Для внутрішньо переміщених осіб – ще більше грошових допомог та оновлення переліку територій для їх виплати

Оновлено перелік територій для виплати допомоги переселенцям 
Наказом від 06.05.2022 р. №85 Мінреінтеграції затвердило оновлений перелік, на основі якого внутрішньо переміщеним особам будуть здійснюватися виплати. Нагадуємо, перелік не є фіксованим документом – він регулярно актуалізується.

Станом на 06.05.2022 року в Оновлений перелік (dodatok_do_nakazu_85) територіальних громад, що розташовані в районах проведення воєнних (бойових) дій, або які перебувають в тимчасовій окупації чи в оточенні (блокуванні), додалися три громади Миколаївської області та одна громада Запорізької області.

Загалом до переліку ввійшли 7 областей. Це територіальні громади Дніпропетровська (2 громади), Донецька (66 громад), Запорізька (50 громад), Луганська (37 громад), Миколаївська (18 громад), Харківська (51 громада) та Херсонська (49 громад).

Тобто усі внутрішньо переміщені особи, які перемістилися з цих громад, гарантовано отримають грошову допомогу від держави.

Для внутрішньо переміщених осіб – ще більше грошових допомог

1) Норвезька рада у справах біженців (NRC) почала реєструвати на отримання грошової допомоги для внутрішньо переміщених осіб. На допомогу можуть претендувати лише особи, які не реєструвалися та не отримували грошову допомогу від ООН чи інших іноземних організацій.

2) Крім того, з’явилася ще одна допомога від ООН. Мінсоцполітики уклало меморандум про взаєморозуміння з Всесвітньою продовольчою програмою, відповідно до якого внутрішньо переміщені особи з числа найбільш вразливих груп отримають додаткові до державних програм грошові виплати. Виплата додаткової грошової допомоги вразливим домогосподарствам буде здійснюватися за три місяці в розмірі 2220 грн на кожного члена домогосподарства на місяць, але не більше, ніж для трьох осіб.

ДЕТАЛЬНІШЕ ПРО ЦІ ДОПОМОГИ

Українці можуть отримати ще одну додаткову грошову допомогу: що для цього потрібно?

Норвезька рада у справах біженців (NRC) розпочинає реєстрацію на отримання грошової допомоги для внутрішньо переміщених осіб. Про це повідомили у пресслужбі гуманітарної організації. Розповідає Пенсійний кур’єр_online в Телеграм.

Хто може отримати допомогу?

 • внутрішньо переміщені особи незалежно від поточного місця перебування;
 • громадяни України, які проживають в районах, постраждалих внаслідок бойових дій.

Кому надаватимуть перевагу в призначенні допомоги?

Найвразливішим категоріям з-поміж зареєстрованих у програмі.

ВАЖЛИВО! На допомогу можуть претендувати лише особи, які не реєструвалися та не отримували грошову допомогу від ООН чи інших іноземних організацій (виплати ВПО від держави не враховуються).

Про яку суму йдеться?

Виплачуватимуть по 2200 грн на кожного члена родини протягом трьох місяців.

Як зареєструватися?

Реєстрація відбувається ВИКЛЮЧНО через месенджер WhatsApp:

 • Встановіть месенджер на смартфон, якщо ще не маєте його.
 • Додайте до ваших контактів номер 0 800 609 844
 • Відправте на вказаний номер повідомлення з текстом: «NRC»
 • Після цього ви отримаєте повідомлення з інструкціями для успішної реєстрації.

Заявка розглядається протягом 10 днів, після чого на WhatsApp надійде повідомлення про нарахування чи не нарахування коштів. У разі надання грошової допомоги, кошти надійдуть через місяць після реєстрації.

За додатковою інформацію можна звертатися за номером «гарячої лінії» 0 800 302 007 або написати на електронну пошту: ua.info@nrc.no.

Українці тепер мають право на ще одну допомогу від ООН 

За даними Мінсоцполітики, 500 тисяч українців отримають додаткові виплати завдяки співпраці Мінсоцполітики з Всесвітньою продовольчою програмою ООН

Міністр соціальної політики України Марина Лазебна повідомила, що Міністерство соціальної політики України уклало меморандум про взаєморозуміння з Всесвітньою продовольчою програмою, відповідно до якого внутрішньо переміщені особи з числа найбільш вразливих груп отримають додаткові до державних програм грошові виплати. Меморандум було підписано під час зустрічі Міністра з Саміром Ванмалі, Головою Офісу Всесвітньої продовольчої програми в Україні.

Відповідно до укладеного меморандуму виплата додаткової грошової допомоги вразливим домогосподарствам буде здійснюватися за три місяці в розмірі 2220 гривень на кожного члена домогосподарства на місяць, але не більше, ніж для трьох осіб.

В рамках програми планується охопити додатковою до державних програм підтримкою близько 500 тисяч людей.

«Ми розуміємо, що через широкомасштабну війну, значна частина економіки у нас зупинилась, а кількість людей, які потребують допомоги, значно зросла. Тому використовуємо кожну можливість залучити від міжнародних партнерів додаткові ресурси, щоб надати більше підтримки людям, які найбільше її потребують під час війни.

Станом на сьогодні завдяки співпраці з агенціями ООН та іншими міжнародними організаціями реалізуються програми грошових виплат, які надаються людям додатково до державних допомог, на загальну суму 9,6 мільярда гривень. За рахунок цих коштів понад 2 мільйонів людей, постраждалих від війни, з найбільш вразливих категорій отримають виплати в розмірі від 2200 до 2500 гривень на місяць строком від 1 до 3 місяців.

Я вдячна кожному з наших партнерів, які координують свої зусилля з Урядом для допомоги українцям.

Зокрема, про реалізацію таких програм ми домовились з:

 • Управлінням Верховного комісара ООН у справах біженців в Україні
 • Представництвом Дитячого фонду ЮНІСЕФ в Україні
 • Представниками Міжнародної організації з міграції в Україні та міжнародної гуманітарної організації „Лікарі без кордонів”
 • Всесвітньою продовольчою програмою ООН
 • Місією Міжнародного Комітету Червоного Хреста в Україні», – прокоментувала Марина Лазебна.

За матеріалами Бухгалтерського сервісу «Дебет-Кредит».