Бюджет громади поповниться завдяки спільним зусиллям

✍️У 2005 році між Долинською міською радою та ПАТ «Укрнафта» НГВУ «Долинанафтогаз» був укладений договір про оренду земельної ділянки для обслуговування об’єктів нерухомого майна загальною площею 21,0715 га. Після завершення терміну оренди в ПАТ «Укрнафта» вирішили повернути частину землі, якою не користуються. Але при цьому не привели її у стан не гірший порівняно з тим, у якому одержали в оренду. Через це міська рада, як орендодавець, та ПАТ «Укранфта», як орендар не дійшли згоди щодо майбутніх правовідносин.
👉ПАТ «Укрнафта» впродовж 2019 року фактично використовувала землю, оплативши оренду в розмірі 1 відсотка від нормативно-грошової оцінки. Хоча повинна була сплатити 12 відсотків. Таким чином, виникла заборгованість орендної плати на суму майже 3 млн. грн.
Верховний Суд у складі колегії суддів Касаційного господарського суду 30.08.2022 р. затвердив мирову угоду за позовом Калуської окружної прокуратури до ПАТ «Укрнафта» про стягнення до місцевого бюджету з відповідача 3 млн. гривень. Інтереси держави в особі Долинської міської ради в судовому засіданні забезпечувала обласна прокуратура.
👉Також, відповідно до положень мирової угоди, ПАТ «Укрнафта» зобов`язується перерахувати до міського бюджету безпідставно збережені кошти орендної плати за земельну ділянку площею 21,0715 га, за період з 01.01.2019 р. по 31.06.2022 р., за відсотковими ставками від нормативної грошової оцінки землі, котрі діяли впродовж цих років на підставі рішень міської ради.
Завдяки спільним зусиллям Калуської окружної прокуратури та міської ради, міський бюджет поповниться на загальну суму 8 871 728,48 грн.
✍️Інформує:
юридичний відділ
управління правового і кадрового забезпечення міської ради