Що потрібно знати про вітряну віспу

Вітряна віспа – це гостре інфекційне захворювання, яке супроводжується підвищенням температури тіла,  висипом на шкірі та слизових оболонках.
Збудник вітряної віспи – вірус, у навколишньому середовищі нестійкий. Встановлено ідентичність вірусів вітряної віспи та оперізуючого лишаю.

Джерелом інфекції є хворий на вітряну віспу, починаючи з 1-2-го дня інкубаційного періоду і до 6-го дня після останньої появи висипу. Джерелом захворювання може бути також хворий на оперізуючий лишай.

Механізм передачі при вітряній віспі – повітряно-крапельний, передається на відносно далекі відстані (через сусідні кімнати і квартири). Внаслідок малої стійкості збудника через третю особу та предмети, з якими стикався хворий, не передається.

Сприйнятливість до вітряної віспи дуже висока. Хворіють діти усіх вікових груп. Переважна більшість хворих – це діти до 10 років життя. У підлітків та    дорослих вітряна віспа протікає значно важче: рясні висипання, частіше спостерігаються пустульозні елементи, гарячкова реакція, виразнішими є прояви загальної інтоксикації.

Інкубаційний період при вітряній віспі триває від 11 до 21 дня, найчастіше близько 14 днів.

Для епідемічного процесу вітряної віспи характерна періодичність, коли роки підйому (кожні 3-4 роки) змінюються роками зниження захворювання.

Оскільки, в Україні зареєстровано вже другий випадок віспи мавп, які мають схожі симптоми необхідно одразу самоізолюватись та  звернутись до лікаря, щоб вчасно та правильно діагностувати захворювання! Адже своєчасне діагностування є надзвичайно важливим!

Це важливо, щоб не наражати себе та інших  людей на небезпеку!

Ю.М. Коник
Т.в.о.начальника Долинського відділу
Калуського районного відділу
ДУ «Івано-Франківський ОЦКПХ МОЗ»