А як поживає «Джмелик»?

Цей рік нам усім запам’ятається карантином. І, як наслідок – відміною багатьох масових заходів. Зокрема, в нашому місті традиційно на свято Івана Купала 7 липня відбувався традиційний вже Фестиваль гумору «Весела копиця». Окрім концертної програми, в програмі було також нагородження переможців гумористичних робіт тематичних творчих конкурсів. Серед улюблених – Конкурс сатиричного рисунку «Джмелик». Багато шанувальників цікавляться, чи завітає до Долини «Джмелик» цього року? Розпитуємо про Конкурс заступницю директора КЗ «Міський центр культури, спорту і туризму» Долинської міської ради Галину КУРУС:

– А «Джмелик» нашу Долину і не залишав. ІІІ Конкурс сатиричного рисунку був оголошений відповідно до календаря творчих змагань, на розгляд журі надійшло навіть більше робіт, як минулого року. Дорослих карикатуристів – 306, вони надіслали 582 роботи (минулого року – 271 учасник, 529 робіт). Географія учасників дуже широка: Аргентина, Австрія, Англія, Азербайджан, Бангладеш, Білорусія, Бельгія, Боснія і Герцеговина, Бразилія, Болгарія, Вірменія, Китай, Колумбія, Куба, Кіпр, Хорватія, Чехія, Єгипет, Естонія, Фінляндія, Франція, Німеччина, Греція, Угорщина, Індія, Індонезія, Іран, Ірак, Італія, Японія, Литва, Люксембург, Македонія, Молдова, Мексика, Нідерланди, Філіпіни, Польща, Румунія, Росія, Саудівська Аравія, Сербія, Словаччина, Шрі-Ланка, Туреччина, Об’єднані Арабські Емірати, Сполучені Штати Америки, Узбекистан та інші країни. І, звісно ж, Україна, бо в нас є теж талановиті художники-карикатуристи, яким гумористичного таланту не позичати.

Галина КУРУСЗазначу, що учасників країн також більше – 54, а минулого року була 51 країна.

Щодо дитячих робіт, то всього було 137 учасників, які надіслали 179 робіт з 8 країн світу. Далося взнаки, що під час карантину були закриті художні школи. Окрім України, адресували нам свої роботи дітки з Сполучених Штатів Америки, Сербії, Ірану, Китаю, Росії, Єгипту, Білорусії.

– Цікаво, як працювало журі?

– Вперше за історію Конкурсу – в онлайн-режимі. Художників-карикатуристів оцінювали: голова Асоціації карикатуристів України Констянтин Казанчев з Києва, художники – карикатуристи Євгеній Самойлов з Полтави і Микола Дмитрух з Тернополя, а також двоє долинян – художник Юрій Фреїв та директор КП «Долина Інвест» Олександр Кізима. Ми всі роботи надсилали в електронному вигляді. Вони не були підписані. Так що все дуже чесно і справедливо. Журі могли догадуватися хіба за стилем, хто можливий автор. Спілкувалися за допомогою засобів інтернет – зв’язку, а розроблена методика оцінювання давала можливість детально проаналізувати, оцінити кожну роботу, обрати в результаті кращі з кращих. Робіт багато, тому журі довелося добряче потрудитися.

– Переможців вже визначили?

– Так! Але тримаємо інтригу до 7 липня, бо традиційно оголошували кращих карикатуристів на Фестивалі гумору і сатири «Весела копиця». Імена переможців оприлюднимо на сторінці КЗ «Міський центр культури, спорту і туризму» у Фейсбуку, офіційному сайті Долинської міської ради і сайті Асоціації карикатуристів України, в інших засобах масової інформації. З особливостей цьогорічного «Джмелика» – окремо визначили переможців серед українських карикатуристів і серед учасників країн світу.

– І Каталог кращих робіт буде?

– Авжеж. Не порушуємо традицій. Були Каталоги у 2018- 2019, буде і в 2020 році. Але трішки згодом, до Дня міста. До Каталогу увійдуть 100 кращих робіт, а також роботи переможців. Каталоги будуть видані двома мовами – українською і англійською.

– Галино Степанівно, а як відбуватиметься нагородження?

– Найімовірніше, через карантинні обмеження Фестиваль гумору і сатири «Весела копиця» відбудеться вже наступного року. Але цьогорічних переможців Конкурсу не залишимо без належної уваги. Ми не хочемо просто надіслати нагороди поштою. Плануємо нагородження в прямому Інтернет – ефірі, благо сучасні засоби зв’язку дозволяють це зробити. Переможці дитячої категорії отримають подарунки і дипломи; дорослої – дипломи, грошові премії, медалі і каталоги. Таким чином, ця трохи незвична урочиста атмосфера і миттєвості нагородження увійдуть в історію. Щиро надіємося і віримо, що «Джмелик» ще гучніше гудітиме в Долині у 2021 році.

Розмовляла Галина Максимів