Із сесійної зали

У п’ятницю, 20 березня, відбулося засідання позачергової 14 сесії Долинської міської ради. У роботі сесії взяли участь депутати міської ради та працівники виконавчих органів міської ради, в.о. старост сіл громад, керівники медичних закладів та комунальних підприємств.

Першочергове питання порядку денного – фінансова допомога лікарям і медичним закладам у зв’язку з підготовкою до надзвичайної ситуації.

Спочатку присутні заслухали інформацію про заходи щодо запобігання виникнення і поширення коронавірусу на території Долинської міської об’єднаної громади. Доповіли з цього питання головний лікар Долинської центральної районної лікарні Мирослав Вакалюк та заступник директора Центру первинної медичної допомоги з медичного обслуговування населення Віолета Цап.

Відтак, заступник міського голови Володимир Смолій озвучив проєкт рішення програми громадського здоров’я Долинської ОТГ на 2020 рік.

Як не прикро, та впродовж останніх років у медичній галузі виникало багато проблем, зрештою, як виявилось, сьогодні заклади охорони здоров’я не готові до роботи в умовах підвищеного режиму небезпеки.

Зважаючи на це, Долинська міська рада, усвідомлюючи свою відповідальність та діючи в інтересах громади, розробила програму як інструмент дієвої підтримки місцевої системи медичного обслуговування задля покращення громадського здоров’я на території Долинської міської об’єднаної територіальної програми.

Попередньо міський голова провів кілька нарад з керівництвом медичних закладів з метою уточнення першочергових потреб в матеріалах та обладнанні. У результаті – великий перелік всього необхідного для організації невідкладної допомоги.

Насамперед, з метою негайного фінансування медичної галузі, вирішено зняти частину фінансування деяких програм, суттєво зменшивши кількість запланованих видатків на проведення культурно-масових заходів. Також прийняли рішення стосовно економії значної частини фонду оплати працівників міської ради та структурних підрозділів.

Загалом, до розгляду депутатам запропонували комплексну програму охорони здоров’я 2020, що передбачає фінансування охорони здоров’я на суму близько 7 млн.грн, зокрема: власні надходження місцевого бюджету Долинської ОТГ на 2020 рік у сумі 2,69 млн. грн, а кошти, залучені до міського бюджету Долинської ОТГ на 2020 рік на умовах безповоротної технічної допомоги в рамках Спільної Операційної Програми «Україна-Румунія 2014-2020» для реалізації проєкту «Співпраця для покращення медичного обслуговування в громадах Бая-Спріє», в сумі 4,29 млн.грн.

Крім того, є необхідність допомогти у придбанні ще одного-двох апаратів штучної вентиляції легень (1,2 млн.грн.) та кисневої станції (0,5 млн.грн.). Але для цього потрібні додаткові кошти, яких в міському бюджеті нема.

Видатки на першочергові потреби надано з розрахунку покриття 100% потреби наданої лікарнею та центром первинної медичної допомоги. З цих коштів 1 млн. грн. піде на придбання медикаментів, кисню, витратних матеріалів для лікування людей, а також засобів захисту для медиків. 450 тис. грн. буде спрямовано на закупівлю найбільш необхідного медичного обладнання, зокрема кисневого концентратора, медичних моніторів, аналізаторів, пульсоксиметрів, інфузоматів тощо.

Отож, з метою створення належних умов для збереження та покращення стану громадського здоров’я населення громади, підсилення матеріально-технічної бази місцевих закладів охорони здоров’я, їх спроможності щодо надання якісних медичних послуг, а також ефективного реагування на надзвичайні ситуації медико-біологічного характеру, депутати прийняли зважене рішення і підтримали цей проєкт.

Під час цього засідання обговорили депутати питання забезпечення санітарного благополуччя та утримання в належному стані об’єктів благоустрою і комунальної інфраструктури на території міста. З цією метою вони підтримали проєкт рішення та внесли зміни до програми благоустрою Долинської міської об’єднаної територіальної громади на 2020 рік.

Наступним проєктом рішення, яке також було підтримане депутатами, було внесення змін до рішення міської ради від 24.12.2019. №384-11/2019 «Про міський бюджет об’єднаної територіальної громади на 2020 рік».

Не менш важливим питанням було створення соціально-транспортної служби для перевезення осіб з інвалідністю, дітей та інших маломобільних груп населення при КП «Комунгосп» Долинської міської ради. Наразі, це не остаточне рішення, воно вимагає доповнень та детального вивчення, та все ж воно знайшло підтримку депутатів.

Один з проєктів рішень, який стосувався підтримки жителів Долинської міської об’єднаної територіальної громади, учасників антитерористичної операції, операції Об’єднаних сил, учасників Революції Гідності які отримали поранення та членів їх сімей на 2020 рік, за пропозицією голови міської спілки учасників АТО Віталія Гаврона з розгляду порядку денного було знято.

Натомість було прийнято два важливих звернення. Перше, ініційоване фракцією ВО «Свобода» озвучив депутат Тарас Оглаб’як. Звернення адресоване до Президента України, Верховної Ради, Голови служби безпеки України, щодо недопустимості прямих переговорів з представниками терористичних угрупувань ОРДЛО, засудження спроби підписання будь-яких документів які виводять Росію з переговорів як сторону конфлікту і як державу – агресора.

Друге, вкрай актуальне для нашого часу, звернення ініціював очільник Долинської громади Володимир Гаразд. Адресоване воно ПАТ «Укрнафта». Йдеться про заборговані нафтовидобувниками близько 25 мільйонів гривень за користування орендованими земельними ділянками. У разі надходження до міського бюджету, ці кошти були б негайно направлені для першочергових потреб медицини району,на ті ж, до прикладу, апарати штучної вентиляції легень, інше обладнання, на вчасний порятунок пацієнтів.

«Приємно, що явка депутатів, їх активність та одностайність у прийнятті рішень була унікальною та прикладовою.Це добре, адже попереду у нас складні часи і непрості рішення. Єднаймося!» – закликав міський голова Володимир Гаразд, підсумовуючи результати цієї позачергової сесії.

Відвідуваність депутатів
Долинської міської ради ОТГ сьомого скликання

Рейтинг відвідуваності Прізвище, ім’я по батькові депутата позачергова14 сесія(20.03.2020р.) Разом
(із 14 засідань)
1-8 Бойків В.Т. ٧ 14
1-8 Горошко О.А. ٧ 14
1-8 Гошилик В.І. ٧ 14
1-8 Кравчук О.Б. ٧ 14
1-8 Лютак М.П. ٧ 14
1-8 Сопуляк О.Ю. ٧ 14
1-8 Турілов О. М. ٧ 14
1-8 Шевченко А.В. ٧ 14
9-15 Юрків З.І. ٧ 13
9-15 Диндин Н.Т. ٧ 13
9-15 Троян О.В. ٧ 13
9-15 Маївський А.С. ٧ 13
9-15 Мякуш О.І. ٧ 13
9-15 Смолій В.В. ٧ 13
9-15 Мостовий В.М. ٧ 13
16-24 Мостовий Я.М. ٧ 12
16-24 Оглаб’як Т.І. ٧ 12
16-24 Григорський В.В. ٧ 12
16-24 Немец О.П. ٧ 12
16-24 Сокирко В.Р. ٧ 12
16-24 Сенько Я.Р. ٧ 12
16-24 Михнич Р.В. ٧ 12
16-24 Бондаренко І.Г. ٧ 12
16-24 Кондрин І.М. ٧ 12
25-29 Гаразд М.С. ٧ 11
25-29 Дупляк А.І. ٧ 11
25-29 Яциняк Є.Я. ٧ 11
25-29 Васько А.І. 11
25-29 Кос О.В. 11
30 Бакаляр Я. В. ٧ 10
31-34 Копчак В.О. ٧ 9
31-34 Бойчук А.І. ٧ 9
31-34 Скрипник В.Б. ٧ 9
31-34 Петрушко В.Д. ٧ 9
Всього 32