30 липня у світі відзначають Всесвітній день протидії торгівлі людьми.

Торгівля людьми – це форма сучасного рабства та порушення прав людини, від якої потерпають чоловіки, жінки та діти, та яка не втрачає актуальності у ХХІ ст. для жодної країни світу, включаючи Україну. Це явище порушує права людини, принижує її честь та гідність.

Щороку по всьому світі мільйони людей, які шукають кращої долі, потрапляють у трудове рабство. За оцінками Міжнародного центру із запобігання злочинності ООН, щорічний грошовий обсяг за даний транснаціональний злочин становить 30 мільярдів доларів на рік, що робить його другим за величиною після торгівлі наркотиками.

З метою привернути увагу громадськості до цього дня,  тематичні заходи  відбулись у Долинській громаді. Серед них – варто виокремити захід у Долинській центральній бібліотеці – в залі абонементу розгорнуто викладку літератури «Торгівля людьми, або рабство по-сучасному».
На експозиції зацікавлений читач знайде документи, які розкривають, пояснюють конституційні права, свободи та обов’язки людини і громадянина, знайомлять із законодавчими та нормативно-правовими актами щодо протидії торгівлі людьми. А також – буклети та листівки, які дають змогу ознайомитись з різними аспектами торгівлі людьми та їх наслідками, можливостями профілактики та надання допомоги потерпілим особам.
Приєднуючись до широкомасштабної інформаційної кампанії з питань протидії торгівлі людьми, яка в ці дні проводиться в усіх куточках України, працівники бібліотеки запропонували користувачам на прикладі відеоматеріалів розглянути міфи про торгівлю людьми та розібратися, що в них правда, а що вигадка.

В підтримку цього дня організовані заходи у навчальних закладах Долинської громади. Активними у цьому плані були представники учнівського самоврядування “Лідер” Малотур’янського ліцею. Вони підготували змістовну інформацію та навели основні статистичні дані. Окрім того, юні лідери опублікували 10 фактів, які треба знати про торгівлю людьми та поради, як убезпечити себе, перебуваючи у пошуках роботи за кордоном. Цю інформацію можна знайти на сторінці Малотур’янського ліцею у Фейсбук та Інстаграм.

Громадянам, яким загрожує небезпека потрапити у ситуацію з торгівлею людьми, рекомендуємо звертатися за наступними адресатами:
  • МІНІСТЕРСТВО СОЦІАЛЬНОЇ ПОЛІТИКИ УКРАЇНИ (м. Київ, вул. Еспланадна, 8/10, тел. (044) 226-24-45
  • НАЦІОНАЛЬНА БЕЗКОШТОВНА ГАРЯЧА ЛІНІЯ З ПИТАНЬ ПРОТИДІЇ ТОРГІВЛІ ЛЮДЬМИ ТА КОНСУЛЬТУВАННЯ МІГРАНТІВ
  • 527 – безкоштовні дзвінки з мобільних телефонів в Україні
  • 0-800-505-501 – безкоштовні дзвінки зі стаціонарних телефонів в Україні
  • Графік роботи гарячої лінії: пн-нд з 08:00 до 20:00
  • 527.org.ua – електронні консультації
  • ЄДИНИЙ КОНТАКТ-ЦЕНТР СИСТЕМИ БЕЗОПЛАТНОЇ ПРАВОВОЇ ДОПОМОГИ
  • 0 800 213 103 (безкоштовно зі стаціонарних та мобільних телефонів)
  • Департамент боротьби зі злочинами, пов’язаними з торгівлею людьми Національної поліції України(044) 254 74 30
  • Цілодобова гаряча лінія департаменту консульської служби Міністерства закордонних справ України(044)-238-16-57
Всі матеріали та події створено з метою донести до громадян, що проблема торгівлі людьми актуальна для України, особливо в цей нелегкий для країни час. Ця проблема стосується не лише жертв сучасного рабства, але і кожного громадянина, який може потрапити в тенета кримінальних осіб чи організацій. Це також питання підтримки та реабілітації жертв торгівлі людьми, та ефективної співпраці всіх державних та неурядових організацій з метою подолання цього негативного явища.