Мікробіологічна лабораторія Долинського відділу Калуського районного відділу Державної установи «Івано-Франківський ОЛЦКПХ МОЗ України» інформує

Лабораторією  проводиться широкий спектр бактеріологічних, паразитологічних та санітарно- мікробіологічних досліджень.

Дослідження проводяться по  таких напрямках :

  • Профілактичні дослідження
  • Дослідження для забезпечення соціально- гігієнічного моніторингу
  • Діагностичні бактеріологічні дослідження
  • Діагностичні паразитологічні дослідження

Профілактичні дослідження проводяться на носійство кишкових інфекцій , носійство патогенного стафілококу , на виявлення яєць гельмінтів при проходженні профілактичних медичних оглядів працівників закладів освіти , дитячих дошкільних закладів , підприємств громадського харчування , торгівлі ,   харчової промисловості і інших .                                                                Дослідження для забезпечення соціально- гігієнічного моніторингу  проводяться з метою контролю за станом навколишнього середовища на предмет забруднення патогенною і умовно-патогенною мікрофлорою, збудниками паразитозів .  Проводяться дослідження питної води , води відкритих водойм, харчових продуктів, повітря, грунту і т.д.                                                                                                                                           Структура бактеріологічних діагностичних досліджень наступна :

  • Дослідження біологічного матеріалу ( випорожнення ) на наявність збудників інфекційних захворювань  ( сальмонели, дизентерія , ешеріхіози , стафілококи ,  умовно-патогенні мікроорганізми , грибки  )
  • Дослідження біологічного матеріалу ( слиз зіва , носа , ротоглотки , носоглотки )  на наявність патогенного стафілококу , збудників дифтерії , менінгококів , кашлюку .                                                                                 Проводиться повна ідентифікація мікроорганізмів , а також визначення чутливості виділених культур до антибіотиків для правильного вибору того чи іншого антибіотика в процесі лікування з метою попередження виникнення антибіотикорезистентності . Для цього в лабораторії наявний широкий спектр антибіотиків.

Паразитологічні дослідження біологічного матеріалу проводяться на визначення гельмінтозів і протозоозів.

При проведенні досліджень на гельмінтози  визначають збудники ентеробіозу (гострики , аскаридозу, теніаринхозу, теніідозу, гіменолепідозу.

При проведенні досліджень на протозоози визначають  збудника лямбліозу.

До відома : Лабораторія атестована і всі дослідження проводить у відповідності до Галузі технічної компетентності .  Лабораторія забезпечена необхідним переліком діагностичних препаратів та витратних матеріалів гарантованої якості для виділення та ідентифікації збудників і визначення чутливості до протимікробних препаратів.  . В лабораторії працюють фахівці з вищими кваліфікаційними категоріями.                                                                                   Для зручності оплати за надані послуги встановлено POS – термінал Приватбанку. Можна розрахуватися платіжними картками .

Лабораторія знаходиться за адресою : м. Долина , вул., Обліски 133 .

Завідувач мікробіологічної лабораторії Долинського відділу Калуського районного відділу  С.С. Созанська