Долина – скарбниця автентичного українського гумору

Долина – одне з міст-переможців конкурсу культурно-мистецьких проектів “Малі міста – великі враження”, який буде реалізований у 2019 році.

В рамках дії конкурсу наша громада отримає співфінансування з Державного бюджету на реалізацію проекту “Фестиваль гумору і сатири “Весела копиця” як інструмент збереження нематеріальної спадщини Бойківського краю”.

Зазначимо, що Івано-Франківська область ввійшла в ТОП-5 областей за кількістю виграшних заявок, а загалом в рамках конкурсу буде профінансовано 74 проекти на загальну суму 41,3 млн. грн.

7 липня цього року вже відбувся підсумковий гала-концерт Фестивалю гумору, де були нагороджені переможці попередніх етапів.

5-6 жовтня нас знову чекають нові цікаві події. Детальніше про підготовку свята цікавимось у заступника директора комунального закладу “Долинський міський центр спорту, культури та туризму” Галини Курус.

Галино Степанівно, що що має на меті та за чиєї підтримки проводиться цей захід?

– Конкурс “Малі міста – великі враження” проводився за підтримки Уряду та Міністерства культури України. Він має на меті посилювати інтеграції культурної спадщини в життя громад, впроваджувати кластерні моделі розвитку культури, підвищувати  й розвивати економічну привабливість культурної спадщини.

– Що цікавого готуєте для долинян та гостей?

– Для жителів та гостей міста передбачена насичена програма: дитяче свято, гумористична олімпіада, вистава-комедія, кінотеатр під відкритим небом, майстер-класи запрошених карикатуристів, відкриття муралу та ярмарки «Органік Фест 2019», гала- концерт.

Фестиваль завершить підсумковий концерт переможців декількох заходів: фестиваль гумору і сатири для найменших жителів міста “Весела копичка”, конкурс сатиричного рисунку “Джмелик”, а також конкурс сатиричної фотографії з однойменною назвою “Весела копиця”. Запрошуємо глядачів та учасників на різні локації: створення арт – зони “Карикатура на Медовій алеї”, аукціон “Купи рисунок – подаруй надію”, флеш-моб “Мурал у Долині”, підсумковий концерт переможців попередніх етапів “Веселої копиці” та запрошених гумористів.

– Кого очікуємо бачити в гостях? Хто завітає до нашого міста?

– Фестиваль буде тривати два дні за участі запрошених карикатуристів з різних країн Європи та України. Зокрема очікуємо гостей з Болгарії, Словаччини, Угорщини, Хорватії, Румунії, Білорусії, Туреччини, Польщі. Ймовірно, завітає до нас заступник Президента Федерації карикатуристів світу – Франшвіль із Франції. Серед членів журі будуть: Констянтин Казанчев, Андрій Саєнко, Ігор Талалай, Євгеній Самойлов, Микола Дмітрух та багато інших.

–­ Про які перспективи Фестивалю можемо говорити вже зараз?

– Через проведення Міжнародного фестивалю гумору і сатири “Весела копиця” маємо чудову можливість підтримувати гумористичні традиції нашого краю. Долина давно прагне здобути звання медової столиці Карпатського краю. Кожного року тут проводиться не один фестиваль органічної продукції, товарів медівництва та пасічництва, але саме Фестиваль гумору і сатири вважається найбільшою інновацією у сфері подієвого туризму. І ще є багато перспектив, які зможемо бачити уже згодом. Тож, гостинно запрошуємо і чекаємо всіх прихильників української автентики!

Спілкувалася Т. Головчин
Фото Р. Шимковича