Гострі респіраторні інфекції та СOVID-19

З настанням перших осінніх днів відмічається ріст захворюваності на гострі респіраторно-вірусні інфекції та захворювання на СOVID-19 як серед населення  області, так і серед жителів наших територіальних громад. Так, тільки за останній тиждень зареєстровано 117 випадків захворюваності гострі респіраторно-вірусні інфекції , тоді як за попередній тиждень – 90  випадків. На СOVID-19 в період з 29.08 по 02.09.2022 року зареєстровано 39 випадків захворюваності, з 05.09 по 09.09.2022 року  24 випадки захворюваності.

Гострі респіраторні інфекції та СOVID-19 мають однакові шляхи поширення, проте викликаються різними збудниками. Наразі СOVID-19 поширюється ще легше, ніж респіраторні інфекції, проте викликає більш серйозні ускладнення та тяжкий перебіг, особливо у людей із груп ризику.

Перші симптоми захворювання такі, як підвищення температури тіла, головний біль, слабкість, біль  горлі, кашель та нежить, можуть з»явитися вже через 2 дні після інфікування вірусом СOVID-19.

Оскільки перші симптоми респіраторних захворювань та СOVID-19 схожі, для підтвердження діагнозу може знадобитися тестування, тому обов»язково зверніться за консультацію до лікаря.

А для того щоб не інфікувати оточення,

  • дотримуйтесь правил респіраторної гігієни, під час кашлю та чхання прикривайте рот і ніс серветкою або згином ліктя
  • одразу викидайте використані серветки в контейнер для сміття
  • обробляйте руки антисептиком і по змозі мийте руки милом
  • при можливості дистанціюйтеся від оточення та використовуйте маску

Варто пам»ятати, що вакцинація від СOVID-19 полегшує перебіг захворювання та попереджує виникнення ускладнень.