Дифтерія – вже поряд!

В сусідній області, на Львівщині зареєстровано спалах дифтерії серед вихованців дитячого будинку-інтернату.

Вакцинація – це єдиний метод профілактики дифтерії. Разом з вакцинацією проти дифтерії дитина може отримати захист і від правцю, кашлюку та інших інфекцій залежно від складу комбінованої вакцини.

Дифтерія-небезпечне інфекційне захворювання. Збудник дифтерії поширюється від людини до людини, як правило, повітряно-крапельним шляхом, наприклад, під час кашлю або чхання. Першими симптомами є слабкість, біль у горлі, незначне підвищення температури тіла, збільшення лімфатичних вузлів шиї. Збудник дифтерії виробляє токсин, який пошкоджує здорові тканини верхніх дихальних шляхів. Наслідком цього є утворення сірого нальоту у вигляді плівки вже через декілька годин від початку захворювання. Наліт, як правило з»являється у горлі, на мигдаликах, при цьому у хворого може ускладнюватися дихання та ковтання.

Варто, зазначити, що людина може поширювати збудник дифтерії, не маючи жодних клінічних ознак, ризики інфікування зростають під час перебування у приміщенні великої кількості людей разом.

Ні в якому разі не можна займатися самолікуванням під час підозри на захворювання, обов»язково  зверніться за медичною допомогою!

 

Т.в.о. начальника Долинського віділу Калуського районного відділу ДУ «Івано-Франківський ОЦКПХ МОЗ»                            Юліана Коник