Малотур’янський старостинський округ

Староста (інформація оновлюється)

Дата народження: інформація оновлюється
Професійна діяльність: інформація оновлюється
Контактні дані: інформація оновлюється

Член виконавчого комітету Долинської територіальної громади. Рішення про виконавчий комітет міської ради від 28.12.2020 № 42-2/2020

Староста наділений низкою повноважень, визначених Законом України «Про місцеве самоврядування в Україні» (стаття 54-1). Староста також може бути уповноважений радою ТГ чи її виконавчим комітетом на здійснення інших повноважень, які передбачені іншими законами.

Характеристика населеного пункту

Село Мала Тур’я засноване – 1475 р.
Населення – 2300 чол.
Площа – 9,16 км²
Густота населення – 183,62 осіб/км²
Поштовий індекс – 77551
Географічні координати 48°57′13″ пн. ш. 23°58′07″ сх. д.
Водойми – р. Тур’янкаЗі слів старожилів відомо, що село виникло у першій половині ХІХ століття і звалося спочатку Гнила Тур’я. Адже місцевість поблизу річки Турянки досить-таки заболочена.

Існує легенда, що на березі річечки росла буйна трава турязник і її охоче випасали дикі буйволи – тури. Сюди занадились стрільці князенка Турка, які немилосердно нищили буйволів. Останній скошений стрілами тур упав у річку, яку згодом назвали Тур’янкою, а невелике поселення – Малою Турою. Окремі частини мають назву Підповзало, Чортежик, Гуркало, назви яких також походять з легенд.

У 1843 році селяни збудували церкву Покрови Святої Богородиці, яка згоріла під час Першої світової війни. На тому ж місці збудовано нову церкву, яка є пам’яткою архітектури. На новому місці у 1996 році розпочато будівництво православної церкви, а греко-католицька громада спорудила свій храм Божий у долішній частині села.

У післявоєнний період село мало свою сільраду, а в 1967 році було приєднано до Оболонської сільради. Та в 1989 році поселення знову отримало статус окремого села із сільрадою.

Ще у 1914 році в селі вже була однокласова школа. У 60-их роках ХХ століття школу було закрито. У 1990 році початкову школу відновлено, а в 2000 році в селі відкрилася новозбудована середня школа, будівництво якої було розпочато у 1996 році.

У 2003 році над криницею з джерельною водою за кошти мешканців – жителів села збудовано капличку із фігурою Матері Божої.

Розклад руху маршрутних автобусів 

Новини