“Доступні ліки” – в центральній аптеці

Долинська центральна аптека  заключила всі необхідні договори з Національною службою охорони здоров’я за програмою «Доступні ліки» – на інсуліни, нецукровий діабет, лікування епілепсії  та психічних розладів.

27 вересня 2021 року вийшов наказ Міністерства охорони здоров’я України №2077. Цей документ регулює  відпуск інсулінів, препаратів для лікування нецукрового діабету, психічних розладів і епілепсії.

З 1 жовтня отримати  інсуліни і медикаменти для лікування психічних розладів та епілепсії можна тільки по електронному рецепту. Інші категорії, які отримують ліки безкоштовно, –  залишаються  поки що на паперових носіях (рецептах) при наявності коштів.

«Оптові постачальники  переходять на нові умови забезпечення.  Запаси інсулінів та інших вищевказаних медикаментів  аптека поповнює практично кожен день. Асортимент інсулінів в закладі присутній.  До слова,  сьогодні замовили на 75 тисяч гривень одних інсулінів. Це достатньо. На Долинську, Витвицьку і Вигодську  територіальні громади у місяць потрібно від 160 до 180 тисяч гривень. І це тільки на інсуліни», – зазначає директор КП «Долинська центральна аптека №18» Петро  Колісник.

За його словами, наказом №2077 регулюється відпуск як вітчизняних, так і імпортних  медикаментів. Згідно урядової програми, в аптеці  присутній повний асортимент як українських препаратів, так і імпортних препаратів для лікування цукрового діабету, нецукрового діабету, лікування психічних розладів і епілепсії, а також медикаментів по програмі «Доступні ліки».

Нагадуємо, хто пацієнту виписує електронний рецепт на інсулін

  • Перший електронний рецепт на інсулін виписує виключно лікар-ендокринолог, який приймає амбулаторно. Ендокринолог робить це на основі складеного плану лікування, який обов’язково внесено до електронної системи охорони здоров’я.
  • Повторний рецепт зможе також виписати і сімейний лікар, терапевт чи педіатр. Але не будь-який, а той, з яким пацієнт уклав декларацію.
  • До кого звертатись за повторним рецептом, пацієнт обирає самостійно.
  • Зверніть увагу, сімейний лікар виписує електронний рецепт відповідно до плану лікування, який складено ендокринологом. Змінити призначення ендокринолога сімейний лікар не зможе. Тому при закінченні кількості інсуліну за планом лікування сімейний лікар направляє пацієнта до ендокринолога для коригування або створення нового плану.

Отримати інсуліни можна у будь-якій аптеці з позначкою «Тут є доступні ліки» у будь-якому населеному пункті. Місце виписки електронного рецепта та місце реєстрації пацієнта неважливо. Головне, аби аптека мала договір з НСЗУ Національна служба здоров’я України за напрямом реімбурсації інсулінів. Перевірити, чи це так, можна за номером контакт-центру 16 77 або на сайті НСЗУ на дашбордах у розділі Е-дані.