Про затвердження висновку про визначення місця проживання дітей

Тип документу: . № 55 від 06.04.2021  . Стан: чинний Дата публікації: 07.04.2021

УКРАЇНА
ДОЛИНСЬКА МІСЬКА РАДА
ІВАНО-ФРАНКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

РІШЕННЯ

Від  06.04.2021                               № 55
м. Долина
Про затвердження висновку
про визначення місця
проживання дітей

На виконання ухвали Долинського районного суду Івано-Франківської області від 26 січня 2021 року про прийняття позовної заяви до розгляду та відкриття провадження у справі про визначення місця проживання дитини, взявши до уваги пропозиції комісії з питань захисту прав дитини Долинської міської ради, керуючись п. 72 Порядку провадження органами опіки та піклування діяльності, пов’язаної із захистом прав дитини, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 24 вересня 2008 року № 866 «Питання діяльності органів опіки та піклування пов’язаної із захистом прав  дитини», статтею 19 Сімейного кодексу України та Законом України «Про місцеве самоврядування в Україні», виконавчий комітет міської ради

 В И Р І Ш И В:

 1.Затвердити висновок про визначення місця проживання дітей З. Х., 2008 р.н. та З. Ю., 2011 р.н. (додається).

2.Доручити начальнику Служби у справах дітей міської ради Н. Яремій, провідному спеціалісту – юристу Служби у справах дітей міської ради О. Білянській виступати представниками органу опіки та піклування у засіданнях суду по даній справі.

Міський голова                                    Іван Дирів

ЗАТВЕРДЖЕНО
рішенням  виконавчого комітету міської ради
від 06.04.2021 № 55

ВИСНОВОК
про визначення місця проживання дітей З. Х., 2008 р.н. та З. Ю., 2011 р.н.

 У провадженні Долинського районного суду Івано-Франківскої області перебуває цивільна справа № ____за позовом З. А. до З. Н. про визначення місця проживання дитини. Третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмету спору – орган опіки та піклування Долинської міської ради.

Згідно з пунктом 4 статті 19 Сімейного кодексу України передбачено, що при розгляді судом справ про визначення місця проживання дитини обов’язковою є участь органу опіки та піклування, який подає суду письмовий висновок щодо розв’язання спору.

Сімейне життя подружжя З. А. та З. Н. поступово погіршувалося у зв’язку з частими та тривалими виїздами дружини за кордон на роботу, що в результаті призвело до припинення шлюбних відносин (Рішення Долинського районного суду Івано-Франківської області від 21 серпня 2020 р.) Тоді спір щодо визначення місця проживання дітей вони врегулювали добровільно, фактично діти залишилися проживати разом з батьком. Відтак, зараз З. А. просить суд визначити місце проживання дітей З. Х., 2008 р.н. та З. Ю., 2011 р.н. з ним за адресою:_______.

17 березня 2021 р. Службою у справах дітей Долинської міської ради проведено обстеження матеріально-побутових умов сім’ї за місцем проживання батька з дітьми. Встановлено, що помешкання загальною площею 247 м2 (120 м2 задіяні для проживання) має дві дитячі кімнати, житлову кімнату, кухню-їдальню, коридор, веранду та санвузол. Дитячі кімнати облаштовані окремо для обох дітей (наявні ліжко, письмовий стіл, поличка для підручників, шафа для одягу, іграшки, комп’ютерна техніка). Збережено належний санітарно-гігієнічний стан житла. Під час обстеження встановлено, що створені належні умови для проживання, виховання та розвитку дітей.

Мати дітей, З. Н., зареєстрована за адресою:_____. За даною адресою фактично проживає бабуся дітей по лінії матері, Ш. В., яка при проведенні обстеження умов проживання Службою у справах дітей (22.03.2021 р.) повідомила, що спільно з нею проживає, на час повернення з-за кордону, її дочка Н. з онуком Ю. Під час обстеження також встановлено, що житлово-побутові умови у даному помешканні добрі, площа квартири – 52 м2. Проте помешкання менш пристосоване для проживання дітей.

Питання про визначення місця проживання дітей було розглянуто комісією з захисту прав дитини Долинської міської ради. Батько дітей повідомив комісії, що має доброзичливі відносини з дітьми. Завжди виконує обов’язки по їх вихованню та утриманні, створює для них належні житлово-побутові умови проживання, піклується про їх здоров’я, забезпечує духовний та розумовий розвиток, що підтверджує документально. Також має добрі характеристики з місця роботи, стабільний заробіток. У соціумі зарекомендував себе з позитивної сторони: ввічливою, добропорядною врівноваженою людиною.

З. Н. стверджує, що як мати прикладає усіх зусиль, щоб життя дітей було комфортним, з цією метою працевлаштувалася за кордоном задля фінансової можливості повноцінного забезпечення потреб дітей. Також додала, що має наміри припинити трудові відносини за кордоном та залишитися на постійне проживання в Україні з дітьми працюючи як фізична особа-підприємець (подала на розгляд комісії підтверджуючі документи про реєстрацію ФОП), а тому вважає за доцільне визначити місце проживання дітей з нею.

Відповідно до ст. 171 СК України дитина має право на те, щоб бути вислуханою батьками, іншими членами сім’ї, посадовими особами з питань, що стосуються її особисто, а також питань сім’ї. Тому слід зауважити, що З. Х. виявляє тверде бажання проживати з батьком, а син, З. Ю. – більш прихильний до матері.

Керуючись ст. 141 Сімейного кодексу України, п. 72 Порядку провадження органами опіки та піклування діяльності, пов’язаної із захистом прав дитини, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 24 вересня 2008 року № 866 «Питання діяльності органів опіки та піклування пов’язаної із захистом прав дитини», взявши до уваги вищевказані факти та враховуючи рекомендації комісії з питань захисту прав дитини Долинської міської ради, з метою забезпечення реалізації прав, свобод та законних інтересів дітей, орган опіки та піклування Долинської міської ради вважає за доцільне визначити місце проживання малолітніх дітей З. Х., 2008 р.н. та З. Ю., 2011 р.н. з батьком З. А. за адресою:______.

Міський голова, голова комісії
з питань захисту прав дитини                                                   Іван Дирів