Про звернення до Верховної Ради України щодо прийняття в другому читанні і в цілому законопроекту № 2194 та 2195

Тип документу: . № 215-7/2021 від 18.03.2021 . Стан: чинний Дата публікації: 19.03.2021

УКРАЇНА
ДОЛИНСЬКА МІСЬКА РАДА
ІВАНО-ФРАНКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

РІШЕННЯ

Від 18.03.2021          № 215-7/2021
м. Долина
Про звернення до Верховної Ради України
щодо прийняття в другому читанні і в цілому
законопроекту 2194 та 2195

Враховуючи звернення депутатів депутатської фракції “СЛУГА НАРОДУ” у Долинській міській раді VIII скликання, відповідно до статті 25 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», міська рада

В И Р І Ш И Л А:

1.Схвалити звернення щодо невідкладного прийняття в другому читанні і в цілому законопроекту №2194 та 219 та направити його Верховній Раді України.

2.Дане звернення опублікувати у Віснику міської ради та на офіційному інтернет-сайті міської ради.

3.Контроль за виконанням даного рішення покласти на секретаря Долинської міської ради Віктора Гошилика.

Міський голова                                              Іван Дирів

Додаток до рішення міської ради
від 18.03.2021 № 215-7/2021

 Верховній Раді України

ЗВЕРНЕННЯ

Ми, депутати Долинської міської ради закликаємо Верховну Раду України невідкладно прийняти в другому читанні і в цілому законопроекти № 2194 та 2195, які, нарешті, повертають громадам право розпоряджатися землею за межами населених пунктів.

Ми переконані, що люди мають право бути господарями на своїй землі й без цього рішення парламенту неможливо завершити процес земельної децентралізації та забезпечити справжнє самоврядування.

Хочемо нагадати, що починаючи з 2002 року нашими землями управляють призначені чиновники, які розпоряджалися нею без урахування інтересів людей та розвели корупції в земельній сфері, відкинувши на роки наш регіон у розвитку.

Тому наголошуємо, що жоден чиновник із Києва не має ніякого права й не повинен розпоряджатися поляма й сінокосами в нашій територіальній громаді. Лише громади мають вирішувати, що робити з землею — продавати, чи здавати в оренду. А все зароблене повинно йти в місцеві бюджети на потреби людей, а не осідати в кишенях чиновників.

Саме тому, ми наполягаємо на тому, що після передачі земель громадам, земельні аукціони, мають проходити в режимі онлайн, як і передбачено законопроектом № 2195. Оскільки, це найбільш ефективний спосіб забезпечити прозорі торги та отримати найвищу ціну за право власності, чи користування землею.

Пілотні проекти показали, що на інтернет-аукціонах вартість земельних ділянок зростає на 223 %, порівнюючи зі стартовою. А це означає — більше коштів на розвиток наших громад, ремонт та забезпечення всім необхідним шкіл, амбулаторій, дитячих садків і вирішення багатьох інших проблем. Тому закликаємо всі політичні сили у Верховній Раді діяти в інтересах місцевого самоврядування при ухвалені важливих для людей законопроектів.

Прийнято на сьомій сесії
Долинської міської ради Івано-Франківської області
восьмого демократичного скликання
18 березня 2021 року