Обережно, дифтерія!

В зв’язку з реєстрацією спалаху  дифтерії серед вихованців дитячого будинку-інтернату на Львівщині та на виконання вимог наказу МОЗ України «Про затвердження Порядку проведення епідеміологічного нагляду за дифтерією» посилено епідеміологічний нагляд за дифтерією серед колективів «закритого типу» на територіях наших громад.

Так, 13 жовтня 2022 року працівниками Долинського відділу Калуського районного відділу ДУ «Івано-Франківський ОЦКПХ МОЗ» проведено профілактичні обстеження на дифтерію працівників та осіб похилого віку Центру надання соціальних послуг Долинської міської ради.

Ми працюємо на випередження ! Адже, хворобу легше попередити аніж її лікувати!

Дифтерія – це небезпечна антропонозна інфекція, яка характеризується загальною інтоксикацією, фібринозним запаленням слизових оболонок ротоглотки, дихальних шляхів та розвитком таких тяжких ускладнень як міокардит, неврити , круп.

Враховуючи, те що останні роки імунізація проти дифтерії цільових вікових груп дорослого населення не проводилась та відмічається зниження числа щеплених серед дітей, знизився колективний імунітет як серед дорослих так і серед дітей. Тому ризик захворіти на дифтерію високий, особливо в осінньо-зимовий період.

Бережіть себе! При появі будь-яких симптомів дифтерії, таких як : слабкість, біль у горлі, незначне підвищення температури тіла, збільшення лімфатичних вузлів шиї, наліт у горлі, на  мигдаликах негайно зверніться за медичною допомогою!

Єдиним методом профілактики проти дифтерії залишається вакцинація! Тож дізнайтесь у свого сімейного лікаря, коли вам необхідно отримати чергове профілактичне щеплення від дифтерії.

В.о. начальника Долинського відділу Калуського районного відділу ДУ «Івано-Франківський ОЦКПХ МОЗ»                           Юліана Коник