Енергоефективна громада

Підписана Угода, обговорено подальші кроки
У четвер, 27 травня в рамках проєкту «Впровадження Європейської Енергетичної Відзнаки в України» відбулась перша робоча зустріч міського голови Івана Диріва з виконавчим директором, керівником Національного офісу Європейської Енергетичної Відзнаки в Україні Святославом Павлюком та представниками Асоціації Енергоефективних міст України.
Від Долинської міської ради до активної участі долучилися заступники міського голови Мар’яна Табаркевич та Андрій Курташ, депутати міської ради Володимир Смолій, Сергій Гаргат, фахівці фінансового та економічного управлінь, місцевого економічного розвитку та проектної діяльності, містобудування та архітектури, благоустрою та житлово – комунального господарства.
Після ознайомлення із напрямками діяльності Асоціації «Енергоефективні міста України» був озвучений план роботи та визначення наступних кроків із впровадження Європейської Енергетичної Відзнаки.
Йшлося під час зустрічі про напрями підтримки громад АЕМУ, зокрема виконання зобов’язань в рамках ініціативи Угода Мерів, впровадження системи сертифікації та управління якістю, якою є Європейська Енергетична Відзнака. Обговорювався й алгоритм поворотної фінансової допомоги для підтримки модернізації житлового фонду, а також технічний консалтинг від Української некомерційної енергетичної агенції.
Нагадаємо, що 21 квітня цього року були прийняті рішення сесії про приєднання Долинської міської ради до Європейської Енергетичної Відзнаки та про приєднання до Європейської ініціативи «Угода Мерів щодо Клімату та Енергії».
Принагідно зазначимо, що обидва рішення продовжують вже започатковані й реалізовані проекти з енергоефективності. Європейська Комісія офіційно визнала Європейську Енергетичну Відзнаку ефективним інструментом впровадження Планів дій для сталого енергетичного розвитку і клімату (ПДСЕРК) в рамках Угоди мерів. Її в 2009 року підписав у Брюсселі міський голова Долини, на громадських засадах багаторічний президент Асоціації енергоефективних міст України світлої пам’яті Володимир Гаразд. Впродовж наступних десяти років його командою були реалізовані масштабні заходи з енергозбереження, зокрема з утеплення багатоквартирного житлового фонду, термомодернізації дошкільних закладів, бюджетних установ, інфраструктурних об’єктів. Також за Угодою наше місто взяло на себе зобов’язання до 2020 року виконати так звані принципи «3 по 20», а саме: скоротити споживання основних енергоресурсів на 20%, збільшити використання альтернативних енергоресурсів на 20% та скоротити викиди СО2 на 20%. Як результат – Долина серед малих малих міст стала флагманом з енергозбереження та продовжує утримувати свої лідерські позиції. Власне, приїзд представників Асоціації «Енергоефективні міста України» та підписання Долинською міською радою Угоди щодо впровадження Європейської Енергетичної Відзнаки – є тому яскраве підтвердження.
Заступник керівника Національного офісу Європейської Енергетичної Відзнаки Віталій Волков, консультант ЄЕВ Олександр Дей та експерт ЄЕВ Віра Кудрявцева озвучили план впровадження системи сертифікації та управління якістю Європейської Енергетичної Відзнаки у Долинській територіальній громаді.
Наступний крок – створення координаційної робочої групи, напрацювання первинної оцінки і плану дій фахівцями муніципалітету із закріпленими від Національного офісу Європейської Енергетичної Відзнаки консультантами.