Про стан впровадження Європейської  Енергетичної  Відзнаки в Долинській територіальній громаді

Тип документу: . № 425 від 16.06.2022    . Стан: чинний Дата публікації: 20.06.2022

УКРАЇНА
ДОЛИНСЬКА МІСЬКА РАДА
ІВАНО-ФРАНКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

РІШЕННЯ

Від 16.06.2022                                № 425
м. Долина
Про стан впровадження
Європейської  Енергетичної  Відзнаки
в Долинській територіальній громаді

Заслухавши інформацію про стан впровадження Європейської  Енергетичної  Відзнаки в Долинській територіальній громаді, керуючись ст. 27 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», виконавчий комітет міської ради

В И Р І Ш И В:

 Інформацію начальника відділу сталого енергетичного розвитку та адаптації до змін клімату управління зовнішніх зв’язків та місцевого розвитку міської ради А. Мартина про стан впровадження Європейської  Енергетичної  Відзнаки в Долинській територіальній громаді взяти до відома (додається).

Міський голова                                                                              Іван Дирів

Додаток
до рішення виконавчого комітету
від 16.06.2022 № 425

 Про стан впровадження
Європейської  Енергетичної  Відзнаки
в Долинській територіальній громаді

  В рамках програми Європейського Союзу Горизонт – 2020, 29 січня 2021 року Долинською міською радою прийнято рішення про участь у конкурсному відборі, що передбачає впровадження інструментів Європейської Енергетичної Відзнаки (далі – ЄЕВ) в громаді. За результатами конкурсного відбору Долинська міська рада стала одним з переможців, і 21 квітня 2021 року депутатами було прийнято рішення про приєднання громади до Європейської Енергетичної Відзнаки. Даний проект в Україні фінансується урядом Швейцарії.

Європейська Енергетична Відзнака – це система управління якістю та сертифікації для муніципалітетів і регіонів. Метою ЄЕВ є зниження енергоспоживання та викидів вуглекислого газу на місцевому рівні за рахунок підвищення енергоефективності та використання відновлюваних джерел енергії.

Участь громади в ЄЕВ включає три компоненти:

 • регулярну сплату щорічних внесків;
 • залучення акредитованого консультанта;
 • вартість проведення аудиту.

Основні завдання (етапи) проекту:

 • здійснення первинної оцінки (аудит) роботи громади у сфері енергетики, комунального господарства і міського розвитку;
 • визначення слабких та сильних сторін муніципалітету в контексті найкращих європейських підходів та практик;
 • формування детального Плану дій покращення показників ефективності роботи муніципалітету та отримання сертифікату або відзнаки після досягнення визначеного рівня відповідності;
 • побудова репутації та промоції міста серед потенційних інвесторів на національному та міжнародному рівнях.

В ході реалізації проекту, розпорядженням міського голови затверджено Положення та утворено робочу групу з питань впровадження Європейської Енергетичної Відзнаки з числа працівників міської ради, енергопостачальних підприємств, депутатів міської ради, керівників комунальних підприємств та громадських організацій.

За період з червня по листопад 2021 року робочою групою, спільно з консультантами Національного офісу ЄЕВ в Україні, реалізовано перший етап проекту, а саме – здійснення первинної оцінки.

Всього проведено 6 засідань, на яких розглянуто такі основні сфери як:

 • стратегія розвитку та просторового планування;
 • громадські будівлі та установи;
 • постачання та розподіл (енергії, води);
 • мобільність (громадський транспорт, пішохідний, велосипедний рух);
 • внутрішня організація (формування команди з енергетики, навчання персоналу);
 • комунікація та співпраця (висвітлення інформації та подій).

На даний час консультанти Національного офісу ЄЕВ  визначають слабкі та сильні сторони муніципалітету та розробляють План дій покращення показників ефективності роботи муніципалітету для здобуття сертифікату та  відзнаки в майбутньому.

Також відділом сталого енергетичного розвитку та адаптації до змін клімату, в рамках проекту, сформовано та направлено  в Національний офіс ЄЕВ опитувальники національного Рейтингу сталого розвитку українських міст та громад. Дані цих опитувальників внесено в онлайн – програму, так званий інструмент бенчмаркінгу, для порівняння з іншими містами України та Європи. На даний час ця програма працює в тестовому режимі, та буде доступна містам-учасникам з серпня 2022 року на безкоштовній основі.

Отже, станом на сьогодні Долинська міська рада очікує звіт про проходження первинного енергетичного огляду, після чого буде здійснюватись наступний етап, а саме – реалізація Плану дій по впровадженню Європейської Енергетичної Відзнаки.

Начальник відділу сталого енергетичного
розвитку та адаптації до змін клімату
управління зовнішніх зв’язків
та місцевого розвитку                                                          Андрій Мартин