Головне управління ДПС в Івано-Франківській області  проводить семінар

11 лютого 2020 року Головне управління ДПС в Івано-Франківській області проводить безкоштовний семінар для платників податків на тему: «Новації щодо застосування реєстраторів розрахункових операцій».

Семінар відбудеться за адресою: м. Долина, вул. Грушевського, 16, зал засідань Долинської ДПІ.

Початок об 11 год. 00 хв.

З питань участі у семінарі звертайтеся до Долинської ДПІ за номером телефону: (03477) 2-52-93.

На Долинщині та Болехівщині до бюджету надійшло майже 363 мільйона гривень податку на доходи фізичних осіб

Як повідомили в Долинському управлінні Головного управління ДПС в Івано-Франківській області протягом 2019 року платники Долинщини та Болехівщини сплатили до зведеного бюджету 362,8 млн грн податку на доходи фізичних осіб. Це на 57,6 млн грн більше, ніж за 2018 рік.

Працівники податкової служби зазначають, що податок на доходи фізичних осіб є вагомим джерелом наповнення місцевих бюджетів та становить майже 55,8 відсотків від загальної суми інших податків і зборів.

Державна податкова служба проводить тестування програмних реєстраторів розрахункових операцій

Законом України від 20.09.2019 № 128-IX «Про внесення змін до Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» та інших законів України щодо детінізації розрахунків у сфері торгівлі та послуг» визначено впровадження програмних РРО. Про це нагадують в Долинському управлінні Головного управління ДПС в Івано-Франківській області. 

Зокрема, цим Законом передбачено можливість бізнесу використовувати замість традиційних касових апаратів спеціальні програми, призначені для реєстрації розрахункових операцій – програмні РРО. Таку програму можна буде безкоштовно встановити на будь-який «гаджет», перетворивши його таким чином у касовий апарат. 

На виконання Закону Державна податкова служба розробила безкоштовне програмне забезпечення «Програмний РРО» і вже з 1 січня п.р. платники податків можуть протестувати програмні реєстратори розрахункових операцій подавши заявку на сайті Кабінету Міністрів України за посиланням https://prrosto.kmu.gov.ua/  

Звертаємо увагу, що на офіційному вебпорталі ДПС створено банер «Новітні РРО», в якому розміщена актуальна інформація щодо новацій у сфері застосування РРО. 

Доходи громадян від продажу одного легкового автомобіля не оподатковуються податком на доходи фізичних осіб

Порядок оподаткування податком на доходи фізичних осіб операцій з продажу або обміну фізичними особами об’єктів рухомого майна визначений ст. 173 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI із змінами та доповненнями. Про це нагадують в Долинському управлінні Головного управління ДПС в Івано-Франківській області. 

Зокрема, платниками податку на доходи фізичних осіб є,  фізичні особи – резиденти, які отримують доходи з джерела їх походження в Україні. 

Відповідно до п. 173.1 ст. 173 Податкового кодексу дохід, отриманий платником податку від продажу  чи обміну протягом звітного року двох та більше об’єктів рухомого майна у вигляді легкового автомобіля та/або мотоцикла, та/або мопеда підлягає оподаткуванню за ставкою 5 відсотків. 

Як виняток, дохід, отриманий платником податку від продажу (обміну) протягом звітного (податкового) року одного з об’єктів рухомого майна у вигляді легкового автомобіля та/або мотоцикла, та/або мопеда, не підлягає оподаткуванню. 

Отже, доходи, отримані фізичною особою – резидентом від продажу протягом звітного року одного легкового автомобіля, одного мотоцикла та одного мопеда, не оподатковуються податком на доходи фізичних осіб. 

Роман ТИМКІВ
Начальник Долинського управління   ДПС в Івано-Франківській області