Увага! Грип птиці!

З початку поточного року на території України було діагностовано 2 випадки грипу птиці.

Слід зазначити, що під загрозу потрапляють, як птахогосподарства з великою кількістю поголів’я, так і приватні домогосподарства, в яких може утримуватись від декількох голів до декількох десятків голів.

Перший випадок грипу птиці було зареєстровано 18 січня 2020 року на птахопідприємстві «Хутір» с. Бугаків Немирівського району Вінницької області. В ході виконання протиепізоотичних заходів піддано стемпінг-ауту більше 116 тисяч голів.

На початку грудня поточного року, відповідно до оперативної інформації Головного управління Держпродспоживслужби в Миколаївській області, в особистому селянському господарстві в с. Кандибине Новоодеського району Миколаївської області було зареєстровано загибель птиці. При дослідженні відібраних проб біоматеріалу в Одеській регіональній державній лабораторії Держпродспоживслужби 04.12.2020 встановлено діагноз на грип птиці (вірус грипу птиці типу А1 субтипу Н5).

За попередньою інформацією в епізоотичному вогнищі (с. Кандибине) в 71 дворі утримується близько 1000 голів домашньої птиці.

 З метою недопущення проникнення збудника в господарства та мінімізації ризиків занесення грипу птиці в Долинському районі необхідно чітко дотримуватись наступних правил:

  • при вході у приміщення (вольєр), де утримується птиця, необхідно обладнати дезкилимки;
  • щоденно проводити клінічний огляд птиці;
  • забезпечити переодягатися перед входом та виходом у приміщення (вольєр), де утримується птиця;
  • мінімізувати контакт з дикою та синантропною птицею;
  • птицю утримувати ізольовано (у закритих приміщеннях, критих вольєрах тощо);
  • не допускати вільного вигулу птиці на вигонах, водоймищах тощо;
  • не допускати контакту домашньої птиці з синантропною та особливо з дикою перелітною птицею;
  • проводити ретельну очистку пташника (2-3 рази на тиждень), побілку стін та сідал;
  • негайно інформувати про захворювання птиці, її загибель (вимушений забій) або невластиву поведінку Долинський районний відділ Головного управління Держпродспоживслужби в Івано-Франківській області за номером телефону 2-51-88 або дільничних лікарів ветеринарної медицини.

 З повагою,  Долинський районний відділ
Головного управління Держпродспоживслужби
В Івано-Франківській області