За порушення законодавства про ЄСВ роботодавців не штрафують до кінця карантину – ДПС

ДПС пояснила чи звільняють від адмінвідповідальності роботодавці за порушення законодавства про ЄСВ у зв’язку з карантином.

ДПС нагадала, що за порушення порядку нарахування, обчислення і строків сплати ЄСВ, неподання, несвоєчасне подання, подання не за встановленою формою звітності по ЄСВ до посадових осіб підприємств, установ застосовують штрафи відповідно до ст. 165 прим. 1 КпАП. Адміністративне стягнення може бути накладено не пізніш як через два місяці з дня вчинення правопорушення, а при триваючому правопорушенні – не пізніше ніж через два місяці з дня виявлення, за винятком випадків, коли справи про адміністративні правопорушення відповідно до КпАП підвідомчі суду або судді (ст. 38КпАП).

Однак тимчасово штрафні санкції, визначені ч. 11 ст. 25 Закону про ЄСВ, не застосовують за наступні порушення, вчинені щодо періодів з 1 березня по останній календарний день місяця (включно), в якому завершується дія карантину:

– несвоєчасна сплата (несвоєчасне перерахування) ЄСВ;

– неповна сплата або несвоєчасна сплата суми ЄСВ одночасно з видачею сум виплат, на які нараховують ЄСВ (авансових платежів);

– несвоєчасне подання звітності, передбаченої Законом про ЄСВ, до контролюючих органів.

Тому роботодавців звільняють від адмінвідповідальності за порушення законодавства по ЄСВ, вчинені щодо періодів з 01 березня по останній календарний день місяця (включно), в якому завершується дія карантину.

При цьому положення ст. 38 КпАП щодо порушень, вчинених у такі періоди, не застосовують.

інформація підготовлена юридичним відділом Долинської міської ради
на основі матеріалів ЛІГА: ЗАКОН