Про діяльність КП «Долина-Інвест»

Тип документу: . № 117 від 08.07.2021 . Стан: чинний Дата публікації: 09.07.2021

УКРАЇНА
ДОЛИНСЬКА МІСЬКА РАДА
ІВАНО-ФРАНКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

РІШЕННЯ

Від 08.07.2021                                № 117
м. Долина
Про діяльність КП «Долина-Інвест»

Заслухавши інформацію директора КП  «Долина Інвест»  про діяльність та розглянувши поданий звіт і матеріали до нього, керуючись Законом України «Про місцеве самоврядування в Україні», виконавчий комітет міської ради

В И Р І Ш И В:

 Звіт про діяльність  КП «Долина Інвест»  взяти до уваги (додається).

Міський голова                                                                    Іван Дирів

Додаток
до рішення виконавчого комітету
Долинської  міської ради
від 08.07.2021 № 117

ЗВІТ
про  діяльність   комунального підприємства
«Долина – Інвест» за 2020-2021  роки

 За звітний період 2020-2021 років  перед підприємством були поставлені наступні завдання:

 1. Виконання завдань передбачених проектом «Співпраця задля підвищення конкурентоспроможності в секторі сільськогосподарського виробництва та диверсифікації структури місцевої економіки Долинського субрегіону».
 2. Виконання завдань передбачених проектом «Створення кластеру по вирощуванню і переробці лікарської сировини в Долинському ОТГ».

1.Виконання проекту: «Співпраця задля підвищення конкурентоспроможності в секторі сільськогосподарського виробництва та диверсифікації структури місцевої економіки Долинського субрегіону», який підтримується Європейським Союзом.

В 2020 році у відповідності до  завдань проекту  нами було виконані наступні роботи:

 1. Були розроблені процедурні документи, проведено конкурс та придбано будівлю для цеху по переробці продукції. В приміщенні були проведені ремонтні роботи: обновлено стіни та потолочні перекриття, облаштовано санвузли та побутові кімнати. Ремонт приміщення  здійснювався у  відповідності до вимог НАССР (англ. Hazard Analysis and Critical Control Points  або Системи  якості управління безпекою харчової продукції.
 2. Був проведений капітальний ремонт огорожі навколо території.
 3. Було розроблено технічні завдання та проведено дві тендерні закупівлі на придбання технологічних ліній. Технологічна лінія по фасуванню меду вже виготовлена і встановлена в «Агро-Парку».  Виготовлення лінії по переробці ягід не було виконано через   відсутність фінансування з боку  міської ради.
 4. Розроблено проект на електропостачання цеху, закуплені деякі необхідні матеріали та було проведено, деякі роботи по облаштування  світла.
 5. Розпочато роботи по створенню демонстраційної пасіки проекту: підготовлено ділянку, закуплено та встановлено мобільні будиночки, закуплено вулики, та платформи для перевозки бджіл.
 6. Взято участь в ряді  інформаційно – навчальних заходів, які по причині короновірусу проводилися в режимі онлайн : відеоконференція «Розвиток галузі бджільництва»; вебінар  «Бджільництво як сервіс: роль галузі у розвитку садівництва та ягідництва» Тема:  «Американський досвід запилення плодових і ягідних культур», вебінар : «Бджільництво. Заснування медового бренду ТМ Медові брати», вебінар: «Весняні роботи на пасіці. Підготовка бджолосімей до ранніх та середніх медозборів» вебінар «Законодавство України «Про безпеку харчової продукції», «Вимоги до виробників меду».

Взято участь у третьому Агрополітичному форумі від Агро-Продовольчої ради та Всеукраїнського Конкурсу Фермерів «Державна підтримка аграрного сектору 2020  та інші.

 1. Проведено аудит фінансової діяльності другого року виконання проекту, Аудит проводився незалежною компанією відібраною Європейським Союзом. Зауважень та відхилень не виявлено.

В 2021 році було виконано наступне:

Проведено повний аудит  фінансової діяльності  підприємства за 3 роки Зауважень та відхилень не виявлено.

Підготовлено  та подано звіт в Європейський Союз по виконанню проекту в цілому. На даний момент  звіт проходить перевірку.

Крім звіту  продовжуються роботи по облаштуванню  «Агро-Парку» по наступних проектах:

«Зовнішнє електропостачання громадського будинку з господарськими будівлями та спорудами в м. Долина по пр. Незалежності, 20А».

«Капітальний ремонт складської будівлі під цех переробки і реалізації меду бджолиного та продуктів бджільництва і ягідництва по пр. Незалежності, 20 в м. Долина Івано-Франківської області. Внутрішні мережі електроосвітлення, електрообладнання та вентиляції.

Роботи по реалізації  проекту «Капітальний ремонт благоустрою території складської будівлі по вулиці проспект Незалежності, 20 А в м. Долина, Івано-Франківської області» виконуються в даний час. Термін завершення 1 липня.

 2.Виконання завдань передбачених проектом «Створення кластеру по вирощуванню та переробці лікарської сировини в Долинському ОТГ» .

В ході виконання даного проекту  було виконано наступне:

 1. Для створення матеріальної бази спеціалізованого підприємства було проведено відбір і закупівля наступного обладнання:

Трактор LOVOL FT 504N). Мотоблок  Форте 1350Е.  Приладдя до трактора «Напівпричіп ПТ -3,3» (Навісне обладнання : АГД -1,8, КПУ -4/7, КСО-1.9

 1. Підготовка ділянок для створення плантацій в 2021 році.

Були виконані роботи по внесенню гербіцидів, косіння буряну (за потребою) та оранка на зяб. Такі роботи були виконані на земельних ділянках загальною площею 4.47 га.

Крім того було закуплено насіння лікарських рослин та закуплені мінеральні добрива для  весняного підживлення плантацій.

 1. З числа зацікавлених осіб були сформовані навчальні групи. Для них провадилися навчальні заходи Навчання проводилося на тему «Технологія вирощення нагідок лікарських», «Технологія вирощування ехінацеї пурпурової». Крім цього було організовано та проведено онлайн навчання на тему «Технологія вирощування марокканської м’яти, онлайн-вебінар «Технологія вирощування календули».  В загальному в навчально тренінгових заходах взяло участь 35 осіб.

4 . В рамках цього проекту було розроблено бізнес план по діяльності  КП.

Для розроблення бізнес – плану залучені  фахівці Львівської аграрної дорадчої служби».

В 2021 р було додатково закуплено наступне обладнання: Косарка Роторна; Косарка сегментна;  Сівалка овочева точного висіву.

На даний момент все обладнання знаходиться на зберіганні на території КП «Комунгосп».

Всього станом на 1 червня 2021 року підприємство освоїло 8 701 223,31 грн. залучених коштів:

 • 490 000,00 грн. обласного бюджету  Івано-Франківської обласної ради для придбання  обладнання і предметів довготермінового користування (трактор колісний LOVOL FT 504 – 375700,00 грн,  придбання іншого с/г обладнання  : АГД -1,8, КПУ -4/7, КСО-1.9 – 114 300,00 грн) в рамках  проекту «Створення кластеру по вирощуванню та переробці лікарської сировини в Долинському ОТГ»;
 • 8 211 223,31 грн. технічно-фінансової допомоги Європейського союзу в рамках  проекту «Співпраця задля підвищення конкурентоспроможності в секторі сільськогосподарського виробництва та диверсифікації структури місцевої економіки Долинського субрегіону».

Директор КП «Долина – Інвест»                                 Олександр Кізима