Долинський годинник знову сповіщає час

В місті куранти були з 2003 року. Час від часу, від громовиць годинник «стресував». А понад два роки тому, після сильної грози взагалі вийшов з ладу.
«Роботу годинника відновили, але згорів музичний механізм, яких уже не виробляють» – каже відомий годинникар – Олексій Бурнаєв.
Він є доцентом ЛДАУ, членом Комітету підтримки Європейського консерваторіуму дзвіниць і вежових годинників С.Е.С.Н. в Парижі. Приклавши вміння, талант і зусилля, майстер, що відновив годинники у понад 60 містах України, подарував нове життя годиннику в Долині.
«З часу його виробництва минуло 20 років. Але відмінними залишилися характеристики для живлення. Механізм ходу був у хорошому стані, так само як і двигун приводу, лампи підсвітки та інші елементи. Та без замін не обійшлося, оскільки не було комплектуючих, які вже не виробляються. Щоб механізм був сумісний з музикою – замінили на нову сучасну систему. Це практично новий годинник», – відзначає майстер.
Проведено технічне обслуговування вузлів механічного приводу стрілок, електронної системи керування годинником, заміну окремих вузлів блоку виконання цифрових мелодій.
І тепер музика грає тричі на добу – за хвилину до:
12:00 год. – Гімн України
09:00 та 18:00«Червона калина»
Після 21:00 год. і до 09:00 ранку вирішили встановити обмеження на бій, щоб не тривожити сон жителів сусідніх будинків густозаселеного мікрорайону.
З 09:00 ранку куранти б’ють години і чверті кожні 15 хвилин.
Нехай же довго служить та знаменує кожен почин дня «в добру годину»!