Із сесійної зали

У вівторок, 4 лютого, відбулось засідання позачергової, 12 сесії Долинської міської ради об’єднаної територіальної громади. У роботі пленарного засідання  взяли участь депутати міської ради, працівники виконавчих органів міської ради, старости сіл громад, керівники комунальних підприємств, закладів міста, представники громадськості.

Спочатку увага присутніх була акцентована на додаткових проектах рішень та зверненнях від депутатів, які одразу внесли до питань порядку денного.

Розпочалася сесія з доповіді заступника міського голови Володимира Смолія, стосувалась вона реалізації проєкту транскордонного співробітництва. Беручи до уваги рішення Спільного моніторингового комітету Спільної Операційної Програми «Румунія-Україна 2014-2020», керуючись Законом України «Про місцеве самоврядування», міська рада вирішила виступити Головним партнером в реалізації проєкту «Співпраця для покращення медичного обслуговування в громадах Долини та Бая-Спріє», який відібраний до фінансування в рамках Спільної Програми. За кошти, які виділені на реалізацію проєкту, передбача.ться суттєві поліпшення у сфері первинної медицини. Це також і можливість проведення ремонтних робіт в тих приміщеннях, які слугують для потреб пацієнтів, створення для них комфортних умов перебування, закупівля сучасного медичного обладнання та багато іншого. В рамках реалізації проєкту виникло питання володіння приміщення амбулаторії первинної медицини, оскільки  міська рада не має правових підстав для цього (приміщення є власністю Долинської районної ради), то з метою позитивного вирішення дане питання узгоджувалось напередодні з керівництвом районної ради. Проект рішення про оренду закладу був підтриманий депутатами районної ради, отож можна вже зараз говорити про успішне підписання Угоди про співпрацю.

Традиційно, на початку кожного року міська рада здійснює розподіл коштів, які залишились на казначейських рахунках і не були використаними в рамках минулого календарного року, хоча мали конкретне цільове призначення. Що стосується залишків коштів Гранту ЄС, які спрямовані на реалізацію проекту розвитку сільського господарства, та коштів за дорученням, які поступили від ПАТ «Укрнафта», – то вони якраз мають чітке призначення. Тому виникла необхідність направити дані кошти комунальному підприємству «Долина – Інвест» на реалізацію заходів проектів ЄС, управлінню житлово-комунального господарства на капітальний ремонт системи опалення і електропостачання міського Будинку культури та управлінню благоустрою та інфраструктури на придбання елементів дитячого майданчика ЗДО «Теремок». Обидва проекти рішень депутати підтримали.

 Ряд проектів рішень озвучив в.о. начальника Управління житлово-комунального господарства Долинської міської ради Сергій Гаргат. Стосувались вони передачі майна, зокрема житлового фонду, нежитлових приміщень, основних засобів, інших необоротних активів та всієї супроводжуючої технічної документації, що є комунальною власністю Долинської міської об’єднаної територіальної громади, в оперативне управління (баланс) Управлінню ЖКГ Долинської міської ради.

Оскільки  уже зараз повноцінно працює новостворене Управління освіти Долинської міської ради і деякі питання знаходяться в їхній компетенції, тому передачу майнових цінностей, що знаходяться в користуванні Долинського районного будинку дитячої та юнацької творчості та в користуванні Долинської районної станції юних техніків, рішенням сесії передали в оперативне управління (на баланс) Управлінню  освіти Долинської міської ради терміном до 29.02.2020 року.

Наступний проект рішення стосувався безоплатного прийняття спільної власності територіальної громади сіл, селищ Рожнятівського району до комунальної власності Долинської ОТГ.

Найтривалішим було  обговорення питання  стосовно  схвалення подання до Державної служби геології та надр України про зупинення дії спеціального дозволу на видобування корисних копалин (продовження видобування вуглеводів) на Долинському родовищі, яке отримало Публічне акціонерне товариство «Укрнафта», до усунення причин, що призвели до зупинення його дії, а саме: оформлення правовстановлюючих документів на земельні ділянки для потреб, пов’язаних з користуванням надрами. Депутати вважали за необхідне повідомити орган геологічного контролю, що на території Долинської міської ради Івано-Франківської області у головного надрокористувача ПАТ «Укрнафта» перебувають в користуванні 42 земельні ділянки загальною площею 262, 25 га, з яких право на користування оформлено тільки на 38 земельних ділянок. Однак, чотири земельні ділянки, загальною площею 150,7009 га, на яких розміщено 74 нафтові свердловини, а також інше нерухоме майно, вже більше 28 місяців перебувають в користування ПАТ «Укрнафта» без правовстановлюючих документів на землю. Численні зусилля Долинської міської ради, як власника землі, про оформлення договорів оренди на ці площі, або, як альтернатива, повернення вказаних земельних ділянок орендодавцеві надрокористувачем проігноровано, а питання щодо повної оплати за використання земельних ділянок для потреб, пов’язаних з використанням надр на законних підставах, на даний час залишається невирішеним.

На сьогоднішній день ПАТ «Укрнафта» уникає сплати орендних платежів за діючою ставкою оренди на суму близько 16, 5 млн. грн., що є критичним для бюджету новоствореної об’єднаної територіальної громади і спричинило до його суттєвого невиконання чи не вперше за останні 15 років. Попри те, що впродовж більше аніж двох років  Долинською міською радою, як орендодавцем, регулярно здійснювались заходи переговорного характеру (листи, звернення, тощо) до ПАТ «Укрнафта» щодо укладання договорів оренди на використовуючи ділянки, підприємство постійно шукало приводи для ухилення від оформлення правоустановчих документів на землю. Натомість, підприємство і надалі продовжує використовувати землі для нафто-газовидобутку без жодних зобов’язань  перед власником. Враховуючи критичну ситуацію, депутати підтримали проект рішення  про звернення до Державної служби геології на надр України зупинити дію спеціального дозволу на видобування корисних копалин. У разі необхідності, Долинська міська рада готова надати додаткові пояснення, документи чи інформацію, необхідну для об’єктивного та законного вирішення питання.

Відтак, далі депутати заслухали проект про мережу  шкіл естетичного виховання та погодження розміру плати за навчання у школах естетичного виховання Долинської ОТГ на 2019-2020 навчальний рік.

Також депутатський корпус підтримав проект про внесення деяких змін до назви посад та відділу структури Долинської міської ради.

Наступний проект рішення стосувався прийняття Положення про надання адресної грошової допомоги жителям Долинської міської об’єднаної територіальної громади, з цього питання доповідав секретар міської ради В.Гошилик.

Відтепер, адресна грошова допомога надається у таких випадках: пожежі або іншого стихійного лиха, внаслідок якого заподіяно значної шкоди житловим приміщенням, у яких проживає заявник (не пізніше 6-ти місяців з часу події) та у випадку відсутності іншого житла заявника; тяжкої, або впродовж тривалого періоду, хвороби, оперативного лікування тощо, що потребує значних фінансових витрат; одноразово, учаснику бойових дій, який бере чи брав безпосередню участь на території України в антитерористичній операції (АТО) або в операції об’єднаних сил (ООС), і на момент  перебування в зоні бойових дій був зареєстрований  та/або був жителем Долинської міської ОТГ, що підтверджується документально. Адресна грошова допомога не носить постійного характеру, а є додатком до існуючого доходу і може надаватися заявнику не частіше одного разу на три роки. У виключних випадках (онкологія, операція, діаліз нирок тощо) грошова допомога може надаватись жителям ОТГ частіше, але не більше одного разу в рік, за рекомендацією з питань депутатської діяльності та  етики, охорони здоров’я, соціального захисту, законності та правопорядку. Отож, розглянувши звернення та матеріали громадян про надання грошової допомоги, взявши до уваги рекомендації постійної комісії міської ради мандатної, з питань депутатської діяльності та етики, соціального захисту, законності та правопорядку, керуючись уже прийнятим Положенням про надання адресної грошової допомоги жителям Долинської міської об’єднаної територіальної громади, депутати підтримали надання допомоги жителям м. Долина та сіл Долинської ОТГ.      

Заслухали депутати інформацію про рішення міської ради, що підлягають зняттю з контролю, опісля – одноголосно підтримали проект рішення. Раніше подібні рішення депутатський корпус розглядав раз на рік, цього ж скликання — прийматимуть частіше, оскільки збільшився об’єм роботи. Якщо звернутись до статистики, то майже за шість місяців роботи обранці громади прийняли 422 рішення, за аналогічний період у попередньому скликанні прийнятих було 248 рішень.

Серед інших важливих питань порядку денного депутатський корпус розглянув і затвердив проект рішення про прийом дитини в спеціалізовану (логопедичну ) групу на основі заяви та підтверджуючих  документів про необхідність відвідувати дану групу. Далі заслухали проект рішення про розгляд заяви гр. Макули В.Ю. про звільнення від сплати за перебування в ЗДО.

Наступним розглянули присутні проект рішення про зміну найменування Долинського навчально-виховного комплексу №2 Долинської міської ради на Долинську початкову школу Долинської міської ради. Цим проектом передбачалось також затвердження Статуту початкової школи , що одноголосно  було підтримано депутатами.

Серед додаткового питання, яке також отримало підтримку депутатів, – зміни до рішення про надбавки до посадових окладів педагогічним працівникам та премії директорам закладів освіти Долинської міської об’єднаної територіальної громади. Обговорив депутатський корпус і наступне додаткове питання, ініційоване депутатом Зеновієм Юрківим – звернення депутатів Долинської міської ради щодо окремих платіжок за транспортування газу.

Частина пленарного засідання була присвячена розгляду тематики різного.

Всього під час сесії було розглянуто 16 питань, прийнято – 16 рішень.

Відвідуваність депутатів
Долинської міської ради ОТГ сьомого скликання

Рейтинг
відвідуваності
Прізвище, ім’я по батькові депутата позачергова 12 сесія (04.02.2020р.) Разом
(із 12 засідань)
1-8 Бойків В.Т. ٧ 12
1-8 Горошко О.А. ٧ 12
1-8 Гошилик В.І. ٧ 12
1-8 Кравчук О.Б. ٧ 12
1-8 Лютак М.П. ٧ 12
1-8 Сопуляк О.Ю. ٧ 12
1-8 Турілов О. М. ٧ 12
1-8 Шевченко А.В. ٧ 12
9-15 Юрків З.І. ٧ 11
9-15 Диндин Н.Т. ٧ 11
9-15 Троян О.В. ٧ 11
9-15 Маївський А.С. ٧ 11
9-15 Мякуш О.І. ٧ 11
9-15 Смолій В.В. ٧ 11
9-15 Мостовий В.М. ٧ 11
16-26 Мостовий Я.М. ٧ 10
16-26 Оглаб’як Т.І. ٧ 10
16-26 Григорський В.В. ٧ 10
16-26 Васько А.І. ٧ 10
16-26 Немец О.П. ٧ 10
16-26 Сокирко В.Р. ٧ 10
16-26 Сенько Я.Р. ٧ 10
16-26 Михнич Р.В. 10
16-26 Кос О.В. 10
16-26 Бондаренко І.Г. 10
16-26 Кондрин І.М. 10
27-29 Гаразд М.С. ٧ 9
27-29 Дупляк А.І. ٧ 9
27-29 Яциняк Є.Я. ٧ 9
30-32 Бакаляр Я. В. 8
30-32 Копчак В.О. ٧ 8
30-32 Бойчук А.І. ٧ 8
33-34 Скрипник В.Б. 7
33-34 Петрушко В.Д. ٧ 7
Всього 28