Про затвердження висновку про доцільність позбавлення батьківських прав

Тип документу: . № 33 від  23.02.2021  . Стан: чинний Дата публікації: 24.02.2021

УКРАЇНА
ДОЛИНСЬКА МІСЬКА РАДА
ІВАНО-ФРАНКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

РІШЕННЯ

Від  23.02.2021                               № 33
м. Долина
Про затвердження висновку
про доцільність позбавлення
батьківських прав

Розглянувши Ухвалу Долинського районного суду Івано-Франківської області від 04 лютого 2021 року про залучення до участі у справі третьої особи та інші представлені документи, взявши до уваги пропозиції комісії з питань захисту прав дитини Долинської міської ради, керуючись  п. 72 Порядку провадження органами опіки та піклування діяльності, пов’язаної із захистом прав дитини, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 24 вересня 2008 року № 866 «Питання діяльності органів опіки та піклування пов’язаної із захистом прав  дитини», статтею 19 Сімейного кодексу України та Законом України «Про місцеве самоврядування в Україні», виконавчий комітет міської ради

 В И Р І Ш И В:

1.Затвердити висновок про доцільність позбавлення батьківських прав М. по відношенню до його малолітнього сина К.

2.Доручити начальнику Служби у справах дітей міської ради Н. Яремій, провідному спеціалісту юристу Служби у справах дітей міської ради О. Білянській виступати представниками органу опіки та піклування у засіданнях суду по даній справі.

Міський голова                                                         Іван Дирів

ЗАТВЕРДЖЕНО
рішенням  виконавчого комітету міської ради від 23.02.2021 № 33

ВИСНОВОК
про доцільність позбавлення батьківських прав М. по відношенню до його малолітнього сина К.

Службою у справах дітей Долинської міської ради розглянуто та вивчено позовну заяву та представлені документи, які подала до Долинського районного суду громадянка М., про позбавлення батьківських прав її колишнього чоловіка М., відносно малолітнього сина К. за невиконання батьківських обов’язків. Третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмету спору – орган опіки та піклування Долинської міської ради.

Згідно пункту 4 статті 19 Сімейного кодексу України передбачено, що при розгляді судом справ про позбавлення батьківських прав обов’язковою є участь органу опіки та піклування. Пункт 5 статті 19 СК України передбачає, що орган опіки та піклування подає суду письмовий висновок про доцільність позбавлення батьківських прав.

Встановлено, що М. та  гр. М. мають спільного сина К. Відповідно до рішення Долинського районного суду  Івано-Франківської області від 27 червня 2017 року шлюб між ними було розірвано. У позовній заяві про позбавлення батьківських прав М. зазначає що відповідач систематично перебував у стані алкогольного сп’яніння, постійно скандалив, неодноразово піднімав на неї руку ще у період шлюбу (однин з таких фактів підтверджує Випискою із медичної карти стаціонарного хворого, де вказано діагноз після побиття – струс головного мозку, крововилив у повіках, забій носа та грудної клітки), та після припинення сімейних відносин самоусунувся від виконання батьківських обов’язків щодо виховання та матеріального забезпечення сина. Також заявниця наводить інформацію про несплату аліментів на утримання сина та ухилення від їх сплати. Сума заборгованості станом на 01.11.2020 року становить 40 000 грн.

Також у своїй позовній заяві М. наводить приклади агресивної поведінки зі сторони М. що завдають шкоди психоемоційному стану дитини, що відображено  у Психологічній характеристиці сімейних відносин (з позиції К.) Центру психологічної допомоги дітям «Серденько» (м. Івано-Франківськ).

16 лютого 2021 року працівниками Служби у справах дітей Долинської міської ради проведено обстеження умов проживання  малолітнього К. та його сім’ї за адресою_____. Під час обстеження встановлено, що створені належні умови для проживання та розвитку дитини. Дитина проживає з мамою, братом, сестрою та бабусею. Мати сама займається вихованням та доглядом сина. Акт складено у присутності сусіда С.

Згідно довідок від 18.06.2019 №1 та від 13.11.2020 р. № 1 про участь батьків вихованця старшої групи ___у житті дитини в закладі виданої Закладом дошкільної освіти ____Долинської міської ради батько дитини М. контакту із закладом дошкільної освіти, де виховується дитина, не підтримує, із вихователями не спілкується. Дитину до закладу приводить і забирає мати.

Питання про доцільність позбавлення батьківських прав М. стосовно малолітнього сина  К. було розглянуто комісією з захисту прав дитини Долиської міської ради 18 лютого 2021 року за участі  матері М.  – М. на засідання комісії не з’явився. Про дату та місце засідання комісії М. було повідомлено у відповідності до законодавства (рекомендованим листом з повідомленням про вручення за адресою _____ та додатково за допомогою телефонного зв’язку).

Частиною 1 статті 12 Закону України «Про охорону дитинства», ч.2,3 ст.ст. 150, 164,180 Сімейного кодексу України передбачено, що кожна дитина має право на піклування батьків, а батьки мають право та зобов’язані виховувати дитину, піклуватися про її розвиток, створювати належні умови для розвитку її здібностей та несуть відповідальність за невиконання та ухилення від виконання батьківських обов’язків.

Виходячи з вищенаведеного, з метою захисту прав та інтересів дитини, враховуючи рекомендації комісії з захисту прав дитини, орган опіки та піклування вважає за доцільне позбавлення батьківських прав М., відносно малолітнього сина К.

Міський голова, голова комісії
з питань захисту прав дитини                                                   Іван Дирів