Про звернення міської ради щодо пом’якшення обмежувальних заходів у зв’язку із запобіганням поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2

Тип документу: . № 214-7/2021 від 18.03.2021   . Стан: чинний Дата публікації: 19.03.2021

УКРАЇНА
ДОЛИНСЬКА МІСЬКА РАДА
ІВАНО-ФРАНКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

РІШЕННЯ

 Від 18.03.2021                   № 214-7/2021
м. Долина
Про звернення міської ради щодо пом’якшення
обмежувальних заходів у зв’язку із запобіганням
поширенню на території України
гострої респіраторної хвороби COVID-19,
спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2

Виражаючи інтереси Долинської територіальної громади, відповідно до Конституції України, статті 25 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», міська рада

В И Р І Ш И Л А:

 1.Схвалити звернення депутатів Долинської міської ради та направити його до Кабінету Міністрів України щодо пом’якшення обмежувальних заходів у зв’язку із запобіганням поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2 (додається).

2.Текст звернення оприлюднити на вебсайті міської ради та в інших засобах масової інформації.

3.Контроль за виконанням даного рішення покласти на секретаря Долинської міської ради Віктора Гошилика.

Міський голова                                                Іван Дирів

Додаток до рішення міської ради
від 18.03.2021  № 214-7/2021

 Кабінету Міністрів України 

ЗВЕРНЕННЯ

Малий та середній бізнес відіграє важливу роль в економіці України в цілому.

Запровадження обмежувальних заходів у зв’язку із запобіганням поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, призвело до значних негативних наслідків для бізнесу.

Звертаємось з проханням вирішити ситуацію, що склалася в цій сфері у зв’язку з пандемією коронавірусу COVID-19 і введеними через епідеміологічну загрозу обмеженнями у роботі бізнесу, а також прийняти ряд рішень, необхідних для пом’якшення ситуації.

Ми підтримуємо докладені зусилля уряду України щодо запровадження карантинних заходів з метою протидії поширенню захворювання, яким ВООЗ визнано гостру респіраторну хворобу COVID-19, спричинену коронавірусом SARS-CoV-2. Повністю згідні, що це надзвичайна загроза для громадян України і необхідні максимальні заходи для захисту здоров’я людей. Разом з тим, хочемо звернути увагу на критичне становище, в якому опинилася внаслідок введеного карантину сфера роздрібної торгівлі, зокрема торгівлі непродовольчими товарами.

 З метою недопущення знищення малого і середнього бізнесу та недопущення подальшого неконтрольованого поширення пандемії короновірусу, пропонуємо прийняти наступні кроки, які врятують галузь роздрібної торгівлі непродовольчими товарами громади, забезпечать розосередження покупців і пом’якшать негативні наслідки для бізнесу:

  1. Дозволити органам місцевого самоврядування самостійно вирішувати питання щодо порядку здійснення діяльності бізнесу в умовах карантину для «червоного» рівня епідемічної небезпеки.
  2. Пом’якшити заборони для суб’єктів господарювання сфери роздрібної торгівлі непродовольчими товарами, встановлені для «червоного» рівня епідемічної небезпеки: дозволити обслуговування покупців у магазинах з продажу непродовольчих товарів із розрахунку одночасного перебування в торговому залі однієї особи на 10 кв. метрів загальної площі приміщення.
  3. Запровадити для всіх суб’єктів господарювання сфери роздрібної торгівлі, як продовольчими так і непродовольчими товарами однакові вимоги, щодо одночасного перебування у торговому залі покупців у розрахунку однієї особи на 10 кв. метрів загальної площі приміщення.
  4. Дозволити здійснення роздрібної торгівлі на непродовольчих ринках з неухильним дотриманням карантинних вимог.
  5. Кабінету Міністрів України, як суб’єкту законодавчої ініціативи, підготувати та винести на розгляд Верховної ради України законопроект про звільнення від сплати за землю суб’єктів господарювання, які через карантинні обмеження не здійснювали господарську діяльність.

Ці заходи зможуть пом’якшити негативні наслідки економічної кризи для підприємств роздрібної торгівлі непродовольчими товарами.

 Прийнято на сьомій сесії
Долинської міської ради Івано-Франківської області
восьмого демократичного скликання
18 березня 2021 року