1-15

 

Оглаб’як Т.І. ٧ 11
1-15 Пастух І.І. ٧ 11
1-15 Прокіпчин А.В. ٧ 11
1-15 Прокіпчин І.Я. ٧ 11
1-15 Сопуляк О.Ю. ٧ 11
1-15 Шевченко А.В. ٧ 11
1-15 Юрків З.І. ٧ 11
16-24 Гаразд М.С. 10
16-24 Громиш В.В. ٧ 10
16-24 Дупляк А.І. ٧ 10

 

16-24 Новіков В.В. 10
16-24 Петренко Ю.О. 10
16-24 Сливчук Т.М. ٧ 10
16-24 Мостовий В.М. ٧ 10
16-24 Михно Г.А. ٧ 10
16-24 Радухівська М.М. ٧ 10
25-28 Димид С.Р. 9
25-28 Бік В.Є. ٧ 9
25-28 Титиш В.П. ٧ 9
25-28 Занкович М.М. ٧ 9
29-30 Депутат Б.Ю. 7
29-30 Сабан М.І. 7
31 Бакаляр Я.В. ٧ 4
32-33 Мельник І.М. ٧ 3
32-33 Тисяк В.В. ٧ 3
34 Смолій В.В. ٧ 2
  Всього 28