Спільні заходи «Стоп! Залізничний переїзд!»

Державна служба України з безпеки на транспорті відповідно до підпункту 16 пункту 5 Положення про Державну службу України з безпеки на транспорті, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 11 лютого 2015 р. № 103 (зі змінами), проводить технічне розслідування та аналіз причин дорожньо-транспортних пригод, катастроф, аварій, подій на автомобільному, залізничному транспорті, веде облік таких катастроф, аварій, пригод, подій, розробляє профілактичні заходи щодо запобігання їх виникненню і контролює проведення цих заходів.

У 2020/2019 роках на залізничних переїздах України сталося 66/65 дорожньо-транспортних пригод, в яких загинуло 8/11 осіб та 28/20 осіб травмовано.

Таким чином, рівень аварійності на залізничних переїздах збільшився на 1,5 %, кількість осіб загиблих у дорожньо-транспортних пригодах на залізничних переїздах України зменшилась на 27,3 %, кількість травмованих осіб збільшилося на 40,0 %.

При цьому, всі випадки дорожньо-транспортних пригод сталися через ігнорування водіями транспортних засобів Правил дорожнього руху, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 21 жовтня 2001 р. № 1306 (зі змінами) (далі – Правил дорожнього руху), в частині перетину залізничних переїздів.

Укртрансбезпека   здійснює  ряд спільних заходів «Стоп! Залізничний переїзд!» з підвищення рівня безпеки руху на залізничних переїздах, а саме: з 8 по 15 лютого проводила  спільні наради з дорожньо-експлуатаційними управліннями та іншими підприємствами, що знаходяться у підпорядкуванні міських у місті рад, районних державних адміністрацій, обласних державних адміністрацій щодо вирішення питань усунення зауважень та порушень в утриманні та облаштуванні залізничних переїздів; Також відбулись спільні наради з власниками транспортних засобів, автомобільними перевізниками та підприємствами, установами і організаціями автомобільного транспорту, що здійснюють перевезення пасажирів та вантажів, стосовно виконання вимог законодавства про автомобільний транспорт та Правил дорожнього руху в частині безпеки перевезень та перетину залізничних переїздів.

Відповідно до вимог Інструкції з улаштування та експлуатації залізничних переїздів, затвердженої наказом Міністерства транспорту та зв’язку України від 26 січня 2007 р. № 54, зареєстрованої у Міністерстві юстиції України 22 лютого 2007 р. за № 162/13429 (зі змінами), у 2020 році проведено осінній комісійний огляд 2318 залізничних переїздів з автобусним рухом. Виявлено 6025 зауважень та порушень в утриманні та облаштуванні залізничних переїздів, з яких не усунуто 2091, з них: 177 – структурними підрозділами AT «Укрзалізниця»; 1109 – дорожньо-експлуатаційними управліннями; 801 – іншими підприємствами, що знаходяться у підпорядкуванні міських у місті рад, районних державних адміністрацій, обласних державних адміністрацій.

При цьому,  в 2019 році дорожньо-експлуатаційними управліннями та іншими підприємствами, що знаходяться у підпорядкуванні міських у місті рад, районних державних адміністрацій, обласних державних адміністрацій не усунуто 3766 зауважень та порушень в утриманні та облаштуванні залізничних переїздів.

Вищезазначені порушення призводять до збільшення аварійності на залізничних переїздах та небезпеки здійснення пасажирських перевезень за маршрутами, що проходять через такі залізничні переїзди.

Недавній трагічний приклад ігнорування правил дорожнього  руху: 23.01.2021 на залізничному переїзді, розташованому на залізничному перегоні Ставчани – Великий Любінь регіональної філії «Львівська залізниця» AT «Укрзалізниця», у селі Полянка Пустомитівського району Львівської області сталася дорожньо-транспортна пригода. Під час слідування одиночного локомотива сталося зіткнення з рейсовим автобусом БАЗ А079.14, що перевозив пасажирів за приміським внутрішньообласним маршрутом № 119 «Львів- Щирець», у якій один пасажир автобуса загинув та один  був травмований.

Закликаємо учасників дорожнього руху  неухильно дотримуватись правил при перетині залізничних переїздів! Безпека – понад усе!