Надіївський старостинський округ

Юхим Роман Михайлович

Дата народження: інформація оновлюється
Професійна діяльність: інформація оновлюється
Контактні дані: інформація оновлюється

Член виконавчого комітету Долинської територіальної громади. Рішення про виконавчий комітет міської ради від 28.12.2020 № 42-2/2020

Староста наділений низкою повноважень, визначених Законом України «Про місцеве самоврядування в Україні» (стаття 54-1). Староста також може бути уповноважений радою ТГ чи її виконавчим комітетом на здійснення інших повноважень, які передбачені іншими законами.

Адміністратор ЦНАП Надіївського старостинського округу – Даниляк Вікторія
Контакти:
+380502105420
ilonnad@ukr.net 
с. Надіїв, вул. Шевченка 33

Характеристика населеного пункту

Засноване: 1469 рік

Перша згадка: 1399 рік

Населення: 1354 чол.

Площа: 23,04 км²

Густота населення: 58,77 осіб/км²

Поштовий індекс: 77515

Телефонний код: +380 3477

Водойми: Сівка, Рахинка

Село розташоване за 9 км від міста Долина у східному напрямку. Через нього проходить залізниця Львів-Івано-Франківськ із зупинкою. Перша літописна згадка про Надіїв належить до 1469 року. Поблизу села на межі з Рожнятівщиною у лісі є могили – карпатські кургани. Власне, ці могили засвідчують, що колись поблизу було «Селище», як тепер називають урочище поблизу села Нижній Струтин. Мабуть, воно було вщент зруйноване монголами, а жителі втекли у безпечніше місце у північному напрямку і заснували нове поселення Надіїв, сподіваючись на крашу долю для своїх родин. Перші поселення були в урочищах Заверблі, Лукачці, Могилівці, Лисій горі.

Частина поля у Надієві зветься Галицьким – мабуть, належала комусь із воєвод Данила Галицького. Жителі села брали активну участь у визвольній війні під проводом Богдана Хмельницького, зокрема воювали в загоні Семена Височана.

У 1848 році, коли було скасоване кріпосне право у Австро-Угорській імперії, жителі села спалили в урочищі Граблі всі книги із записами феодальних повинностей і поставили хрест, який зберігся до наших днів.

У 1862 році було збудовано школу, у якій крім навчального класу, була кімната і кухня для вчителя.

У кінці 1899 року селяни приступили до будівництва нової школи, яке завершили у 1902 році. Вища шкільна рада дозволила користуватися навчальними планами три-класової школи. У 1905 році Надіївська школа стала чотири-класовою.

У 1866 році збудовано нову дерев’яну церкву Святого Миколая з 5-ма куполами. У 1912 році члени товариства «Січ» збудували пам’ятник Тарасу Григоровичу Шевченку. У селі встановлено також обеліск загиблим у Другій світовій війні, висипано могилу «Борцям за волю України», відновлено пам’ятний Хрест на знак скасування панщини, встановлено Хрест пам’яті про голодомор на Україні. Селяни бережуть і доглядають ці пам’ятники нашої історії й культури.

Розклад руху маршрутних автобусів 

Новини