Про звернення міської ради щодо зволікання з розслідуванням, встановленням та притягненням до відповідальності осіб, винних у зриві спецоперації із затримання «вагнерівців»

Тип документу: . № 216-8/2021 від 31.03.2021  . Стан: чинний Дата публікації: 02.04.2021

УКРАЇНА
ДОЛИНСЬКА МІСЬКА РАДА
ІВАНО-ФРАНКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

РІШЕННЯ

Від 31.03.2021            №216-8/2021
м. Долина
Про звернення міської ради щодо
зволікання з розслідуванням, встановленням
та притягненням до відповідальності осіб,
винних у зриві спецоперації із затримання «вагнерівців»

Виражаючи інтереси Долинської територіальної громади та враховуючи звернення депутатської фракції політичної партії «Європейська Солідарність» у Долинській міській раді, відповідно до Конституції України, статті 25 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», міська рада

В И Р І Ш И Л А:

1.Схвалити звернення депутатів Долинської міської ради та направити його до Президента України Володимира Зеленського, Голови Верховної Ради України Дмитра Разумкова щодо зволікання з розслідуванням, встановленням та притягненням до відповідальності осіб, винних у зриві спецоперації із затримання «вагнерівців» (додається).

2.Текст звернення оприлюднити на вебсайті міської ради та в інших засобах масової інформації.

3.Контроль за виконанням даного рішення покласти на секретаря Долинської міської ради Віктора Гошилика.

Міський голова                                          Іван Дирів

 

Затверджено рішенням міської ради
від  31.03.2021. № 216-8/2021

Президенту України

 Голові Верховної Ради України

ЗВЕРНЕННЯ

 24 липня 2020 року на нараді в Офісі Президента представники ГУ розвідки Міноборони і СБУ доповіли про проведення фінальної стадії спецоперації щодо затримання бойовиків ПВК «Вагнер».

3 серпня 2020 року Володимир Зеленський знову зібрав нараду. На ній тодішній начальник ГУ розвідки Міноборони Василь Бурба заявив, що операція провалена і причина цьому – зрада. Василь Бурба вимагав почати перевірку всіх, кому було відомо про операцію.

Від тоді жодних рішень вище керівництво держави про перевірку не приймало. Розслідування провалу не було розпочато. Крім того, після цих подій Президент звільнив Бурбу і призначив нового начальника ГУР.

У вересні 2020 Комітет із питань національної безпеки, оборони та розвідки у рекомендував Верховній Раді розглянути проєкт постанови про створення ТСК щодо розслідування справи бійців ПВК “Вагнер”.

З того часу опозиційні фракції та громадянське суспільство вимагають у голови ВРУ Дмитра Разумкова винести на голосування, а монобільшості підтримати Постанову про створення ТСК щодо справи бійців ПВК “Вагнер”. Втім, слідчу комісію досі так і не створено.

Тривале ігнорування питання створення ТСК тільки посилює підозри що, серед вищого керівництва України є ті, які здатні продавати національні інтереси. Оскільки військові експерти і журналісти не виключають версії, що спецоперація з арешту бойовиків, які чинили військові злочини на Донбасі була зірвана через злив інформації українськими посадовцями.

Справу «вагнерівців» також розслідує авторитетна міжнародна спільнота розслідувачів Bellingcat, яка невдовзі випустить документальний фільм, щодо зриву спільної операції спецслужб України, США та Туреччини.

Ми переконані, що створення парламентської тимчасової слідчої комісії та встановлення істини у цій справі є надважливим питанням національної безпеки.

Тому вимагаємо:

  1. Невідкладно прийняти Постанову про утворення ТСК, щодо розслідування справи бійців т.з. приватної військової компанії “Вагнер”
  2. Забезпечити об’єктивне розслідування цієї справи.
  3. На період розслідування забезпечити державну охорону свідків у даній справі, в тому числі Василя Бурби.

Прийнято на восьмій сесії
Долинської міської ради Івано-Франківської області
восьмого демократичного скликання
31 березня 2021 року