Щороку 24 жовтня відзначається Всесвітній день боротьби з поліомієлітом

В Україні досі зберігається ризик спалаху поліомієліту, через низький рівень вакцинації.

Поліомієліт – це гостре висококонтагіозне інфекційне захворювання людини вірусної етіології, обумовлене ураженням сірої речовини спинного мозку і характеризується ураженням нервової системи, яке призводить до парезів кінцівок і тулуба або атрофічних паралічів паралічі, та іноді може призвести до смерті. Найчастіше викликається диким штамом поліовірусу, представником кишкових вірусів. Проявляється лихоманкою, втомою, головним болем, блювотою, слабкістю м’язів шиї і болем в кінцівках. Деякі випадки можуть протікати без симптомів,  проте можуть заражати інших.

Найчастіше хворіють діти віком до 5-ти років які не вакциновані від поліомієліту, а також дорослі ( в більшості з тяжкими формами).

Джерелом зараження хворий ( не залежно від форми захворювання) чи вірусоносій.

Механізм передачі фекально-оральний ( через брудні руки, їжу, воду, побутові речі), а також можливий повітряно-крапельний.

Інкубаційний період становить від 3 до 35 днів ( найчастіше 7-14діб).

Найбільша вірогідність захворювання припадає на літньо-осінній період.

Основним методом захисту від поліомієліту є вакцинація, яка входить до Календаря профілактичних щеплень в Україні. Профілактичні щеплення дитина може отримати  у 2, 4, 6 місяців  та ревакцинація у 18 місяців, 6 та 14 років.

Не нехтуйте здоров’ям ваших дітей! Вакцинуйтеся!

Інформує Долина СЕС