Рекомендації  для населення у разі виникнення надзвичайної ситуації

У зв’язку з воєнною агресією російської федерації проти України зросла ймовірність виникнення надзвичайних ситуацій радіаційного, хімічного, біологічного характеру.  Ворог знищує критично важливі об’єкти і тому наша інфраструктура досі в небезпеці. Війна призвела до руйнування мереж водопостачання, водовідведення та індивідуальних джерел водопостачання – криниць та свердловин.

Може виникнути ситуація, коли води у вашій системі водопостачання може не бути або доступ до безпечної питної води відсутній. Тоді необхідно користуватися водою з будь-яких інших наявних (альтернативних джерел). Проте воду рекомендується знезаразити. Найкращий спосіб знезараження води – це її кип’ятіння. Якщо немає можливості знезаразити воду методом кип’ятіння, то це можна зробити за допомогою хімічних речовин ( таблетки з вмістом активного хлору, активованого вугілля і інш).

За можливості необхідно зробити запас питної води щонайменше на три доби. За рекомендаціями одній людині необхідно на добу необхідно 1.5-2 л води питної води; 10-12 літрів для гігієни та для приготування їжі.

Зберігати питну воду необхідно у закритих ємностях. Та обов’язково позначте ємності, щоб розрізнити питну та технічну воду.

 

    Фельдшер санітарний відділення епідеміологічного нагляду (спостереження) та профілактики неінфекційних захворювань Долинського відділу Калуського районного відділу ДУ «Івано-Франківський ОЦКПХ МОЗ» Любомира Чолупин