«Ікона хоче доброти та щирості…»

У Долинському краєзнавчому музеї «Бойківщина» Тетяни і Омеляна Антоновичів відбулася зустріч з авторами виставки малярства на склі «Краса благословенного світу».

Ще з 23 серпня долиняни та гості міста мали можливість знайомитися з іконами та картинами на релігійну тематику та декількома пейзажами Людмили Креховецької та Лесі Федорів. Задум, вибір сюжету, підбір кольорів, поступовість у творчій праці над кожною картиною – художниці-сестри здійснювали разом, і тому на кожну картину в цілому йшло більше півроку, а подекуди й майже рік спільної праці.

Вступне слово від в.о. директора музею Ксенії Циганюк

Представники громадськості, уряду міста, освітяни, митці та друзі, школярі Долинської дитячої художньої школи, що прибули на зустріч, змогли вдосталь поспілкуватися тільки з однією художницею, співавторкою виставки Креховецькою Людмилою. Мистецькі здобутки авторів виставки та працю над іконописом поблагословив парох (УГКЦ) церкви Св. Андрія Первозванного о. Василь Витвицький. Вітали художниць-краянок: секретар Долинської міської ради – Віктор Гошилик, в.о. директора музею «Бойківщина» – Ксенія Циганюк, директор Долинської дитячої художньої школи Олег Лаврів, директор Солуківської ЗОШ І-ІІІ ст. Віра Макара, директор Петранківської ЗОШ 1-3 ст. Богдан Джоган з дружиною, вчитель Долинського наукового академічного ліцею «Інтелект» Оксана Сподар, журналіст Дарія Ониськів та інші. (Слід згадати, що в кінці заходу Д. Ониськів подарувала фондам музею «Бойківщина» власну книгу досліджень про рідне своє та сестер-художниць село Петранка – «Церква в Петранці»).

Вітання від секретаря Долинської міської ради Віктора Гошилика

Чарівні музичні хвилинки від вихованок Долинської школи естетичного виховання ім. М. Антоновича наповнили зустріч з авторами виставки малярства на склі невидимою духовністю (пісні виконали – Соломія Кальмук та Соломія Дирів, гру на скрипці – Марія Головата).

Учасники зустрічі із захопленням слухали розповідь Людмили Ярославівни про перші кроки родинного тандему малювання на склі та першу ікону на полотні, молитовник іконописця та основи приготування стану душі до іконопису, про розмалювання стін яскравими сюжетами Солуківської ЗОШ І-ІІІ ступенів, запрошення на міжнародні мистецькі виставки тощо. Водночас, майстриня іконопису провела екскурс виставкою малярства, розповіла про особливості авторської техніки, та подякувала всім присутнім за зустріч, в тому числі і друзям та односельцям.

Долинський краєзнавчий музей»Бойківщина» Тетяни і Омеляна Антоновичів приєднується до привітань авторам художньої виставки «Краса благословенного світу» Креховецькій Людмилі та Федорів Лесі, – та сподівається, що в недалекому майбутньому нова персональна виставка знову об’єднає мистців й шанувальників іконопису та малярства в нашій рідній Долині.
До нових зустрічей!

Співавторка виставки Людмила Креховецька