До відома фізичних осіб Долинської територіальної громади, які надають соціальні послуги з догляду на непрофесійній основі

Повідомляємо, що рішенням уряду скасовано дію постанови Кабінету Міністрів України від 29.04.2004 № 558 «Про затвердження Порядку призначення і виплати компенсації фізичним особам, які надають соціальні послуги». Проте, щомісячні компенсаційні виплати, призначені відповідно до постанови проводяться до дати призначення таким фізичним особам іншої виплати на догляд, установленої законодавством, або до 31 грудня 2022 року.

З метою призначення та виплати компенсації за догляд фізичним особам  , які надають соціальні послуги з догляду на непрофесійній основі відповідно до постанови КМУ №859 від 23.09.2020, відділ соціальної політики Долинської міської ради здійснює уточнення списків громадян, які надають зазначені послуги та осіб, які їх отримують.

Звертаємо увагу, що компенсація призначається фізичній особі, яка надає соціальні послуги з догляду особам із числа членів своєї сім’ї, які спільно з нею проживають, пов’язані спільним побутом, мають взаємні права та обов’язки та є:

 • особами з інвалідністю 1 групи;
 • дітьми з інвалідністю;
 • громадянами похилого віку з когнітивними порушеннями;
 • невиліковно хворими, які через порушення функцій організму не можуть самостійно пересуватися та самообслуговуватися;
 • хворими дітьми, яким не встановлено інвалідність.

Інформуємо,що виплата компенсації припиняється у разі:

 • зміни місця проживання/перебування особи, якій надають соціальні послуги з догляду на непрофесійній основі, чи фізичної особи, яка надає соціальні послуги та отримує компенсацію;
 • смерті особи, якій надаються соціальні послуги;
 • смерті фізичної особи, яка надавала соціальні послуги та отримувала компенсацію;
 • перебування особи, якій надаються соціальні послуги на повному державному утримання або отримання соціальних послуг стаціонарного догляду, паліативного догляду в умовах стаціонару за плату.

Виплата компенсації тимчасово зупиняється у разі:

 • перебування фізичної особи, яка надає соціальні послуги, за межами України понад 10 календарних днів;
 • перебування фізичної особи, яка надає соціальні послуги, на стаціонарному лікуванні протягом повного календарного місяця.

Отже, у разі виникнення вище перелічених обставин, фізична особа, яка надає соціальні послуги та отримує компенсацію, зобов’язана в десятиденний строк письмово повідомити про це структурним підрозділам, що здійснюють її виплату.

Для цього треба звернутись із відповідною заявою до відділу соціальної політики Долинської міської ради (м.Долина, просп.Незалежності,5. каб.9).

Однак, під час перевірки спеціалістами міської ради виявлено факти недобросовісного здійснення догляду та незаконного отримання компенсації. Це стало однією з причин призупинення виплат зазначеної компенсації Долинською міською радою. До перевірки та аналізу залучено старостів та адміністраторів старостинських округів.

Суми компенсації, виплачені надміру внаслідок зловживань з боку фізичної особи, яка надає соціальні послуги, приховування обставин, які впливають на призначення і виплату компенсації тощо, стягуються відповідно до законодавства.

Якщо фізична особа, яка надає соціальні послуги, не повернула добровільно надміру виплачені їй суми, вони стягуються в судовому порядку.

 

Відділ соціальної політики Долинської міської ради