Про затвердження висновку у справі про виселення дітей

Тип документу: . № 109 від 08.07.2021. Стан: чинний Дата публікації: 09.07.2021

УКРАЇНА
ДОЛИНСЬКА МІСЬКА РАДА
ІВАНО-ФРАНКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

РІШЕННЯ

Від  08.07.2021                                № 109
м. Долина
Про затвердження висновку
у справі про виселення дітей

Розглянувши Ухвалу Рожнятівського районного суду Івано-Франківської області від 04.06.2021 року про заміну у справі третьої особи та інші представлені документи, взявши до уваги пропозиції комісії з питань захисту прав дитини Долинської міської ради, керуючись Порядком провадження органами опіки та  піклування діяльності, пов’язаної із захистом  прав  дитини, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 24 вересня 2008 року № 866 «Питання діяльності органів опіки та піклування пов’язаної із захистом прав  дитини», п.4 статті 19 Сімейного кодексу України та Законом України «Про місцеве самоврядування в Україні», виконавчий комітет міської ради

В И Р І Ш И В:

1.Затвердити висновок у справі про виселення дітей (додається).
2.Доручити начальнику Служби у справах дітей міської ради Н. Яремій, провідному спеціалісту юристу Служби у справах дітей міської ради О. Білянській виступати представниками органу опіки та піклування у засіданнях суду по даній справі.

Міський голова                                                                                 Іван Дирів

         ЗАТВЕРДЖЕНО
рішення виконавчого комітету
міської ради
від 08.07.2021 № 109

ВИСНОВОК
у справі про виселення дітей
Х. Д., 2006 р.н., Х. Х., 2007 р.н. та Х. І., 2010 р.н.

Рожнятівським районним судом Івано-Франківської області розглядається цивільна справа № 350/9236/19 за позовом Т. М. до Х. В. та її дітей Х. Д., 2006 р.н., Х. Х., 2007 р.н. та Х. І. 2010 р.н. про виселення з житлового будинку.

Ухвалою суду від 04.03.2021 р. орган опіки та піклування Долинської міської ради залучено до розгляду даної справи з метою належного захисту законних прав та інтересів дітей.

Згідно з пунктом 4 статті 19 Сімейного кодексу України передбачено, що при розгляді судом справ про виселення дітей обов’язковою є участь органу опіки та піклування. Пунктом 5 статті 19 СК України передбачено, що орган опіки та піклування подає суду письмовий висновок щодо розв’язання спору.

Домоволодіння за адресою вул. ____, Калуського району Івано-Франківської області належить Т. М. 1940 р.н. на праві приватної власності згідно з витягом з державного реєстру речових прав на нерухоме майно про реєстрацію права власності. За даною адресою зареєстровані та фактично проживають відповідачі по справі Х. В. та її діти Д. Х. та І.

Позивачка просить суд виселити відповідачів. Обґрунтовує це тим, що немає з ними прямих родинних стосунків, відносини складаються неприязні. Х. В. доводиться позивачці дружиною племінника, який загинув у 2011 році, після чого вона з дітьми продовжила проживати у даному помешканні.

Службою у справах дітей Долинської міської ради спільно з старостою Грабівського старостинського округу 09.06.2012 р. проведено обстеження умов проживання за адресою вул. ____ Калуського району Івано-Франківської області. Встановлено, що помешкання у якому проживають діти знаходиться у доброму стані, проведено ремонт, наявна побутова техніка та меблі. Зі слів обстежуваних, у даному помешканні діти проживають з народження, іншого помешкання, де б вони могли переїхати на проживання немає.

Статтею 47 Конституції України встановлено, що ніхто не може бути примусово позбавлений житла інакше як на підставі закону за рішенням суду. Згідно п. 11 Закону України «Про охорону дитинства» кожна дитина має право на проживання в сім’ї разом з батьками або в сім’ї одного з них та на піклування батьків.

10 червня 2021 р. дане питання розглядалося комісією з питань захисту прав дитини Долинської міської ради, яка дійшла до висновку, що виселення дітей з нерухомого майна не відповідає їх інтересам, оскільки призведе до звуження обсягу їх житлових прав.

Виходячи з наведеного, та враховуючи рекомендації комісії з питань захисту прав дитини орган опіки та піклування Долинської міської ради вважає за недоцільне виселення дітей Х. Д., 2006 р.н., Х. Х., 2007 р.н. та Х. І. 2010 р.н. з житлового будинку, що знаходиться за адресою вул. _____, Калуського району Івано-Франківської області.

Міський голова, голова комісії
з питань захисту прав дитини                                                     Іван Дирів