Про роботу та використання орендованого комунального майна міста громадською організацією «Асоціація велосипедистів Долинщини «ВелоКом»

Тип документу: . № 1626-48/2014 від 10.07.2014 . Стан: чинний Дата публікації: 10.07.2014

УКРАЇНА
ДОЛИНСЬКА МІСЬКА РАДА
ІВАНО-ФРАНКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

РІШЕННЯ

 
Від 10.07.2014. № 1626-48/2014
м. Долина
 
Про роботу та використання орендованого
комунального майна міста громадською організацією
«Асоціація велосипедистів Долинщини «ВелоКом»
 

         Заслухавши та обговоривши звіт голови громадської організації «Асоціація велосипедистів Долинщини «ВелоКом» Тараса Тороса про роботу та використання комунального майна міста за 2013 рік, керуючись Законом України «Про місцеве самоврядування в Україні», міська рада

 

В И Р І Ш И Л А:

 

    1. Звіт про роботу та використання орендованого комунального майна міста громадською організацією «Асоціація велосипедистів Долинщини «ВелоКом» за 2013 рік взяти до уваги (додається).

          2. Використання комунального майна міста вважати ефективним.

 
  
Міський голова                                                                    Володимир Гаразд
 

Додаток до рішення міської ради

від 10.07.2014. № 1626-48/2014

 

ЗВІТ

про роботу та використання орендованого комунального майна міста громадською організацією «Асоціація велосипедистів Долинщини «ВелоКом» за 2013 рік

 

Громадська організація «Асоціація велосипедистів Долинщини «ВелоКом» офіційно створена 27.08.2012 року з ініціативи активних представників велоспільноти Долинського району, а також за підтримки партнерів: Долинської міської ради, Асоціації «ТІЦ «Бойківщина» та Асоціації «Підприємці Долинщини».

Статутною метою організації є популяризація та розвиток велосипедного руху задля здорового способу життя і охорони навколишнього природного середовища через реалізацію наступних завдань:

–     координація зусиль різних велосипедних спільнот Долинського району у справі популяризації велосипедного руху;

–     поширення принципів велосипедної культури;

–     пропагування здорового способу життя;

–     розвиток велосипедного туризму, велосипедного спорту та інших видів активного відпочинку;

–     сприяння розвитку велосипедного транспорту та відповідної інфраструктури для нього в Долинському районі;

–     сприяння розв’язанню транспортних та екологічних проблем Долинського району;

–     підтримка та захист велосипедистів Долинського району в їх законних індивідуальних і колективних інтересах.

З часу створення нашої організації в другій половині 2012 року, ми вже успішно пройшли шлях становлення і протягом 2013 року та першого півріччя поточного року займались безпосередньо налагодженням цілеспрямованої та системної роботи над статутними завданнями .

На сьогодні в ГО «АВД «ВелоКом» налічується вже понад два десятки активних членів – велосипедистів не лише з Долини, але й навколишніх населених пунктів. Ми активно співпрацюємо також із організованими групами велолюбителів із Болехова, Стрия, Івано-Франківська та Львова.

Разом з членами клубу, численними друзями та партнерами за звітний період ми провели ряд масових заходів, спрямованих на підвищення популярності велосипедного транспорту в м. Долина.

Зокрема в 2013 році відбулось 2 масові загальноміські велопробіги: 7 червня 2013 р. – під лозунгом «За чисте довкілля» за участі 80 велосипедистів, протяжність дистанції – 7,5 км; 12 серпня 2013 р. – під гаслом «Твій вихідний день з велосипедом» за участі 100 учасників, протяжність дистанції – 14 км.

Спільними зусиллями нашої організації, Долинської міської ради та ТІЦ «Бойківщина» вже розпочато активний вело сезон 2014 року. Так, нещодавно, в рамках святкування Дня молоді 29 червня 2014 р. в Долині було проведено велопробіг, учасниками якого стали 110 велосипедистів, а протяжність дистанції становила 15 км.

Традиційно, велопробіги, які проводяться в місті, попри дорослих учасників, збирають велику частину юних велосипедистів. А тому подібні заходи мають на меті насамперед виховання у них прихильного ставлення до велотранспорту, навчання елементарним правилам безпеки і культури на дорозі. Крім того, важливим є візуальний ефект кожного такого заходу, який демонструє тим же власникам автомобілів наявність в Долині великої велосипедної спільноти, з правами якої потрібно рахуватись.

Стратегічно наша мета – сприяти тому, щоб їзда на велосипеді стала для молодих долинян не просто хобі чи забавкою, а щоденним засобом переміщення. А через масове долучення до велосипедного руху молоді, плануємо працювати і над тим, щоб змінити відношення до велосипеда в старшого покоління.

В контексті роботи над напрямком розвитку велосипедного туризму, ГО «АВД «Велоком» протягом 2013  та 1-ї половини 2014 року провела 4 масові туристичні велозаїзди. Місцями призначення були визначні туристичні об’єкти нашого краю, зокрема Скелі Довбуша, напрямок Мислівки-Вишкова, Лолин. В цих заїздах до наших професійних учасників активно долучались і нові обличчя з числа любителів велосипеда з Долини та інших населених пунктів. Через проведення подібних заходів ми переслідували кілька завдань, основними з яких є залучення в лави організації нових членів, а також згуртування місцевої велоспільноти.

Ще одним важливим напрямком роботи нашої ГО є відстоювання прав велосипедистів на безпечний дорожній рух, а також виховання в них повноцінних і грамотних учасників цього руху. Зокрема досить часто наші активісти проводили роз’яснювальні бесіди з водіями, що порушували правила дорожнього руху паркуючи автівки на велосипедних смугах вул. Грушевського та Шевченка. Сподіваємось  в майбутньому підсилити наші зусилля в цій сфері через активну співпрацю з ДАІ.

Щодо використання комунального майна:

Вагому підтримку в усіх аспектах діяльності нашої організації ми традиційно відчуваємо з боку Долинської міської ради. Найперше цю допомогу ми відчули на етапі створення Асоціації, вирішення документальних процедур.

В 2013 році на підтримку нашої організації Долинською міською радою було прийнято рішення про передачу нам в пільгову оренду просторого приміщення площею 46,7 м2 за адресою вул. Промислова 5. Це стало чудовим подарунком для нашої організації та її членів напередодні 1-ї річниці створення клубу. На початку 2014 року договір оренди щодо даного приміщення було продовжено ще на рік.

З першого ж дня отримання приміщення в користування  в серпні 2013 року, ми провели громадську акцію з його прибирання, вивезеного там накопиченого роками сміття і мотлоху. Тепер приміщення має значно більш привабливий і чистий вигляд.

В найближчих планах нашої організації є обладнання приміщення, проведення поточного ремонту, встановлення лічильника обліку електроенергії. В ньому ми плануємо проводити збори організації, різноманітні масові заходи,. Крім того, щоб зробити приміщення корисним для кожного з членів велоклубу, плануємо створити там умови для проведення дрібних ремонтів та обслуговування велосипедів.

Силами учасників велоклубу ми постійно намагаємось підтримувати надане нам приміщення в чистоті та охайності, дбаємо про його збереження.

На підставі рішення виконавчого комітету від 23.12.2013 р. № 290 «Про оренду приміщення» громадській організації «Асоціація велосипедистів Долинщини «ВелоКом» продовжено оренду нежитлового приміщення по вул. Промислова, 5, загальною площею 46,7 кв. м, терміном  до 31.12.2014 року.

Рішенням Долинської міської ради встановлено пільгову річну орендну плату в розмірі 1 (однієї) гривні, громадській організації «Велоком» на орендоване приміщення по вул. Промислова, 5.        

Приміщення по вул. Промислова, 5, загальною площею 46,7 кв. м знаходиться в задовільному стані та використовується за цільовим призначенням.

 

  
Голова  ГО «Асоціація велосипедистів
 Долинщини «ВелоКом»                                                                    Тарас Торос