Про стан роботи з утилізації  ТПВ

Тип документу: . № 407 від 12.05.2022. Стан: чинний Дата публікації: 13.05.2022

УКРАЇНА
ДОЛИНСЬКА МІСЬКА РАДА
ІВАНО-ФРАНКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

РІШЕННЯ

 

Від 12.05.2022                                407
м. Долина

Про стан роботи з утилізації  ТПВ

Заслухавши інформацію директора КП «Комунгосп» та розглянувши поданий звіт і матеріали до нього, керуючись Бюджетним кодексом України, Законом України «Про місцеве самоврядування в Україні», виконавчий комітет міської ради

В И Р І Ш И В:

Інформацію про стан роботи з утилізації ТПВ взяти до уваги (додається).

 

Міський голова                                                                     Іван Дирів

 

Додаток
до рішення виконавчого комітету
від 12.05.2022 № 407

 

 

Про стан роботи з утилізації твердих побутових відходів 

КП «Комунгосп» – це підприємство, яке надає комплексні послуги зі збору, утилізації твердих побутових відходів для комерційних, бюджетних, комунальних і приватних споживачів.

Поводження з відходами – дії, спрямовані на запобігання утворенню відходів, їх збирання, перевезення, утилізацію і захоронення, включаючи контроль за цими операціями та нагляд за місцями видалення.

Одним з пріоритетних і найважливіших напрямків як господарської, так і природоохоронної діяльності є поводження з відходами. В Долинській територіальній громаді визначається стійкий приріст накопичення твердих побутових відходів:

Динаміка накопичення, захоронення ТПВ

Кількість, т
Станом на 01.01.21 р. 12962,681
Станом на 01.01.22 р. 14393,69
Станом на 01.05.22 р. 3715,40

Для збирання, навантаження, вивозу та захоронення твердих побутових відходів підприємство використовує спеціалізовані сміттєвози в кількості 7 шт., для захоронення ТПВ на полігоні використовується бульдозер ДТ-42. В січні 2022 року для покращення якості і розширення послуги, був придбаний новий спеціалізований сміттєвоз з заднім завантаженням місткістю 18 м³, в зв’язку з цим на сміттєвих майданчиках по вул. Довбуша та О. Грицей встановлено 9 контейнерів євро зразка, які зменшують вплив ТПВ на довкілля та здоров’я людей.

На території міста та сіл територіальної громади поки що має місце утворення стихійних сміттєзвалищ внаслідок неправильного поводження з твердими побутовими відходами та недотримання «Правил благоустрою території, чистоти та порядку», тому підприємством встановлюються додаткові контейнери. На даний час встановлено 501 шт. металевих контейнерів місткістю 1,1 м³ для твердих побутових відходів та 35 шт. контейнерів для роздільного збору ТПВ (пластмаси та пет-пляшки, яка на підприємстві пресується та здається на переробку). Для роботи в сфері поводження з ТПВ залучено 42 працівники.

Проводиться вивіз ТПВ з ручним навантаженням в сільських населених пунктах територіальної громади, в яких необлаштовані сміттєві майданчики: Гошів, Гериня, Підбережжя, Оболоня, Грабів, Лоп’янка, Солуків, Якубів, Дуброва, В. Тур’я, Надіїв, частково Мала Тур’я.

Для вивезення нестандартних, великогабаритних та будівельних відходів, для ліквідації стихійних звалищ на підприємстві задіяно два великотоннажні самоскиди МАЗ, самоскиди ЗіЛ, колісний трактор з причепом та екскаватори-навантажувачі «Борекс 2101».

Працівниками підприємства проводиться робота по укладанню договорів «Про надання послуг з поводженням ТПВ» та роз’яснювальні роботи з жителями, приватними підприємцями та підприємствами територіальної громади, щодо укладання договорів.

Динаміка заключення договорів про надання послуг з поводження з твердими  побутовими відходами:

  Кількість, шт.
Станом на 01.01.21 р. 1342
Станом на 01.01.22 р. 2558
Станом на 01.05.22 р. 315

Наша мета, спільно працюючи творити ефективні, екологічно безпечні рішення, підтримувати чистоту громадських місць.

 

Директор КП «Комунгосп»                                                   Володимир Бойків