Інтереси громади – насамперед

Саме таку позицію висловила заступниця міського голови Алли Шевченко під час наради із керівниками комунальних підприємств та спеціалістами Служби у справах дітей.

Участь у робочій нараді взяли: в.п. начальника управління освіти Петро Андрейко, начальниця фінансового управління Світлана Демченко, провідний спеціаліст-юрист Служби у справах дітей Ольга Білянська, начальник відділу соціальної політики Олександр Горошко, в.п.начальника відділу культури Олександр Питлик, генеральний  директор КНП «Долинська багатопрофільна лікарня» Мирослав Вакалюк, директор КНП «Центр первинної медичної допомоги» Володимир Фотуйма.

Насамперед, начальник відділу соціальної політики Олександр Горошко повідомив: спеціалісти міської ради докладно вивчають та аналізують реєстр категорій громадян Долинської ТГ  з метою виявлення недобросовісних випадків призначення і виплати компенсації фізичним особам, які надають соціальні послуги, зокрема, що стосується догляду за людьми.

До слова, державним урядом урегульовано питання компенсації фізичним особам, які надають соціальні послуги з догляду на непрофесійній основі. Схваливши Постанову №558,

https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/558-2004-%D0%BF#Text

якою затверджено Порядок подання та оформлення документів, призначення і виплати компенсації фізичним особам, які надають соціальні послуги з догляду на непрофесійній основі, уряд чітко розмежував у документах право на отримання компенсацій. Рішення стосується фізичних осіб, які надають соціальні послуги з догляду, і надасть можливість громадянам похилого віку, особам з інвалідністю, дітям з інвалідністю отримувати соціальні послуги у громаді за місцем їхнього проживання.

Однак, під час перевірки  спеціалістами міської ради наразі виявлено факти недобросовісного отримання компенсацій. Вся інформаційна база буде проаналізована, докладно вивчена. Що стосується отриманих коштів, їх необхідно повернути. Для цього треба звернутись із відповідно заявою до відділу соціальної політики. До перевірки та аналізу залучено  старостів та адміністраторів старостинських округів.

Обговорили під час наради також питання надання медиками відповідних довідок особам для подальшого призначення  компенсацій, і, відповідно, які визначають потребу догляду за людьми. Зараз є чіткі норми, обмеження, прописані у Постанові №558, тож, як наголосила  заступниця Алла Шевченко, у зв’язку з подальшими перевірками та аналізом, медикам варто бути уважними до висновків, які прописують у відповідних документах, розглядати кожен випадок індивідуально.

Що стосується індивідуального навчання дітей, то в подальшому перевірять необхідність учня переходити на цей спосіб організації навчальної діяльності.

Алла Вікторівна акцентувала: «Для нас важливо, щоб ця форма не використовувалась відповідно до чинного законодавства. Дехто спекулює на даній формі навчання у межах своїх можливостей. Для нас пріоритетним завданням є надання якісних освітніх послуг і захист прав дитини. Є прийняте Положення про індивідуальну форму здобуття загальної середньої освіти. Документ визначає порядок організації здобуття загальної середньої освіти  за індивідуальною формою, тож керуватись потрібно ним».

Оскільки уже зараз варто подумати про планові медичні обстеження здобувачів освіти, то директор КНП «Центр первинної медичної допомоги» Володимир Фотуйма повідомив, що графік прийому маленьких пацієнтів уже затверджений. Наразі керівник додав, що наразі сформований склад комісії, яка, власне, і буде проводити перевірку та аналіз документів для тих дітей, яким призначено індивідуальне навчання. Комісія запрацює орієнтовно у серпні, тож до початку навчального року встигнуть докладно вивчити документи.

Що стосується планового медичних оглядів дорослого населення, то наразі, за словами генерального  директора КНП «Долинська багатопрофільна лікарня» Мирослава Вакалюка, сформовано повністю новий перелік платних послуг, який становить 633 грн для жінок та 559 грн для чоловіків.  На черзі – затвердження переліку послуг та їх вартості на сесії.

В свою чергу, профільна заступниця Алла Шевченко наголосила, що відтепер Фінансові плани комунальних підприємств мають бути затверджені під час розгляду сесії.

«Ми готуємо Положення про фінансові плани, невдовзі його розгляне депутатський корпус. Це основний документ комунальних підприємств, який передбачає планування та звітування.  Попереду – процес формування прогнозу міського бюджету, відповідно, фінансової підтримки комунальних підприємств. Тому закликаю попрацювати над основними фінансовими документами якнайшвидше. Таким чином ми зможемо організовано та комплексно підходити до вирішення якихось проблем.

Ми повинні напрацювати алгоритм і правила, зрозумілі для всіх, адже у нас непростий  рік, враховуючи дефіцит бюджету в 23 мільйони та недофінансування освітньої субвенції у 35 мільйонів. Але це аж ніяк не повинно вплинути на якість послуг, які надає громада.

У нас немає упередженого ставлення до керівників, навпаки, хочемо згуртувати та об’єднати. Так буде краще для комунальних закладів та для нашої громади загалом», – підсумувала Алла Вікторівна.

Низка питань стосувалась культурної сфери Долинської громади. Зокрема, про питання, які потребують негайного вирішення, повідомив в.п.начальника відділу культури Олександр Питлик. Також обговорили організацію заходів до Дня Конституції  та  Дня молоді. Організатори обіцяють цікаве і особливе дійство, тож про план заходів повідомимо згодом.

Не оминули увагою  ще одну дату – наближається фестиваль патріотичної пісні «Яворина». Наші спеціалісти долучаться до святкування, однак із сторони інших  зацікавлених осіб та громади, на території якої відбуватиметься захід, чекають підтримки та розуміння.

В підсумку, заступниця побажала всім продовження гарного робочого тижня та вкотре нагадала, що приймаючи будь-яке рішення, треба пам’ятати, що  працюємо  для громади та виключно в інтересах громади.