Малотур’янський старостинський округ

Староста – Луцик Роман Володимирович

Контактні дані:
066 66 91 444
mturja@ukr.net

 

Дата народження: 02.09.1986 р.
Професійна діяльність: до затвердження на посаду старости – головний спеціаліст з аналітичної роботи та статистики суду, Долинський районний суд Івано-Франківської обл.Член виконавчого комітету Долинської територіальної громади. Рішення про виконавчий комітет міської ради від 28.12.2020 № 42-2/2020Староста наділений низкою повноважень, визначених Законом України «Про місцеве самоврядування в Україні» (стаття 54-1). Староста також може бути уповноважений радою ТГ чи її виконавчим комітетом на здійснення інших повноважень, які передбачені іншими законами.
Адміністратор ЦНАП Малотур’янського старостинського округу – Матіїшин Руслана

54-4-14

mturja@ukr.net

с. Мала Тур’я, вул.Тур’янська 40

Характеристика населеного пункту

Село Мала Тур’я засноване – 1475 р.

Населення – 2300 чол.

Площа – 335,2101 км²

Густота населення – 183,62 осіб/км²

Поштовий індекс – 77551

Географічні координати 48°57′13″ пн. ш. 23°58′07″ сх. д.

Водойми – р. Тур’янка. Зі слів старожилів відомо, що село виникло у першій половині ХІХ століття і звалося спочатку Гнила Тур’я. Адже місцевість поблизу річки Тур’янки досить таки заболочена. Існує легенда, що на березі річечки росла буйна трава турязник і її охоче випасали дикі буйволи – тури. Сюди занадились стрільці князенка Турка, які немилосердно нищили буйволів. Останній скошений стрілами тур упав у річку, яку згодом назвали Тур’янкою, а невелике поселення – Малою Турою. Окремі частини мають назву Підповзало, Чортежик, Гуркало, назви яких також походять з легенд. У 1843 році селяни збудували церкву Покрови Святої Богородиці, яка згоріла під час Першої світової війни. На тому ж місці збудовано нову церкву, яка є пам’яткою архітектури. На новому місці у 1996 році розпочато будівництво  православної церкви, а греко-католицька громада спорудила свій храм Божий у долішній частині села. У післявоєнний період село мало свою сільраду, а в 1967 році було приєднано до Оболонської сільради. Та в 1989 році поселення знову отримало статус окремого села із сільрадою. Ще у 1914 році в селі вже була однокласова школа. У 60-их роках ХХ століття школу було закрито. У 1990 році початкову школу відновлено, а в 2000 році в селі відкрилася новозбудована середня школа, будівництво якої було розпочато у 1996 році. У 2003 році над криницею з джерельною водою за кошти мешканців – жителів села збудовано капличку із фігурою Матері Божої. Малотур’янський дендропарк –  місцевого значення в Україні,  створений 15 липня 1996 року на території Малотур’янського лісництва.

Храмові  свята 

14 жовтня храмове свято – Парафія  УПЦ «Святої Покрови Київського Патріархату»  в особі  о. Повх Іван, вул. Тур’янська;

18 липня  храмове свято – Парафія  УГКЦ «Покладання Чесної Ризи» в собі  о. Тисяка Богдана, вул. Садова,  1;

19 грудня храмове свято – Парафія ПЦУ «Святителя  Миколая» в особі о. Винника Романа,  вул. Чорновола, 58.

 

Пам’ятки архітектури   

Фігура “Матері Божої”  (громадська криниця) – вул. Тур’яньська, вул. Липова

Церква Покрови  Святої Богородиці  (рік побудови 1843) – вул. Мирна

Пам’ятний  обеліск на території Малотур’янського лісництва,  де загинув Д. Пилипченко – вул. Тур’янська

Фотогалерея
Графік руху маршрутного транспорту
Шановна громадо Малотур’янського старостинського округу!

Повідомляємо Вас про зміну графіку руху маршрутного транспорту у зв’язку з погіршенням епідеміологічної  ситуації в Івано-Франківській області,  зокрема і на території нашого старостинського округу.

Новий графік руху маршрутного транспорту  буде здійснюватись з центру села вул. Тур’янська,40:

перший рейс – 8:15 год.;

другий рейс   – 9:20 год.;

третій рейс – 11:45 год;

четвертий рейс – 14:05 год.;

п’ятий рейс -16:25 год;

шостий рейс – 17:50 год.;

Щиро бажаю громаді Малотур’янського старостинського округу міцного здоров’я та швидкого подолання епідемії  COVID-19.

Роман ЛУЦИК,
Староста Малотур’янського
старостинського округу      

Графік вивозу сміття  на  2021 рік
Повідомляємо Вас про те, що змінюється графік вивозу твердих побутових відходів. Вивіз сміття буде здійснюватись КП «Комунгосп» Долинської міської ради.

Укладання договорів на вивіз сміття  – запорука благоустрою громади

НОВИЙ на 10 березня 2021 року графік вивозу сміття

12.03.2021                26.03.2021

02.04.2021                 16.04.2021

07.05.2021                21.05.2020

04.06.2021                 18.06.2021

02.07.2021                 16.07.2021

06.08.2021                20.08.2021

03.09.2021               17.09.2021

01.10.2021                15.10.2021

05.11.2021                 19.11.2021

10.12.2021                 24.12.2021

НОВИНИ

Триває робота над удосконаленням благоустрою округу

Днями на територiї Малотур’янського старостинського округу за сприяння заступника міського голови Івана Пастуха, начальника управління благоустрою та інфраструктури Долинської міської ради Віталія Юсипа  вчергове проведено   розрівнювання та грейдерування дорожнього полотна по вулиці Дружби щодо усунення плавунів, які утворилися внаслідок дії підземних вод, а також  вулиці Полуванки.

 За допомогою спецтехніки здійснено розрівнювання дорожнього полотна, що у свою чергу покращить проїзд жителям нашого округу до власних помешкань.

Покроково ми досягнемо успіху в покращенні благоустрою нашої громади.

Роман ЛУЦИК
Староста Малотур’янського
старостинського округу

 

 

 

 

 

 

 

 

 

***

Сьогодні, 29 жовтня,  святкує свій День народження директор Малотур’янського ліцею, депутат Долинської міської ради восьмого скликання Зіновій Іванович ЮРКІВ.

Шановний Зіновію Івановичу!

Малотур’янський старостинський округ та жителі громади щиро вітають Вас із найприємнішим святом – Днем народження.

Бажаємо Вам невпинного руху вперед, успішного здійснення всіх планів і задумів, а підґрунтям щасливого життя та плідної професійної діяльності хай буде міцне здоров’я, серце, сповнене любові і добра, натхненна думка й щирі почуття.

Щоб життя було світлим і радісним, як цей святковий день, а дружні привітання додали наснаги у скарбничку Вашої душі.

Нехай шана Ваших учнів, колег та громади буде подякою Вам за плідну працю, чуйність, уміння творити добро!

З повагою і шаною –
Роман ЛУЦИК
Староста Малотур’янського
старостинського округу    

***                                                     

Привітання громади Малотур’янського старостинського зі святом Покрови Пресвятої Богородиці з Днем захисника України, Днем Українського козацтва

Шановна громада нашого старостинського округу, 14 жовтня Україна та українці по всьому світу відзначають свята: духовне – Покрова Пресвятої Богородиці, яке являється для нас жителів нашого округу та Парафії  УПЦ«Святої Покрови Київського Патріархату» храмовим святом, історичне – День українського козацтва та звитяжне – День захисника України.

Покрова Пресвятої Богородиці для нашого народу це особливо шановане свято, яке символізує заступництво Божої Матері від усього лихого, торжество добра та справедливості – це єдине релігійне свято, яке є одночасно національно-патріотичним та державним. Це справжнє свято мужності й самовідданості, свято лицарства і благородства, якими володіють справжні оборонці, визволителі й захисники України, водночас стало уособленим святом усіх чоловіків. Це свято кожного, хто в той чи інший час віддав свої знання, силу, мужність і професіоналізм справі захисту нашої держави. Довели, що є достойними нащадками українського козацтва.

В цей святковий день щиро бажаю, аби Пресвята Богородиця оберігала усіх нас, Україну, берегла життя наших захисників. Зичу всім міцного козацького здоров’я, миру, невичерпної енергії, віри, незламної волі до перемоги та патріотизму, який допоможе долати будь-які перешкоди!

Роман ЛУЦИК
Слава Україні!
З повагою і шаною,
Староста Малотур’янського
старостинського округу         

***            

Оголошення щодо вивозу твердих побутових відходів!

У зв’язку з розпорядженням №203 від 02.11.2020 «Про перенесення робочих днів у 2021 році», для працівників, які працюють за п’ятиденним робочим тижнем із двома вихідними днями у суботу й неділю, робочий день з п’ятниці 15.10.2021 перенесено на суботу 23.10.2021.

Згідно графіку вивозу твердих побутових відходів Малотур’янського старостинського округу вивіз припав на вихідний день.

Враховуючи вищезазначене вивіз твердих побутових відходів з нашого старостинського округу перенесено з 15.10.2021 на 19.10.2021.

Також, повторно закликаємо жителів нашого старостинського округу виявити активну громадську позицію в питанні заключення договорів про надання послуг з поводження з побутовими відходами, з КП «Комунгосп» Долинської міської ради.

 З повагою і шаною,
Роман ЛУЦИК
Староста Малотур’янського
старостинського округу                                                               

 

Привітання школярів Малотур’янського ліцею зі святом 1 вересня – Днем Знань:

Дорогі учні! Шановні вчителі батьки та гості!

Щиро вітаємо Вас з початком нового навчального року, Днем знань – всенародним святом мудрості, добра, натхнення та нових відкриттів. Перше вересня єднає нас усіх, бо кожен колись у цей день переступив поріг рідної школи, відкрив першу книжку, написав перше слово. Роки навчання – найкращі в нашому житті. Саме в цей час ми знаходимо вірних друзів, відкриваємо у собі здібності, визначаємо орієнтири на все життя.

Особливим і дуже важливим у житті цей день є для першокласників, які, тримаючись за батьківські руки, вперше ступають на незвіданий шлях пізнання. Віднині для них багато чого буде вперше: перший дзвоник, перший шкільний підручник, перший вчитель. Бажаємо їм бути допитливими, активними і не боятися труднощів.

Не менш важливим цей день є і для одинадцятикласників, майбутніх випускників, яким доведеться вже незабаром обирати свій професійний шлях. Усім, хто в цей День прийде до навчальних закладів здобувати знання, бажаємо досягти своєї мети у житті, знайти взаєморозуміння з вчителями та батьками, зустріти добрих і надійних друзів.

Висловлюємо велику вдячність шановним вчителям за щоденну самовіддану працю, розуміння, турботу, мудрість і терпіння. Нехай ваша складна, але благородна праця збагачує знаннями й мудрістю нові покоління, а вам самим приносить щастя і задоволення.

Зичимо всім школярам сміливості й упевненості в собі, високого натхнення в пізнанні світу, захопливих відкриттів і нових перемог у новому навчальному році.
Зі святом Вас!

З повагою та шаною,
Роман ЛУЦИК,
Староста Малотур’янського
старостинського округу

***

ПОДЯКА

28 серпня 2021 року в Грабівському старостинському окрузі в рамках реалізації заходів проєкту “Створення системи комплексних заходів для розвитку туризму у Долинській ОТГ” відбувся етнографічно-гастрономічний фестиваль “Ситий Бойко”.

Програма Фестивалю передбачала представлення страв побуту, етнографічних здобутків старостинських округів Долинської територіальної громади, а також виступи народних колективів, дефіле у вишиванках та майстер – класи від майстрів – умільців.

Висловлюю щиру подяку працівникам апарату Малотур’янського старостинського округу:

Р. Матіїшин – адміністратору ЦНАП;
 Т. Свистун – спеціалісту по землевпорядкуванню;
Т. Тимочко – бібліотекарю –
за активну участь у підготовці страв та облаштуванню палатки вишиваною, культурною спадщиною.

Підприємцю Р. Федишину – за активну допомогу в підготовці до проведення вищезгаданого фестивалю.

З повагою та шаною,
Роман ЛУЦИК,
Староста Малотур’янського
старостинського округу

Нанесено дорожню розмітку

Шановна громадо Малотур’янського старостинського округу!

Відбулась виїзна зустріч

Громада Малотур’янського старостинського округу та староста Луцик Роман Володимирович висловлюють щирі співчуття отцю Івану Повху з приводу передчасної, неочікуваної смерті дружини Марії у зв’язку з вірусною хворобою COVID-19, яка вирує на території нашого округу та всієї України.
Нехай добрий, світлий спомин про пані Марію назавжди залишиться у пам’яті рідних, колег, усіх, хто знав її, любив та шанував.
Сумуємо разом з Вами, підтримуємо в годину скорботи.
Хай душа її знайде у вічний спокій, а Господь прийме, де праведні спочивають!
Вічна їй пам’ять!

 

 

Привiтання для генерального директора АТ Укрспецтрансгаз Вовківа Т. Б

Привiтання з Днем народження о. Романа Винника

Приготування до свят Дня молоді та Дня Конституції

Покращення вуличного освітлення

Майже 95 відсотків вуличного освітлення оновлено

До уваги власників земельних ділянок! Земельний податок на території старостинського округу

Триває благоустрій

Привiтання з Святом останнього дзвоника Малотур’янському лiцею

Оголошення про виїзний прийом з надання правової допомоги 21 травня 2021 року

День вишиванки 2021

Весняні толоки тривають

Оголошення про прибирання 8 травня 2021 року кладовища_

Привітання громади Малотур’янського старостинського округу з Великодніми святами

Привітання з Днем народження отця Івана Повха

Малотур’янська старостинська громада процесі підготовки до Великодніх Свят (фоторепортаж)

Розклад Великодніх  богослужінь в храмах старостинського округу   з 29  квітня по 2 травня 2021 року  

Укладання договорів на вивіз сміття  – запорука благоустрою громади

Для  розуміння та планування подальших узгоджених дій  з благоустрою громади

Щира подяка!

Робоча зустріч: плани і наміри  

В Малій Тур’ї стає світліше

Весняне привітання для жінок громади 

На території Малотур’янського старостинського округу продовжують покращення вуличного освітлення

Щира вдячність комунальникам!