Як зареєструвати місце проживання дитини без згоди батька?

✅Дитина має бути забезпечена можливістю здійснення її прав, які встановлені Конституцією України та Конвенцією про права дитини, а батьківські права не можуть здійснюватися всупереч інтересам дитини. Питання реєстрації місця проживання малолітньої дитини, коли батько не надає на це своєї згоди, є досить поширеним питанням, з якими громадяни звертаються до юристів.
🙋🙋Місце проживання дитини, яка не досягла десяти років, визначається за згодою батьків. Відповідно місцем проживання фізичної особи, яка не досягла десяти років є місце проживання її батьків (усиновлювачів) або одного з них, з ким вона проживає, опікуна або місцезнаходження навчального закладу чи закладу охорони здоров’я, в якому вона проживає.
✍У разі реєстрації місця проживання батьків за різними адресами місце проживання дитини, яка не досягла 14 років, реєструється разом з одним із батьків за письмовою згодою другого з батьків у присутності особи, яка приймає заяву, або на підставі засвідченої в установленому порядку письмової згоди другого з батьків (крім випадків, коли місце проживання дитини визначено відповідним рішенням суду або рішенням органу опіки та піклування).
✅Якщо мати та батько, які проживають окремо, не дійшли згоди щодо того, з ким із них буде проживати малолітня дитина, спір між ними може вирішуватися органом опіки та піклування або судом.
У випадку, якщо один з батьків не надав згоди на реєстрацію місця проживання дитини з другим з батьків, реєстрація місця проживання дитини здійснюється на підставі рішення суду чи органу опіки та піклування щодо визначення місця проживання дитини.
Реєстрація місця проживання/перебування дитини здійснюється уповноваженим органом об’єднаної територіальної громади, у тому числі через центр надання адміністративних послуг або адміністратора старостинського округу.
За реєстрацію місця проживання сплачується адміністративний збір.
📣Довідка:
Долинське бюро правової допомоги працює за адресою:
м. Долина, вул. Б.Хмельницького, 2а, тел.: 2-51-99
Фото ілюстративне з мережі Інтернет