Служба порятунку попереджає: унаслідок пожеж на відкритих територіях страждає не лише довкілля, а й майно громадян!

У багатьох регіонах країни люди вже розпочали активну боротьбу із господарським сміттям та залишками рослинності. Діяльність, яка найчастіше здійснюється випалюванням, призвела до збільшення кількості пожеж на відкритих територіях. Підпалюючи сухостій, громадяни нехтують власною безпекою та наражають на неї інших. Вогонь стає неконтрольованим та здатен знищити не лише гектари природних екосистем, а й людські садиби.

Впродовж вихідних на Прикарпатті виникло більш як півсотні пожеж. З них 43 рази рятувальники виїжджали на виклики, пов’язані із займанням сухої трави. Загальна площа цих пожеж  – 30 000 м.кв.

Спалювання сухої трави є надзвичайно шкідливим для довкілля: гинуть живі істоти та рослини, а повітря насичується продуктами горіння, які шкодять людям. Окрім того, завжди існує ймовірність знищення будівель та об’єктів інфраструктури, які опиняться на шляху полум’я.

Рятувальники Прикарпаття закликають мешканців краю дотримуватись правил та не провокувати виникнення займань.

Окрім того, за спалювання сухої трави та листя законом передбачений штраф до 153 тис. грн. За підпал з тяжкими наслідками для природи може загрожувати 5 років в’язниці!

Андрій Панас

Начальник Долинського РВ У ДСНС