Новичківський старостинський округ

Староста
КРАВЦІВ Мар’яна Ярославівна

Дата народження: інформація оновлюється
Професійна діяльність: інформація оновлюється
Контактні дані: інформація оновлюється
Член виконавчого комітету Долинської територіальної громади. Рішення про виконавчий комітет міської ради від 28.12.2020 № 42-2/2020

Староста наділений низкою повноважень, визначених Законом України «Про місцеве самоврядування в Україні» (стаття 54-1). Староста також може бути уповноважений радою ТГ чи її виконавчим комітетом на здійснення інших повноважень, які передбачені іншими законами.

Адміністратор ЦНАП Новичківського старостинського округу – Ярич Леся
Контакти:
20-0-58
mlyarych@gmail.com

с. Новичка, вул. Новичка 15

Характеристика населеного пункту

Населення: 1717

Поштовий індекс: 77503

Телефонний код: +380 3477

Раніше Новичка була передмістям Долини і першим поселенням, мабуть були люди князя Андрійовича, які започаткували в Долині соляний промисел.

Щодо назви поселення то найвірогідніша версія є та, що засновникам Долини вкрай була потрібна прісна вода, бо у Сівці вона була засолена. Тому люди почали зводити свої оселі ближче до другої річки – Турянки, чиста вода якої була прісною. Отож нова річка і спричинила назву поселення Новичка. Колись у Новичці не тільки добували ропу, але й виварювали сіль.

Статус окремого села Новичка одержала у 1939 році, коли була утворена сільська рада. У 1976 році Новичку приєднали до Долини. У 1997 році село знову відділилось від міста.

Історичною пам’яткою у селі є кам’яний хрест, якого у 1899 році встановив Андрій Курташ – посол Австрійського парламенту по вулиці Загір’я біля якого в даний час побудована капличка.

Розклад руху маршрутних автобусів 

Новини
Змінено назву Новичанського старостинського округу на Новичківський старостинський округ. № 542-11/2021 від 22.07.2021