До Всесвітнього Дня моніторингу якості води

 17 вересня – Всесвітній день моніторингу якості води. День моніторингу якості води став глобальною програмою спрямованою проінформувати суспільство про проблеми води та долучити кожного жителя до захисту водних ресурсів у всьому світі, зокрема і в нашому районі. Вимоги до якості води дозволяють убезпечити людей від бактерій та вірусів, тому увага до її якості – важливе завдання кожного жителя, який думає про своє здоров»я і довголіття. Адже вода – важлива потреба людини. Без їжі людина може прожити близько двох тижнів, без води-лише кілька днів.

Сьогодні до нас чи не щодня звертаються жителі нашого району, з проблемою якості питної води із своїх джерел. Кожен господар і його сім»я бажають напитися чистої водиці. Але, як і кожне джерело водопостачання, криниці, час від часу, потребують проведення необхідних заходів щодо оздоровлення.

Важливою умовою, що забезпечує якість води – є правильна експлуатація криниці. Після закінчення будівництва чи ремонту, при загрозі передачі інфекційних захворювань через воду, а також в випадках, коли водою з криниці довго не користувались, необхідно провести дезінфекцію криниці ( не плутати із знезараженням води в криниці).

Для проведення дезінфекції криниці необхідно:

  1. Відкачати воду з криниці.
  2. Провести чистку дна від мулу, бруду, сміття та випадкових предметів
  3. Стінки очистити механічним способом від забруднень, обростання та у разі необхідності провести ремонт.
  4. Поверхню стінок зруба криниці зрошують, використовуючи при цьому розпилювачі, наприклад гідропульт. Обов»язковою умовою дезінфекції є повне зволоження поверхні, що обробляється та час знезараження ( експозиція).
  5. Чекають доки криниця наповниться водою до звичайного рівня, після чого дезінфікують підводну його частину об»ємним способом.
  6. Після внесення деззасобу в криницю закривають її на 2 години, не допускаючи забір води з неї.
  7. По закінченні вказаного періоду відкачують воду із криниці до зникнення різкого запаху.

Для проведення знезараження питної води в криниці необхідно розчинити відповідну кількість таблетованого  засобу у воді відповідно до інструкції по застосуванню дезінфікуючого засобу, враховуючи об»єм води в криниці.  Дезинфекційних засіб вносять безпосередньо в об»єм води, що знезаражується.  Воду в криниці добре перемішують протягом 15-20 хв жердинами, опусканням і підніманням відра на тросі. Потім криницю закривають кришкою і залишають на 1,5-2 години. Надалі слід контролювати концентрацію активного  залишкового хлору та перевірити мікробіологічні показники безпечності та якості питної води.

Дотримуючись гігієнічних вимог, ви тим самим забезпечите оптимальні умови для збереження якості води у ваших криницях, створите умови для запобігання інфекційним захворюванням.

Бережіть себе і своє здоров»я! Будьте впевненими у якості питної води, яку ви споживаєте.

Отримати послуги щодо проведення лабораторних досліджень якості питної води ви можете за адресою: м. Долина, вул. Обліски,133, конт.тел.. 2-77-15,2-77-16.

 

Т.в.о. начальника Долинського відділу Калуського районного відділу ДУ «Івано-Франківський ОЛЦ МОЗ України»                Юліана Коник