Як вберегти домашнього улюбленця від сказу?

Сказ – це гостре інфекційне захворювання тварин і людини, спричинене нейротропним вірусом сказу (англ. Rabies virus) із роду Lyssavirus. Характеризується розвитком своєрідного енцефаліту зі стрімким пошкодженням центральної нервової системи. У разі зволікання з наданням квалфікованої медичної допомоги смерть неминуча.

Запорукою профілактики сказу серед домашніх тварин є своєчасне їх вакцинація. Тому, щоб запобігти захворюванню на сказ та смерті від цієї особливо небезпечної хвороби, необхідно:

  1. Своєчасно робити щеплення проти сказу домашнім тваринам, яке проводиться 1 або 2 рази на рік, в залежності від виробника вакцини.
  2. Уникати контактів з безпритульними та дикими тваринами, постійно пояснювати дітям небезпеку таких контактів;
  3. Якщо вкусила або ослинила підозріла тварина, потрібно промити рану проточною водою (бажано з милом), а потім обробити 70% розчином спиртового настою йоду. Особливо уважно слід оглядати дітей після прогулянки чи контакту з твариною;
  4. Якомога швидше звернутися до медичної установи для проведення антирабічного щеплення та серотерапії, що проводяться за затвердженою схемою;
  5. Про кожний випадок укусу сільськогосподарських і домашніх тварин дикими тваринами, безпритульними собаками або котами, а також при підозрі захворювання тварин на сказ, власник або свідок повинен негайно повідомляти Долинський відділ Головного управління Держпродспожислужби в Івано-Франківській області або Долинську районну державну лікарню ветеринарної медицини.

Нагадуємо також, що щеплення тварин та лабораторні дослідження матеріалу на сказ державні установи ветеринарної медицини проводять безкоштовно.

Інформує Долинська районна державна
лікарня ветеринарної медицини

Фото ілюстративне з мережі Інтернет