Із сесійної зали

У четвер, 28 травня, відбулось пленарне засідання чергової 16 сесії Долинської міської ради об’єднаної територіальної громади. У роботі пленарного засідання взяли участь депутати міської ради та працівники виконавчих органів міської ради, в.о. старост сіл громад, керівники медичних закладів та комунальних підприємств.

Порядок денний включав понад 160 питань порядку денного, а засідання пройшло в конструктивній формі та злагодженій роботі.

Насамперед, депутат Олег Кравчук озвучив депутатський запит, відтак перейшли до приємних моментів –  голова Долинської ОТГ Володимир Гаразд привітав усіх присутніх з великим християнським святом Вознесіння Христового, побажав Божих благословень. Від головуючого на сесії та всього депутатського корпусу вітання приймав депутат-ювіляр Володимир Бойків.

Далі перейшли до розгляду питань. Від медиків та епідеміологів була озвучена інформація про заходи щодо запобігання виникнення і поширення коронавірусу на території Долинської міської об’єднаної громади. За словами доповідачів, ситуація трохи стабілізувалась, однак, зросла наразі кількість підозрюваних пацієнтів, отож медики звернули увагу на дотримання заходів безпеки та відповідальність кожного громадянина. Далі, за пропозицією депутатів,  заслухали фінансовий звіт від генерального директора КНП «Долинська багатопрофільна лікарня» Мирослава Вакалюка.

Про заходи з профілактики злочинності, удосконалення організації роботи служби превентивної поліції, покращення їх матеріально-технічного забезпечення та підняття іміджу служби у Долинському ОТГ на 2020-2024 роки розповідав начальник Долинського ВП Калуського ВП ГУНП України в Івано-Франківській області, майор поліції Віктор Данько. Ключовим у Програмі було питання стосовно майбутніх нових підрозділів — поліцейських станцій у громаді. Наразі готують  локації для їх розміщення. За словами керівника, це цікавий та потрібний проєкт, адже дільничний інспектор  не залежатиме від Долинського відділення поліції, буде забезпечений транспортом, технічним оснащенням. Діяльність станцій у громаді дасть можливість ефективніше реагувати на звернення громадян та працюватиме в цілодобовому режимі. Правоохоронці забезпечуватимуть громадський порядок, виїжджатимуть на місце злочину чи правопорушення, здійснюватимуть нагляд за безпекою дорожнього руху.

Підтримку депутатів отримала Програма підтримки учасників антитерористичної операції, операції об’єднаних сил, революції гідності та членів їх сімей «ПОБРАТИМИ» на 2020-2024 рр.

Не було запитань і до наступного проєкту рішення – про проміжний звіт по співфінансуванню МБФ інвалідів «Надія Є» та внесення змін до програми соціально-психологічної підтримки дітей та молоді з обмеженими функціональними можливостями на 2020 рік.

Блок освітянських питань, які напередодні погоджені та рекомендовані комісією до розгляду, підготував начальник управління освіти Володимир Сподар і співдоповідачі, зокрема, під час засідання йшла мова про утворення бухгалтерії та введення посади бухгалтера в Долинському ліцеї №6 «Європейський»; про внесення змін у структуру управління освіти Долинської міської ради; про припинення діяльності (реорганізацію) Долинського  підліткового клубу «Прометей» Долинської районної  ради Івано-Франківської області  шляхом приєднання до Долинського будинку дитячої та юнацької творчості Долинської міської ради Івано-Франківської області. Розглянули на сесії питання про зміну найменування та затвердження статуту ряду закладів міста: Долинського будинку дитячої та юнацької творчості; Долинської Станції юних техніків; Долинської дитячо-юнацької спортивної школи. Цього  засідання затвердили в новій редакції статути закладів дошкільної освіти: «Зірочки», «Золотої рибки», «Росинки», «Сонечка»,  «Теремка».

На розгляд депутатів запропонували  Положення про конкурс на посаду керівника комунального закладу загальної середньої освіти Долинської міської ради. Воно обговорювалось на засіданнях постійних комісій, тривали дискусії, отож документ підготовлено з усіма потрібними доповненнями та необхідними, на думку членів комісії, уточненнями. Відповідно, Положення про конкурс прийняли одноголосно.

Низка питань, що розглядались на сесії, стосувалися об’єктів комунальної власності. Далі було озвучено блок питань, які стосувались Центру надання адміністративних послуг, зокрема, затвердили Регламент, графік роботи та перелік послуг.

Серед важливих питань був проєкт рішення про здійснення повноважень у сфері державної реєстрації актів цивільного стану. Згідно нього, у Долинській міській об’єднаній територіальній громаді призначили відповідальних осіб за проведення державної реєстрації актів цивільного стану.

Заслухали та прийняли депутати ряд інших положень щодо відділів та про уповноважену особу Долинської міської ради.

На розгляд депутатів подали декілька проєктів рішень  стосовно депутатських повноважень. Йшлося про виконання Програми участі депутатів міської ради у соціально-економічному розвитку м. Долина за 2019 рік; про виконання Програми виконання повноважень депутатів Долинської ОТГ на 2019 рік. Затвердили на сесії Положення про використання коштів Фонду міської ради на виконання депутатських повноважень та повноважень міського голови. Підтримали депутати Програму виконання повноважень депутатів Долинської ОТГ на 2020 рік. Всі ці проєкти рішень, а також про надання адресної допомоги  на лікування жителям Долинської міської об’єднаної  територіальної громади, доповідав секретар міської ради Віктор Гошилик.

Блок економічних питань, які розглянули депутати, і які стосувались встановлення ставок та пільг із сплати нерухомого податку, встановлення ставок єдиного податку та ставок туристичного збору на території Долинської міської об’єднаної територіальної громади,  прийняли за основу, відповідно до процедури прийняття подальших рішень.

Обговорив депутатський корпус виконання програми «Громадський бюджет міста Долини на 2019 рік», прийняли відповідне рішення.

Наступна частина засідання  була присвячена розгляду бюджетних  питань, зокрема, йшлося про виконання міського бюджету за 2019 рік; про виконання бюджету Долинської міської об’єднаної територіальної громади за І квартал 2020 року. Озвучила начальник бюджетного відділу міської ради Світлана Демченко інформацію про стан, причини та наслідки невиконання бюджету Долинської міської ОТГ.

Також депутати розглянули необхідність прийняття нового Статуту Асоціації «Футбольний клуб «Нафтовик-Долина» та прийняли відповідне рішення.

Під час засідання заслухати  персональні звіти заступників міського голови, секретаря міської ради та керуючої справами виконавчого комітету.

Відтак, депутатом Василем Сокирко було озвучено два депутатські запити.

Традиційно, після основних питань, розглянули блоки містобудівних та земельних питань Долинської ОТГ.

Загалом, під час засідання чергової 16 сесії Долинської міської ради об’єднаної територіальної громади було розглянуто 170 питань, прийнято 154 рішень, за основу прийнято 5, знято з розгляду – 4, заслухано 3 інформації.

Відвідуваність депутатів
Долинської міської ради ОТГ сьомого скликання

Рейтинг відвідуваності Прізвище, ім’я по батькові депутата чергова16 сесія (28.05.2020р.) Разом  (із 16 засідань)
1-8 Бойків В.Т. ٧ 16
1-8 Горошко О.А. ٧ 16
1-8 Гошилик В.І. ٧ 16
1-8 Кравчук О.Б. ٧ 16
1-8 Лютак М.П. ٧ 16
1-8 Сопуляк О.Ю. ٧ 16
1-8 Турілов О. М. ٧ 16
1-8 Шевченко А.В. ٧ 16
9-14 Диндин Н.Т. ٧ 15
9-14 Троян О.В. ٧ 15
9-14 Маївський А.С. ٧ 15
9-14 Мякуш О.І. ٧ 15
9-14 Смолій В.В. ٧ 15
9-14 Мостовий В.М. ٧ 15
15-23 Оглаб’як Т.І. ٧ 14
15-23 Григорський В.В. ٧ 14
15-23 Немец О.П. ٧ 14
15-23 Сокирко В.Р. ٧ 14
15-23 Сенько Я.Р. ٧ 14
15-23 Михнич Р.В. ٧ 14
15-23 Бондаренко І.Г. ٧ 14
15-23 Кондрин І.М. ٧ 14
15-23 Юрків З.І. ٧ 14
24-29 Мостовий Я.М. ٧ 13
24-29 Гаразд М.С. ٧ 13
24-29 Дупляк А.І. ٧ 13
24-29 Яциняк Є.Я. ٧ 13
24-29 Васько А.І. ٧ 13
24-29 Кос О.В. ٧ 13
30 Бакаляр Я. В. ٧ 12
31-34 Копчак В.О. ٧ 11
31-34 Бойчук А.І. ٧ 11
31-34 Скрипник В.Б. ٧ 11
31-34 Петрушко В.Д. ٧ 11
Всього 34