Якщо використовуєте найманих працівників – укладайте з ними трудові договори

На початку 2021 року Держпраці разом із представниками Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства, Міністерства соціальної політики, Міністерства освіти і науки, Національної поліції, Державної податкової служби, Пенсійного фонду, соціальних партнерів та представника Уповноваженого Верховної ради України з прав людини було прийнято рішення щодо спільної організації та координації зусиль у боротьбі з не задекларованою працею. У Держпраці створено робочу групу, до якої залучені представники всіх зацікавлених органів, а також представники роботодавців та працівників.

Результатом спільної роботи став Національний план спільних дій щодо зниження рівня незадекларованої праці на 2021 рік. Особливістю цього плану є його формування на рівні регіонів та оформлення у єдиний документ на рівні країни.

Згідно Графіку проведення заходів щодо зниження рівня незадекларованої праці заплановано проведення інформаційних заходів на 2021 рік, в т. ч. у неформальному секторі економіки. Зокрема, у галузі готельно-ресторанного бізнесу – у червні, листопаді-грудні; у галузі лісового господарства – у липні, вересні; у галузі охорони здоров’я – у травні-червні; у галузі транспорту – у жовтні; у галузі будівництва – у травні; у галузі оптової і роздрібної торгівлі – у серпні-вересні; у галузі сільського господарства – у липні; у галузі видобувної промисловості – у жовтні.

Шановні роботодавці Долинщини! В черговий раз закликаємо не порушувати законодавство. Якщо використовуєте найманих працівників – укладайте з ними трудові договори. Це збільшить фінансові доходи до бюджетів різних рівнів,  сприятиме посиленню соціального захисту працівників та економічному розвитку рідної  громади, краю, держави.

Більше інформації Ви можете знайти  на офіційному сайті Державна служба України з питань праці:

https://dsp.gov.ua/