Про затвердження висновку про доцільність позбавлення батьківських прав

Тип документу: . № 54 від  06.04.2021   . Стан: чинний Дата публікації: 07.04.2021

УКРАЇНА
ДОЛИНСЬКА МІСЬКА РАДА
ІВАНО-ФРАНКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

РІШЕННЯ

 

Від  06.04.2021                               № 54
м. Долина
Про затвердження висновку
про доцільність позбавлення
батьківських прав

На виконання ухвали Долинського районного суду Івано-Франківської області від 01 лютого 2021 року про залучення до участі у справі третьої особи та інші представлені документи, зважаючи на пропозиції комісії з питань захисту прав дитини Долинської міської ради, керуючись Порядком провадження органами опіки та піклування діяльності, пов’язаної із захистом прав дитини, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 24 вересня 2008 року № 866 «Питання діяльності органів опіки та піклування пов’язаної із захистом прав  дитини», статтею 19 Сімейного кодексу України та Законом України «Про місцеве самоврядування в Україні», виконавчий комітет міської ради

 В И Р І Ш И В:

1.Затвердити висновок про доцільність позбавлення батьківських прав Г. В. по відношенню до його малолітнього сина Г. І., 02.02.2018 р.н. (додається).

2.Доручити начальнику Служби у справах дітей міської ради Н. Яремій, провідному спеціалісту – юристу Служби у справах дітей міської ради О. Білянській виступати представниками органу опіки та піклування у засіданнях суду по даній справі.

Міський голова                                                                    Іван Дирів

ЗАТВЕРДЖЕНО
рішенням виконавчого комітету міської ради
від 06.04.2021 № 54

 ВИСНОВОК
про доцільність позбавлення батьківських прав Г. В. по відношенню до його малолітнього сина,
Г.І., 02.02.2018 р.н.

Службою у справах дітей Долинської міської ради вивчено позовну заяву та представлені документи, які подала до Долинського районного суду громадянка Ф. С., 14.04.1995 р.н. про позбавлення батьківських прав її колишнього чоловіка, Г. В., 16.04.1996 р.н. щодо їх спільного сина, Г. І., 02.02.2018 р.н. Третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмету спору – орган опіки та піклування Долинської міської ради.

Згідно з пунктом 4 статті 19 Сімейного кодексу України передбачено, що при розгляді судом справ про позбавлення батьківських прав обов’язковою є участь органу опіки та піклування. Пункт 5 статті 19 СК України передбачає, що орган опіки та піклування подає суду письмовий висновок про доцільність позбавлення батьківських прав.

Встановлено, що Ф. С. та Г. В.  мають спільного сина, Г. І. 02.02.2018 р.н. Спільне сімейне життя між ними не склалося, непорозуміння та конфлікти переростали в скандали та сварки у зв’язку з чим Рішенням Долинського районного суду  Івано-Франківської області від 10 травня 2019 року шлюб між ними було розірвано.

Батьки Г. І. більше двох років не підтримують відносини між собою, проживають окремо. Протягом цього часу батько ухиляється від виконання батьківських обов’язків , не бере участі у вихованні дитини, не піклується про стан здоров’я сина  та його духовний розвиток, не проявляє батьківської турботи та не допомагає матеріально.

Матір з дитиною проживають та зареєстровані за адресою_____. Згідно з Актом обстеження житлово-побутових умов від 07.12.2020 року, складеним депутатом А. Маївським при участі сусідів С. О. та К. Г., дитина перебуває на утриманні матері.

Відповідно до довідки Закладу дошкільної освіти ____ Долинської міської ради від 10.12.2020 р. № 14 Гошовський Ілля  з 21.10.2020 р. відвідує садок. Батько в садок не приходить, а також не цікавиться дитиною з моменту зарахування у заклад. За даними Долинського районного відділу Державної виконавчої служби станом на 01.12.2020 р. Г. В. має заборгованість по сплаті аліментів у розмірі 34470, 42 грн.

Згідно з характеристикою, виданою _____ старостинським округом від 09.03.2021,  Г. В., 1996 р., уродженець ___ проживає  ____ разом з батьками. На даний час ніде не працює. Проживаючи у селі громадський порядок не порушував.

16 лютого 2021 року працівниками Служби у справах дітей Долинської міської ради проведено обстеження умов проживання сім’ї за адресою  ____. Під час обстеження встановлено, що створені належні умови для проживання дитини, дитина забезпечена усім необхідним для гармонійного життя та розвитку.

Питання про доцільність позбавлення батьківських прав Г. В. стосовно малолітнього сина, Г. І., 2018 р.н., було розглянуто комісією з захисту прав дитини Долиської міської ради 18 березня 2021 року за участі С. Ф., В. Г. на засідання комісії не з’явився. Про дату та місце засідання комісії В. Г. було повідомлено у відповідності до законодавства (рекомендованим листом з повідомленням про вручення за адресою____). Мати дитини повідомила комісії, що батько близько двох років не бачився та не спілкувався з сином, не цікавився його розвитком та вихованням. Напередодні засідання комісії, Службою у справах дітей вжито заходів щодо встановлення контакту з батьком дитини за допомогою телефонного зв’язку. На що В. Г. надіслав повідомлення (через мобільний додаток Viber), що не заперечує щодо позбавлення його батьківських прав.

Частиною 1 статті 12 Закону України «Про охорону дитинства», ч. 2, 3 ст.ст. 150, 164, 180 Сімейного кодексу України передбачено, що кожна дитина має право на піклування батьків, а батьки мають право та зобов’язані виховувати дитину, піклуватися про її розвиток, створювати належні умови для розвитку її здібностей та несуть відповідальність за невиконання та ухилення від виконання батьківських обов’язків.

Виходячи з вищенаведеного, з метою захисту прав та інтересів дитини, враховуючи рекомендації комісії з захисту прав дитини, орган опіки та піклування Долинської міської ради вважає за доцільне позбавлення батьківських прав Г. В. відносно малолітнього сина, Г. І., 2018 р.н.

Міський голова, голова комісії
з питань захисту прав дитини                                          Іван Дирів