Будівництво усіх нових споруд СС2/СС3 відтепер можливе лише з бомбосховищами

Інформує відділ державного архітектурно-будівельного контролю Долинської міської ради

Набрав чинності Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо забезпечення вимог цивільного захисту під час планування та забудови територій», головним завданням якого є створення додаткових заходів у сфері будівельної діяльності, пов’язаних із захистом населення від вибухів, вибухових хвиль, ураження небезпечними хімічними, радіоактивними і біологічно небезпечними речовинами.

Серед основних змін у містобудівному законодавстві варто виділити що після 24.10.2022р. проектна документація на будівництво обов’язково має містити розділ інженерно-технічних заходів цивільного захисту, у складі якого може передбачатися будівництво захисних споруд цивільного захисту або споруд подвійного призначення, а також проектні рішення щодо врахування вимог пожежної та техногенної безпеки, для об’єктів будівництва, що за класом наслідків (відповідальності) належать до об’єктів з середніми (СС2) та значними (СС3) наслідками, на яких постійно перебуватимуть понад 50 фізичних осіб або періодично перебуватимуть понад 100 фізичних осіб.

Також встановлено додаткову підставу для відмови органу державного архітектурно-будівельного контролю у видачі сертифіката про прийняття в експлуатацію закінченого будівництвом об’єкта як невідповідність об’єкта проєктній документації на будівництво такого об’єкта та/або вимогам будівельних норм, у тому числі щодо дотримання вимог, передбачених розділом щодо інженерно-технічних заходів цивільного захист.

Чимало уваги привернуто до захисних споруд цивільного захисту, споруд подвійного призначення, а саме надано визначення терміну проєктна документація повторного використання та врегулювано питання її експертної оцінки.

Звертаємось до учасників містобудівного процесу в нашій громаді.

Просимо врахувати вказані змін при виготовленні, розробленні та затвердженні проектної документації, процесу будівництва та підготовки об’єкта до введення в експлуатацію.

Щоб отримати необхідну консультацію щодо здійснення будівельної діяльності на території нашої громади, звертайтесь до відділу державного архітектурно-будівельного контролю Долинської міської ради за адресою: м. Долина, пр.. Незалежності, 5, 2 пов./каб.№24.