Про звернення щодо законопроекту Верховної Ради України №5600

Тип документу: . № 139 від 08.07.2021 . Стан: чинний Дата публікації: 09.07.2021

УКРАЇНА
ДОЛИНСЬКА МІСЬКА РАДА
ІВАНО-ФРАНКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

РІШЕННЯ

 

Від  08.07.2021                               № 139
м. Долина
Про звернення щодо законопроекту
Верховної Ради України №5600

 Керуючись статтями 42, 59 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» виконавчий комітет міської ради

В И Р І Ш И В:

1.Схвалити звернення виконавчого комітету міської ради до Верховної Ради України, щодо не підтримання прийняття законопроекту № 5600 про позбавлення бюджетів територіальних громад 5-відсоткового акцизного податку з роздрібного продажу тютюнових виробів шляхом перенесення на виробників та імпортерів обов’язку сплати такого податку до держбюджету (додається).

2.Рішення надіслати Верховній Раді України.

3.Дане звернення опублікувати у Віснику міської ради та на офіційному веб-сайті Долинської міської ради.

4.Контроль за виконанням рішення покласти на керуючого справами (секретаря) виконавчого комітету Романа Михнича.

Міський голова                                                                              Іван Дирів

 Додаток
до рішення виконавчого комітету
Долинської міської ради
від 08.07.2021 №139

 Верховній Раді України

Звернення
виконавчого комітету міської ради до Верховної Ради України,
щодо не підтримання прийняття законопроекту № 5600
про позбавлення бюджетів територіальних громад 5-відсоткового
акцизного податку з роздрібного продажу тютюнових виробів
шляхом перенесення на виробників та імпортерів обов’язку сплати
такого податку до держбюджету 

На розгляді у Верховній Раді України знаходиться урядовий проєкт Закону України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень» № 5600 від 02.06.2021.

24 червня Комітет Верховної Ради України з питань фінансів, податкової та митної політики прийняв рішення рекомендувати прийняти за основу в першому читанні урядовий законопроєкт №5600. Далі законопроєкт буде спрямований для голосування на пленарному засіданні Верховної Ради України.

У цьому законопроєкті, зокрема, закладено норму щодо позбавлення бюджетів територіальних громад 5-відсоткового акцизного податку з роздрібного продажу тютюнових виробів шляхом перенесення на виробників та імпортерів обов’язку сплати такого податку до держбюджету.

Для бюджетів усіх територіальних громад України це втрата 2,9 млрд. гривень доходів. Для бюджету Долинської територіальної громади це втрата 2,1 млн. гривень фінансових ресурсів. Доцільнішим є залишити чинні норми, які ефективно працюють і стабільно наповнюють бюджети громад.

Прийняття таких ініціатив про скасування роздрібного акцизу на тютюнові вироби це «відкат назад» децентралізаційної реформи, це посилення негативних тенденцій перенесення та вилучення ряду ресурсів громад на вищий рівень, що в кінцевому результаті зведе нанівець всі докладені зусилля щодо децентралізації.

Роздрібний акциз на тютюн потрібно залишити на рівні громад, тому що місцева влада значно більше зацікавлена, ніж центральні органи виконавчої влади, збирати такий акциз на тютюн і сприяти легальній роботі точок продажу тютюнових виробів. Також місцевий акциз служить дієвим інструментом боротьби з тіньовою економікою та контрабандою. Завдяки співставленню даних зі сплати виробниками тютюнових продуктів загальнодержавного акцизу та місцевого акцизу розповсюджувачами цих товарів через роздрібну мережу можна визначити тіньовий оборот.

Прийняття Законопроєкту № 5600 із нормами про скасування роздрібного акцизу на тютюн спричинить зростання соціальної напруги та зменшення підтримки з боку органів місцевого самоврядування до дій центральних органів влади.

Долинська міська рада звертається до Вас з проханням дослухатися до місцевого самоврядування та врахувати інтереси територіальних громад і не підтримувати прийняття законопроєкту № 5600 із нормами про скасування роздрібного акцизу на тютюн, оскільки запропоновані цим проєктом зміни розбалансують бюджет Долинської територіальної громади і погіршать ресурсне забезпечення громади.

 Прийнято на засіданні
виконавчого комітету
Долинської міської ради
Івано-Франківської області
08 липня 2021 року