До уваги переселенців: субсидії, пільги, компенсації та фіндопомога

Родини переселенців зможуть отримувати субсидію за фактичним місцем проживання.

Спеціальний механізм грошових допомог, пільг та житлових субсидій на період введення воєнного стану в окремих міста та районах, де проводяться активні бойові дії, закріплений постановою Кабінету Міністрів України № 215  від 7 березня 2022 року.

Міністерство соціальної політики заявляє, що  механізм виплати субсидій, пільг та грошової допомоги в березні буде застосовано в окремих містах та районах семи областей:

 • Донецька область: Волноваський, Маріупольський райони та місто Маріуполь;
 • Запорізька область: Василівський, Пологівський райони та міста Енергодар і Токмак;
 • Луганська область: всі міста і райони;
 • Миколаївська область: Миколаївський район;
 • Сумська область: Охтирський район в межах колишнього Тростянецького району;
 • Харківська область: Ізюмський, Куп’янський райони та міста Харків і Куп’янськ;
 • Чернігівська область: Новгород-Сіверський, Прилуцький, Корюківський, Чернігівський райони та місто Чернігів.

Інформаційно-обчислювальний центр Міністерства соціальної політики проводить у цих містах і районах централізоване нарахування грошових допомог, пільг та житлових субсидій.

Орієнтовно цей процес триватиме 3-4 дні. Після цього фінансування буде спрямовано до АТ «Ощадбанк», який забезпечить перерахування виплат отримувачам наступним чином:

 • тим громадянам, які одержували виплати через банки, АТ “Ощадбанк” перерахує кошти на їхні банківські рахунки.
 • тим громадянам, які отримували виплати через Укрпошту, АТ “Ощадбанк” здійснить грошовий переказ через міжнародну платіжну систему “MY TRANSFER”.

Посилання на Постанову: https://bit.ly/34R9vgm

Додатково можна переглянути публікацію щодо отримання допомоги у розмірі 6500 грн. у зв’язку з війною:

Допомога 6500 грн. у зв’язку з війною: Кабмін затвердив постанову

Окрім того, напередодні Президент Володимир Зеленський пообіцяв допомогу переселенцям і підтримку родинам, які їх прийняли. І доручив уряду розробити комплексну програму щодо  відшкодування комунальних витрат бюджетам громад, які безкоштовно прийматимуть переселенців. Відповідну постанову Кабінет Міністрів України прийняв 11 березня 2022 року. 

Міністр розвитку громад та територій України Олексій Чернишов детально прокоментував рішення Уряду щодо процедури отримання компенсації.

Хто має право отримати компенсацію?

Компенсацію комунальних витрат можуть отримати громади, які дали безкоштовний прихисток переселенцям у будівлях, приміщеннях комунальної форми власності (у школах, садочках та ін.) власники житла, які безоплатно прихистили переселенців.

Про які саме комунальні витрати йде мова?

Мова йде про всі витрати пов’язані з теплопостачанням, водопостачанням, водовідведенням, газопостачанням, купівлею дров, палетів та вугілля. Відтак власники житла, які безкоштовно прихистили внутрішньо переміщених осіб отримають гарантовану державну підтримку в розмірі близько 450 грн на місяць за кожну прийняту особу, незалежно від віку, для компенсації витрат на комунальні послуги.

Алгоритм дій для отримання компенсації:

 • Люди, які мають житло та готові дати прихисток внутрішньо переміщеним особам, повинні повідомити місцеву владу про готовність прийняти у себе переселенців. Для цього необхідно звернутися до органу місцевого самоврядування із заявою та надати необхідну інформацію. Також, цю інформацію можна надати через вебсайт Прихисток, а надалі це можна буде зробити й через застосунок Дія. Органи місцевого самоврядування почнуть формувати реєстр житлового фонду доступного для розміщення. Це дозволить розмістити якомога більшу кількість людей. Що важливо, розселення у житлі буде відбуватись лише за згодою власників житла, які погодились надати прихисток.
 • Щомісячно власники житла, які безкоштовно прийняли у своїх домівках переміщених осіб, будуть отримувати виплату з бюджету через органи місцевого самоврядування.
Коли програма стартуватиме? 

Відшкодовуватися будуть витрати на комунальні послуги, що надані з 1 березня 2022 року. Тобто на початку квітня громади матимуть змогу подавати свої заявки на відшкодування.

 

Офіційний документ: https://bit.ly/3ug82sy