Про cпільне звернення депутатів районної та міської рад

Тип документу: . № 1309-36/2013 від 26.11.2013 . Стан: чинний Дата публікації: 26.11.2013

УКРАЇНА
ДОЛИНСЬКА МІСЬКА РАДА
ІВАНО-ФРАНКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

  

РІШЕННЯ

 

Від 26.11.2013 № 433-21/2013
Від 26.11.2013 № 1309-36/2013
м.Долина
 
 
Про cпільне звернення депутатів
районної та міської рад
 
 

Враховуючи думку громадськості району, відповідно до статтей 26, 43 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», районна та міська ради

В И Р І Ш И Л И:

 

1. Схвалити текст звернення депутатів районної та міської рад до Президента України Віктора Януковича, Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України (додається).

2. Звернутися до керівників підприємств, установ, організацій та громадськості району підтримати євроінтеграційні процеси в Україні.

3. Рішення опублікувати в газеті «Свіча» та «Віснику міської ради» тижневика «Добра справа».

4. Контроль за виконанням рішення покласти на заступника голови районної ради Миколу Гуцуляка та секретаря міської ради Віктора Гошилика.

 
Голова районної ради                                                Володимир Луцький
 
Міський голова                                                          Володимир Гаразд
 

 

З В Е Р Н Е Н Н Я

до

 

Президента України Віктора Януковича,

 

Верховної Ради України,

 

Кабінету Міністрів України

Ми, депутати Долинської районної та міської рад, що зібрались на позачергову спільну сесію 26 листопада 2013 року, діючи від імені та в інтересах територіальних громад Долинського району Івано-Франківської області висловлюємо своє глибоке занепокоєння ситуацією, що склалась в Україні напередодні доленосного для всієї новітньої історії нашої держави моменту – довгоочікуваного підписання Угоди про асоційоване членство України в Європейському Союзі на саміті «Східне партнерство» у Вільнюсі 28,29 листопада 2013 року.

Ще 26 вересня цього року територіальна громада міста Долини однією з перших в Україні відкрито виступила із заявою про підтримку євроінтеграційних прагнень України, одностайно прийнявши відповідне відкрите звернення. Підтримку європейського вибору нашої держави вже понад місяць символізує прапор Європейського Союзу, що майоріє на центральній площі Долини поруч з державним прапором та прапором міської територіальної громади.

Асоційоване членство України в Європейському Союзі для всієї української нації очікується як такий бажаний, вагомий і впевнений крок нашої молодої держави на шляху до стратегічного курсу інтеграції в європейське співтовариство – майбутнього повноцінного членства в ЄС. Це такий необхідний і безперечно важкий крок, який не обіцяє настання в Україні миттєвого покращення в усіх сферах соціально-економічного життя, але дає надію на  світлу перспективу для наступних поколінь. І ми більш ніж упевнені, що українська нація з усвідомленням і розумінням готова витримати будь які труднощі, на цьому шляху.  І саме цей стратегічний вибір може  стати тим історичним шансом і потужним поштовхом до об’єднання країни, згуртування всіх її громадян задля спільної самовідданої праці, заради здобуття економічної і політичної незалежності України, поступового впровадження визнаних європейських стандартів в усіх сферах життя.

Для нинішньої української влади неприпустимо згубити цей історичний шанс сьогодні – коли сам Європейський Союз дає нам чіткі сигнали про прагнення прийняти нашу державу в якості асоційованого члена, в обмін на виконання вичерпного переліку впровадження найбільш необхідних реформ, які і без того давно назріли в галузях кримінально-процесуального права, судоустрою та прокуратури.

Громадськість Долинщини, як і мільйони співвітчизників, приголомшила звістка про одностороннє припинення і відтермінування підготовки до підписання Угоди про асоціацію, прийняте Кабінетом Міністрів України 21 листопада – за неповний тиждень до саміту у Вільнюсі. Такі дії, які сьогодні активно намагаються виправдати нібито негативними макроекономічними прогнозами, насправді ніяк інакше як загрозою національним інтересам назвати не можна. Справжні ж причини такого різкого розвороту очевидно криються в тиску з боку Москви, яка через свої економічні і політичні важелі відкрито чинить спротив підписанню Угоди про асоційоване членство України в ЄС та створення зони вільної торгівлі. І чи не найкращим виявом цього є не зрозуміла ні для українського народу, ні для Європейського Союзу пропозиція нашого Уряду щодо долучення Російської Федерації як третьої сторони в майбутній переговорний процес між ЄС та Україною, очевидно на правах «старшого брата», без якого ми начебто самі не можемо вирішувати власні суверенні справи.

Такий демарш українського уряду сьогодні, за півкроку до довгоочікуваної мети, після двох років очікування і руху в напрямку підписання Угоди про асоціацію не може зрозуміти ні український народ, ані, тим паче, наші європейські партнери. Наслідком цього кроку для України може стати світова ганьба і тавро непослідовності, що надовго закриє нам двері до європейського співтовариства та ще більше занурить в політичну та економічну залежність від Росії, поставить під загрозу наш суверенітет.

Тому, враховуючи важливість і відповідальність нинішнього моменту, а також той факт, що не зважаючи на всі останні висловлювання українських урядовців, Європейський Союз і надалі тримає для України відчиненими двері до підписання Угоди про асоціацію на Вільнюському саміті, ми депутати Долинської районної ради та Долинської міської ради звертаємось до Президента України Віктора Януковича, Кабінету Міністрів України, Верховної Ради України, а також представників усіх політичних сил із закликом негайно повернутись до виконання плану дій з підготовки до підписання Угоди про асоційоване членство України в Європейському Союзі.

Вимагаємо:

1. Кабінету Міністрів України скасувати прийняте розпорядження від 21 листопада 2013 р. №905-р «Питання укладання Угоди про асоціацію між Україною, з однієї сторони, та Європейським Союзом, Європейським Співтовариством з атомної енергії і їх державами-членами, з іншої сторони» як таке, що несе загрозу національним інтересам України, а у разі не прийняття такого рішення скласти свої повноваження.

2. Раді національної безпеки і оборони України розглянути на своєму засіданні питання про ситуацію в Україні, що склалась після прийняття Кабінетом Міністрів України розпорядження від 21 листопада 2013 р.  №905-р та дати відповідну оцінку діям посадових осіб, причетних до прагнення зриву підписання Угоди про асоційоване членство України в ЄС на Вільнюському саміті 28,29 листопада.

3. Голові Верховної Ради України Володимиру Рибаку спільно з керівниками депутатських фракцій невідкладно скликати позачергове засідання Верховної Ради України, на якому розглянути і прийняти законопроекти, необхідні для виконання Україною раніше узгоджених з ЄС вимог для підписання Угоди про асоціацію.

У разі неспроможності Верховної Ради прийняти відповідні закони, або відмови парламентської більшості голосувати за них, домогтися розпуску парламенту та проведення позачергових виборів народних депутатів України.

4. Міністерству внутрішніх справ України та керівникам територіальних управлінь МВС України в м.Києві та всіх регіонах не порушувати конституційне право громадян України на проведення мирних зібрань в містах, селищах і селах України з метою виявлення незгоди з одностороннім рішенням української влади на призупинення підготовки до підписання Угоди про асоціацію. В жодному разі не виконувати злочинних наказів та не вдаватись до протизаконних силових, кримінальних чи адміністративних методів впливу на мітингувальників.

5. Президенту України Віктору Януковичу підписати Угоду про асоційоване членство України в Європейському Союзі на саміті «Східне партнерство» у Вільнюсі.

У разі не скасування Кабінетом Міністрів України розпорядження від 21 листопада 2013 р. №905-р, прийняти рішення про відставку уряду.

Звертаємось від імені територіальних громад Долинського району Івано-Франківської області із словами підтримки та солідарності на адресу численних наших співгромадян, які не зважаючи на складні погодні умови сьогодні вийшли на вулиці своїх міст, селищ і сіл в Україні та по всьому світу на захист майбутнього рідної України у великій європейській сім’ї.

Нехай Господь Бог допоможе нам спільно подолати всі труднощі, що сьогодні постали на нашому шляху до світлого майбутнього у вільній, незалежній європейській Україні!

Слава Україні!

Героям Слава!

 

 

 

 

 

 

Прийнято на позачерговій сесії

Долинської районної ради

від 26.11.2013 рішення № 433-21/2013;

 

Долинської міської ради

від 26.11.2013  рішення № 1309-36/2013