Про стан соціального захисту, забезпечення прав, свобод і законних інтересів дітей на території Долинської територіальної громади

Тип документу: . № 481 від 11.08.2022. Стан: чинний Дата публікації: 16.08.2022

УКРАЇНА
ДОЛИНСЬКА МІСЬКА РАДА
ІВАНО-ФРАНКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

РІШЕННЯ

Від 11.08.2022                                 № 481
Їм. Долина

Про стан соціального захисту,
забезпечення прав, свобод і
законних інтересів дітей на території
Долинської територіальної громади

Заслухавши та розглянувши інформацію начальника Служби у справах дітей Долинської міської ради  Н. Яремій про стан соціального захисту, забезпечення прав, свобод і законних інтересів дітей на території Долинської територіальної громади, керуючись Законом України «Про місцеве самоврядування в Україні», виконавчий комітет міської ради

В И Р І Ш И В:

  1. Взяти до уваги інформацію начальника Служби у справах дітей Долинської міської ради про стан соціального захисту, забезпечення прав, свобод і законних інтересів дітей на території Долинської територіальної громади (додається).

Міський голова                                                                     Іван Дирів

 

Додаток
до рішення виконавчого комітету
від 11.08.2022 № 481

 

Інформація
про стан соціального захисту, забезпечення прав, свобод і законних інтересів дітей на території Долинської територіальної громади

 

Служба у справах дітей Долинської міської ради здійснює реалізацію державної політики на території Долинської територіальної громади з питань соціального захисту дітей, запобігання дитячій бездоглядності та безпритульності, розвитку форм сімейного виховання дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування; забезпечення контролю за дотриманням вимог чинного законодавства у сфері захисту прав дітей; підвищення рівня правової культури територіальної громади у сфері охорони дитинства.

Відповідно до статистичних даних, в Долинській територіальній громаді проживає 7130 дітей. На обліку в Службі у справах дітей станом на 01 липня 2022 року перебуває 88 дітей, з них: 30 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, які перебувають на первинному обліку, 7 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, які прибули з інших територій, 18 усиновлених дітей, 13 дітей, що перебувають у складних життєвих обставинах та 12 дітей, що мають статус дітей постраждалих внаслідок воєнних дій та збройних конфліктів.

На території Долинської територіальної громади функціонує 2 прийомні сім’ї де виховується 5 дітей-сиріт та дітей та позбавлених батьківського піклування.

Впродовж 2022 року Службою у справах дітей взято на облік 5 дітей‑сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування та 2 дітей – на облік дітей, які опинилися у складних життєвих обставинах у зв’язку з ухиленням батьків від виконання батьківських обов’язків. Знято з обліку 4 дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування у зв’язку з досягненням повноліття.

На квартирному обліку щодо поліпшення житлових умов перебуває 7 осіб з числа дітей-сиріт та дітей позбавлених батьківського піклування.

З січня 2022 року проведено 4 засідання комісії з питань захисту прав дитини, на яких було розглянуто 19 питань, з яких 6 питань щодо захисту житлових та майнових прав, 6 питань щодо позбавлення батьківських прав, 3 питання про вирішення спорів між батьками щодо участі у вихованні дитини та спілкуванні з нею того з батьків, хто проживає окремо від неї, 2 питання вирішення спорів між батьками щодо визначення місця проживання дитини та 2  інші питання, пов’язані із захистом прав та інтересів дітей.

Службою у справах дітей забезпечується представництво інтересів дітей в судових засіданнях. Протягом І півріччя 2022 року, працівниками служби прийнято участь у 38 судових засіданнях. Захищено інтереси 12 дітей у судах.

Працівники Служби відповідно до розподілу посадових обов’язків формують особові справи дітей, які перебувають на обліку у Службі, готують проєкти індивідуальних планів їх соціального захисту, запити на підприємства і організації для вивчення стану виконання батьківських обов’язків, житлового забезпечення, стану здоров’я дітей тощо. Постійно надається правова допомога сім’ям з дітьми, які опинилися в складних життєвих обставинах, опікунам (піклувальникам), прийомним батькам в оформленні документації для отримання гарантованої державою допомоги, виконання батьками обов’язків по догляду за дітьми тощо.

З метою своєчасного виявлення та обліку дітей із сімей, які неспроможні виконувати батьківські обов’язки та потребують соціального захисту, Службою налагоджена відповідна взаємодія з освітянськими, медичними закладами територіальної громади та поліцією. Впродовж 2022 року проведено 12 профілактичних рейдів по попередженню дитячої бездоглядності, профілактики правопорушень, в сім`ях, які опинилися в складних життєвих обставинах, проведено 18 обстежень житлово-побутових умов проживання сімей, які проживають на території Долинської територіальної громади.

Службою у справах дітей Долинської міської ради реалізовується  Програма попередження дитячої бездоглядності та безпритульності серед дітей, підтримки дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування Долинської міської територіальної громади на 2022-2024 роки згідно якої до Великодня проведено акцію «Великодній кошик». 30 продуктових наборів отримали діти-сироти та діти позбавлені батьківського піклування, діти, що опинилися у складних життєвих обставинах. Також проведено захід до Міжнародного дня захисту дітей.

Крім того працівниками Служби у справах дітей проводилася робота щодо оздоровлення та відпочинку дітей пільгових категорій. Так, впродовж літа 2022 року за кошти обласного бюджету направлено на оздоровлення 2 дітей пільгових категорій. Крім того зібрано та опрацьовано 170 комплектів документів для направлення дітей з Долинської територіальної громади у ЛОК «Дружба».

Основними завданнями Служби у справах дітей залишається реалізація права кожної дитини, яка залишилась без батьківського піклування, на виховання в сім’ї, зменшення кількості дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування в державних закладах.

 

 

Начальник

Служби у справах дітей

Долинської міської ради                                                    Наталія Яремій